Autor Wątek: french manicure  (Przeczytany 25680 razy)

Gosiaczka

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-02-01, 08:06:51 »
na poczatku chyba zawsze sie reka trzesie to tez jest kwestia wprawy. ja opieram prawa reke na stole lewa trzymam klientki reke, prawy maly palec opieram na lewym wskazujacym i mi sie nic nie trzesie.  :lol:

a jak sobie przypomne mojego pierwszego frencha to smiac mi sie chce ale cwiczyc cwiczyc cwiaczy trzeba i bedzie gicio. ja tych papierkow tez nie lubie bo klej zostaje na paznokciu i tylko problem z tymi paseczkami.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
french manicure
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-02-01, 10:20:19 »
Tez uwazam ze praktyka czyni cuda a jesli chodzi o te wode z łokciem to sama musze sprobowac hehe  :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-03-16, 00:33:14 »
dzis kupilam paseczki zeby sobie ulatwic frencha i d..a jak odklejam paseczki to lakier sie iagnie razem z paseczkiem :( u mnie z linia prosta od reki roznie bywa raczej jest ladna ale czasem zdarzy sie wyjechac wiec chcialam sie zabezpieczyc paskami. jak sie je uzywa? moze jakos zle odklejam albo musze poczekac az do calkowitego wyschniecia lakieru? na ulotce jest napisane ze mam odczekac ale niezbyt dlugo aby lakier nie wysechl do konca wiec jak to robic?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
french manicure
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-03-16, 09:29:16 »
Roko- baroko, fajnym sposobem na idealna linie usmiechu jest "narysowanie" jej korektorem do lakieru- malujesz linie usmiechu, a potem poprawiasz ja korektorem.
Moje kursantki uwielbiaja tę metode!  :D
Ja, osobiscie rysuje frencha od ręki.
Paseczków nieznosze!!!!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
french manicure
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-03-16, 09:36:37 »
Ja też mam wielki problem z tym frenchem. Niby ręka nie trzęsie mi się tak bardzo ale jakoś tak nie ładnie wychodzi. Często też jest za gruby ale to już pewnie wina lakieru :(

Gość

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-03-16, 11:16:42 »
no moj tez jest czasem zbyt gruby. jest gesty i moze z zadszym bedzie lepiej. dlatego dzis kupilam nowy tyle ze niemarkowy bo tu "na wsi" to nic nie ma. cale miasteczko obeszlam zeby go znalezc. a wy jakich lakierow uzywacie gestych czy zadkich do frencha?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
french manicure
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-03-16, 15:42:56 »
Cytat: "roko-baroko"
no moj tez jest czasem zbyt gruby. jest gesty i moze z zadszym bedzie lepiej. dlatego dzis kupilam nowy tyle ze niemarkowy bo tu "na wsi" to nic nie ma. cale miasteczko obeszlam zeby go znalezc. a wy jakich lakierow uzywacie gestych czy zadkich do frencha?


Dobrych :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-03-16, 15:53:18 »
Cytat: "Albertyna"

Dobrych


 : hahaha :

przedewszystkim musi być świeży a nie gęsty
a co do pasków to nie mozesz czekac aż lakier całkowiecie wyschnie bo przy odrywaniu paska zerwiesz cały lakier
ale paski nie są najwspanialszą metodą  :wink:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
french manicure
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-03-16, 18:36:03 »
Paseczki odradzam i geste lakiery tez  : hahaha :
A co do techniki to trzeba cwiczyc.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
french manicure
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-03-17, 11:57:11 »
A macie jakieś sposoby na te lakiery bo u mnie kupuje nowy lakier jest super przez pierwszy tydzień i zaraz gęstnieje, ciągnie sie i nie nadaje sie do niczego. Myślałam o rozcieńczalniku do lakieru, stosujecie?

Gosiaczka

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-03-17, 13:46:52 »
rozcieczaczy do lakierow to stosuje caly czas bo bialy to szybko gestnieje. no i trzymanie lakierow w lodowce tez pomaga. szczegolnie w lato  :wink:

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
french manicure
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-03-17, 13:47:13 »
Ja mam rozcieńczacz z sunflower, pomaga, ale nie na długo. Czasem lepiej po prostu rozgrzac lakier w dłoniach pocierając jakiś czas o słoiczek lub włożyć go na chwilę do ciepłej wody.
Kupuje lakier biały Inglota i nie  gęstnieje tak szybko jak inne ale jak już się tak stanie staram się rozgrzewać i tylko w nagłych sytuacjach rozcieńczam :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
french manicure
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-03-17, 18:32:20 »
Więc chyba skuszę się na ten rozcieńczacz :)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
french manicure
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-03-18, 10:00:28 »
Z inglota tez jest jakis rozcienczacz.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
french manicure
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-03-19, 09:56:21 »
Wazne jest abyście uzywały do rozcieńczania odpowienich pynów- rozcieńczalinków, a nie zmywaczy po paznokci.  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl