Autor Wątek: 2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?  (Przeczytany 18851 razy)

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-05-14, 17:25:59 »
Masz racje elena, niestety większość kosmetyczek/kosmetologów/szkoleniowców nie ma żadnego przygotowania pedagogicznego, a co za tym idzie, chociaż są fachowcami, to nie bedą w stanie przekazać swojej wiedzy, a kursanci będą niezadowoleni ze szkolenia i zwątpią w swoje powołanie :wink:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-05-15, 08:52:13 »
Kosme to jedno napewno dobrze piszesz .....ale to ....ze nie maja nawet odpowiedniego stażu pracy     (min 3 lata-pisze o stylistkach).....ledwo same zaczeły a juz są  instruktorami.....to jest dopiero zgroza.
Ile taka osoba może przekazac z naszej pracy. Jak sama ma takie małe doświadczenie...znam przypadki ze nawet  zadne.... !
Faktycznie szkolenie jeden dzien, co by za wiele nie pytać, bo moze nie wiedziec co na to odpowiedzieć....
Proszę nie odbierać tego źle, ale niestety  dużo takich pseudoszkoleń.....więc i nie ma co się rozczarowywać po takich spotkaniach.
 Bardziej potraktować je - jako forme zabawy - a nie profesjonalną  STYLIZACJE - ktora  jest  trudną sztuką.

Własnie powstało  EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE STYLISTOW PAZNOKCI
 z siedzibą w Krakowie.
Myśle, ze przy udziale wszystkich z czasem  zadbamy w ten sposob o swoją ochronę zawodu i wszelkie inne działania.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-05-15, 12:34:52 »
Cytat: "elena"

Własnie powstało  EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE STYLISTOW PAZNOKCI
 z siedzibą w Krakowie.
Myśle, ze przy udziale wszystkich z czasem  zadbamy w ten sposob o swoją ochronę zawodu i wszelkie inne działania.

No mam nadzieję, że tak będzie :)
Co do szkoleń, to faktycznie lepiej zrobić takowe u profesjonalistów, czyli np u Ciebie :) Myślę, że jak uda mi się wkońcu nazbierac kase to się udam do Krakowa :) Bo wiele pozytywnych opini krąży o Tobie i Twojej szkole - a tak dużo osób przecież sie mylić nie może. Mam jednak pytanko: przeglądałam stronke, ale się chyba troszke pogubiłam - ile kosztuje grupowy kurs metody żelowej?

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-05-15, 19:01:08 »
A moim zdanie kursy 2- 3 dniowe sa ok  

Ja jestem po takim kursie i juz 3 lata przedłuzam paznokcie
I jestem z siebie zadowolona
caly czas sie ucze i ucze
Moje INSTRUKTORKi zawsze słuza mi pomoca za kadym razem jak mam problem to dzwonie albo p[rzyjezdzam i wszystko mi tlumacza i juz wszystko wiem
nigdy mnie nie zawiodły


To wszystko zalezy od osob ktore ucza i od uczennic
:)
Pozdrawiam Diamound nais
(pania Sylwie, Magde i Darie)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-05-17, 09:43:14 »
Misia moze jest  oki... poki nie porowna się zdobytych wiadomosci  z innymi stylistkami. Nie piszemy o szkoleniach prowadzonych przez konkretnych  szkoleniowcow, ktorym zalezy na dobrym przekazaniu wiedzy, ale o tych szybkich masowych...ktore postawione sa na duzą grupe za mała kase ( i to jest mylny" lep na muchy").
 
Przecież technika przedłużania paznokci(perfekcja wykonania) to jedno -a ich stylizacja- to głowny nasz... cel .... na tym zjada sie zęby i zamęcza kursantki.....( i wcale nie mają wesołych min....trudno ...ja...  np. nie odpuszczam wiem, że później podziękują, że byłam uparta i każdy ruch jeśli nie taki powtarza na nowo...)
i zapewniam, - stylizacja  jest sztuką.
A kursantka musi to pojąć i zobaczyć..... bo jak 100 klientek, to każda będzie miała inny kształt dłoni, paznokci,  swoją osobowość  itd.....a Ty jako STYLISTKA powinnaś sprostać temu wyzwaniu  i jeszcze dołożyc cos od siebie.
Jesli Ci sie to uda to jesteś Tą, ktorej prace bedą się odrożniały   od  pozostałych.
 Mozesz miec 10 gabinetow na około siebie..... a klient przyjdzie do Ciebie i dołozy- to "20zl" więcej.... i jeszcze będziesz miała terminy oczekiwania.... tak zdobywasz stalego klientka, ktory jest ci wierny i pojdzie wszędzie za tobą... i najważniejsze- SATYSFAKCJA  z własnej pracy.
 I chcąc tak pracować  i tak podchodzic do naszego zawodu  ....nie ma szans przekazać tego  w jednym dniu....to trzeba dlugo rozwijać i tłumaczyć i podawać przykłady.... pobudzać wyobrażnie itd...poprostu musisz sie otworzyc na ten  poniekąd artystyczny zawod.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-05-17, 19:34:48 »
Dziewczyny!!!
Jeżeli jakaś osoba nie ma zdolności manualnych, to nawet gdyby rok uczyła się pod okiem mistrza świata, paznokci PIĘKNYCH i tak nie zrobi. Może paznokcie nie będą się zapowietrzały i pękały po bokach, ale nigdy nie będą miały tego czegoś, co może im dać ręka uzdolnionej stylistki. Moim zdaniem, jeżeli ktoś na kartce nie potrafi narysować od ręki prostych lini i owali, czy elips, nigdy nie będzie potrafić ładnie i równo wystylizować różnych kształtów paznokci. Ja miałam szkolenie w szkole( nieszczęsne La Femme) ale nigdy nie narzekałam na braki w teorii. Pózniej zrobiłam szkolenie z alessandro i niczego nowego się nie nauczyłam!!! Więc jeżeli ktoś           chce to nawet z tak krótkich szkoleń i nienajlepszej firmy wyniesie podstawowe do pracy wiadomości. A na takim forum jak to, mamy prawdziwą skarbnice wiedzy :wink: i napewno można uzupełnić ewentualne braki.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-05-17, 21:08:09 »
AC ....I widzisz .....czegos nie zrozumiałas....fora służa pomocą- owszem....ale 90% wiedzy  powinnas wiedziec juz po kursie.... a nie dopytywać  się niejednokrotnie o  podstawy i  denerwowanie się- co jest nie tak itd......piszesz ze zdolnosci manualne są najważniejsze...to w jaki sposob STYLIZACJE poznasz i  zobaczysz poprzez forum? ....jak to zrobisz...my mozemy  opisywac a jednak jesli się nie pokaze ...wskaze.... pomoze....upomni....poprawi.... itd...to nic z tego nie bedzie. Skonczy sie na samej technice i kolejnosci wykonywanych czynności i tyle.
A jesli robic porównania do  osob uzdolnionych .... to  teraz trzeba sie zastanowic jakie to wyzwanie dla nauczającego, aby wykrzesic z  kursantki  ile możliwe bez wzgledu na jej umiejętności.
Jest to wykonalne, ale bardzo duzym wysiłkiem obu stron. Wszystko jednak zalezy od tego jakie wyniki chcesz osiągnąc w swojej pracy....bo przecież nikt nikogo nie zmusza do najwyższych lotów, to kwestia indywidualnego wyboru.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-05-17, 21:54:58 »
Eleno przyznaje Ci racje, że podstawy trzeba zdobyć na kursie OBOWIĄZKOWO!!! Co do korzystania ze "skarbnicy wiedzy" jakim jest forum, miałam na myśli, możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania takie jak,np. : co polecacie dziewczyny..., albo czy warto to kupić..., albo czy ktoś próbował tak to zrobić... Dobrze wiesz, że wiele pomysłów nam przychodzi do głowy i warto osobie początkującej na wszelki wypadek zapytać kogoś doświadczonego. Co do zdolności manualnych, to nie chce mi się wierzyć, że  jesteś wstanie zrobić z kogoś, kto nie potrafi namalować prostej lini, dobrą stylistke!!! NIE WIERZE!!!

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-05-18, 09:10:26 »
Ac :) dlatego zostawiłam 10% wiadomosci  dla forum...wlasnie w takich sprawach jak piszesz....aby poszerzac swoje horyzonty o nowosci itd.....sama zachęcam dziewczyny do korzystania z nich.
Co do nauczania zapraszam do naszej galerii :)  gdzie mamy foto pazurkow egzaminacyjnych, oczywiscie nie chce, az tak chwalic :wink:  ale ile mozna tyle sie z dziewczyn wyciąga.......a w koncu to ich pierwsze w zyciu  samodzielnie wykonane pazurki:)
Dlatego jako nauczyciel wiem o czym pisze ......ale tak jak wspomniałam to nie łatwa sprawa  i zalezy to również od samej osobowości, siły i upartości - tego kto naucza. Jak to ja zawsze powtarzam..."chcieć to móc"
Jeszcze pozostaje sprawa poruszenia wyobrażni w strone szerokiej palety barw....to tez bywa ograniczone. Mozna by pisać i pisać...a tu czas goni do pracy....papapa :wink:

Jeszcze takie male p.s....
Z doświadczenia powiem, ze osoby ktore nie potrafią "zrobić kreski" raczej nie wpadaja na pomysł szkolenia w naszym kierunku. Idą w  inne zawody.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-05-18, 12:16:37 »
Cytat: "elena"

Jeszcze takie male p.s....
Z doświadczenia powiem, ze osoby ktore nie potrafią "zrobić kreski" raczej nie wpadaja na pomysł szkolenia w naszym kierunku. Idą w techniczne, ścisłe zawody.


Elena bueahaha... studiowałaś może na politechnice? Tam praktycznie na każdym kierunku ma się przedmiot "geometria wykreślna" i spróbuj nie umieć na nim narysować kreski :D. hehe Moja żona mogłaby coś o tym opowiedzieć, robiła odręcznie rysunki uznawane za kreślone przy użyciu przyrządów. Dlatego z tymi technicznymi to tak nie do końca ;) prawda.

Patrząc zaś na niektóre pazury na mieście a nawet w reklamach co poniektórych firm ;) to odnoszę wrażenie, że jest masa stylistek lub osób za nie uchodzących pozbawiona zdolności manualnych nie mówiąc o wyczuciu stylu, smaku, kolorystyki itd. Dotyczy to też wizażystek hehe :D.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-05-19, 20:06:02 »
Hyba mako nie do konca zrozumiales bo piszac o talencie mialam na mysli to ze pewne osoby odrazu potrafia robic paznokcie a inne potrzebuja wiecej czasu, tych pierwszych na kursach zawsze trafi sie jakis maciupki odsetek.
A jesli ktos nie ma taletu ,ale ma zapal i chce to robic to powinien cwiczyc i cwiczyc.
Osoba bez talentu za to z zapalem do pracy i duzymi checiami poprostu potrzebuje wiecej czasu  i sie nauczy!!!
Stwierdzenie ze osoby bez talentu odrazu powinny sie poddac jest... no coz u mnie wyrobiles sobie opinie"utalentowanego" :evil:

Pozdrawiam wszystkich utalentowanych...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-05-19, 20:19:56 »
Mako nasz zdolniacho...Ja nie....mam inny kierunek ... ale  moj ślubny owszem i nie tylko te studia techniczne wiec okreslenie "inteligencja techniczna" :wink:  jest u nas na codzien...pisze
w przenosni.... wiec raczej  zle to ujelam. ..buhahahah
 
 Bo jesli spojrzeć   od tej strony co Ty piszesz.. to krzywe c, krawedzie boczne..itd... napewno bardzo dobrze zobacza . Jednak brak im pewnego polotu....pazurki beda wypracowane, wzorki rowniutkie, lepsze graficzne  i bardzo grzeczne, ale czy takie uslugi nie nadaja sie do gabinetu? jak najbardziej.......... nawet tych jest wiecej....mniej jest klientek ktore dadza sie poniesc naszej fantazji....
Wiec aby to scislej wyrazic napisze tak....osoby, ktore nie maja zainteresowan pazurkowych na codzien, ktore sa wrecz zmuszone od wielkiej okazji cos z nimi zrobic i faktycznie nie potrafia namalować nawet kreski lakierem ....przewaznie korzystaja z usług stylistki a nie same to robią . Moze teraz jasniej sie wypowiedzialam.

PS Hancza dokladnie tak jak napisalaś...osobiscie znam takie osoby i wiem ile wypracowaly i ile wkladaja w to pracy..i sa bardzo ambitne....i chyba  ktos by sie  zdziwil.... a mnie nie wypada wskazac w naszej galerii...wiec nie skreslajmy czlowieka... ze mniej zdolny.....ale moze bardziej pracowity...np.... :roll: i dajmy mu ciut wiecej czasu....wazne, aby wiedzial do czego dazymy(stylizacja). I to musi załapać  juz na kursie.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-05-20, 14:06:01 »
:P

kazda ma po troche racji
:P

pozdrawiam

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-05-22, 02:17:44 »
Cytat: "hancza"

Stwierdzenie ze osoby bez talentu odrazu powinny sie poddac jest... no coz u mnie wyrobiles sobie opinie"utalentowanego" :evil:

Pozdrawiam wszystkich utalentowanych...


Hehe ;)
Myślę, że dobrze rozumiem pojęcie "utalentowany". Sam zesztą akurat tak o sobie nie myślę. Stylizacja paznokci jest zazwyczaj rzemiosłem i nawet ktoś bez wielkiego polotu ale właśnie pracowity może wyrobić sobie bardzo przyzwoitą technikę. Natomiast osoby pracowite + utalentowane mogą podnieść to zajęcie do rangi sztuki. Tak jest ze wszystkim. Krawców, fryzjerów, malarzy też jest całe mnóstwo ale tylko nieliczni robią to na poziomie właśnie sztuki. Inną sprawą jest, że gdy ktoś naprawdę ma ogromne problemy z wyczuciem linii i pewną ręką to powinien się zastanowić czy warto i czy ma w sobie tyle determinacji żeby to robić. Jest pewna profesor języka polskiego z dysleksją czyli jak widać można, tylko trzeba wiele pracować. :)

Co zaś tyczy się "techników" i artystów to wielcy sztukmistrze ;) byli też całkiem niezłymi knstruktorami. Przykładem sa choćby Michał Anioł lub Leonardo Da Vinci. :)

Co do 2-dniowych kursów to ja byłem i nie mam przekonania. Wydaje mi się, że sama teoria prawidłowo przeprowadzona powinna zająć z 1 dzień przynajmniej. Bo potem są właśnie pytania "co to krzywa C", albo "Co za zielone plamki mam pod paznokciem?" ;). Pozostaje też kwestia uzupełnienia, korekty i paru innych spraw. Może 2-3 dni sa dobre ale przeznoczone na nauke 1 konkretnej rzeczy. W praktyce często na takich kursach uczy się wszystkiego a tak naprawdę niczego.

Pozdrawiam
Mako :twisted:  podobno całkiem zdolny ale leń :D
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-05-22, 12:32:44 »
Cytuj
Myślę, że dobrze rozumiem pojęcie "utalentowany". Sam zesztą akurat tak o sobie nie myślę. Stylizacja paznokci jest zazwyczaj rzemiosłem i nawet ktoś bez wielkiego polotu ale właśnie pracowity może wyrobić sobie bardzo przyzwoitą technikę. Natomiast osoby pracowite + utalentowane mogą podnieść to zajęcie do rangi sztuki. Tak jest ze wszystkim. Krawców, fryzjerów, malarzy też jest całe mnóstwo ale tylko nieliczni robią to na poziomie właśnie sztuki.

Mako, swietnie to napisałeś!!!!  : ok2 :
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl