Autor Wątek: Studium czy studia?  (Przeczytany 3966 razy)

Offline Juscik18

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Studium czy studia?
« dnia: 2013-06-19, 23:56:50 »
Hej :) Mam problem i chciałabym poprosić was o pomoc. Teraz jest okres gdy trzeba zapisywać się na studia. Moim marzeniem jest kosmetologia.

Nie wiem czy lepiej wybrać studia czy zrobić sobie studium, tymbardziej, że na maturze zdawałam jedynie podstawową biologię.Myślę,że najlepszym rozwiązaniem będzie studium.Jednak,nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Prawie w każdym większym mieście jest studium, czym mam się kierować przy wyborze? Czy istnieją studium publiczne dzienne czy tylko prywatne zaoczne?

Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim, więc nie chciałabym przenosić się zbyt daleko :) Najbardziej interesują mnie z tych bliższych miast: Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn. Myślę, że dalej do ewentualnego studium to troszkę za daleko.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. Będe bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Offline Agnieszka88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-09-11, 14:35:47 »
Ja myślę ze warto iść do szkoły policealnej jest tam dużo  praktyki , ja jestem na kosmetyce i naprawdę jestem zadowolona mam mnóstwo zajęć praktycznych, sale są świetnie wyposażone , a wykładowcy naprawdę kompetentni
« Ostatnia zmiana: 2013-09-23, 08:29:48 wysłana przez Tomek »

Offline Agnieszka1513

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-09-12, 21:17:20 »
Hej :) Mam problem i chciałabym poprosić was o pomoc. Teraz jest okres gdy trzeba zapisywać się na studia. Moim marzeniem jest kosmetologia.

Nie wiem czy lepiej wybrać studia czy zrobić sobie studium, tymbardziej, że na maturze zdawałam jedynie podstawową biologię.Myślę,że najlepszym rozwiązaniem będzie studium.Jednak,nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Prawie w każdym większym mieście jest studium, czym mam się kierować przy wyborze? Czy istnieją studium publiczne dzienne czy tylko prywatne zaoczne?

Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim, więc nie chciałabym przenosić się zbyt daleko :) Najbardziej interesują mnie z tych bliższych miast: Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn. Myślę, że dalej do ewentualnego studium to troszkę za daleko.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. Będe bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Hej:) Ja jeszcze nie jestem kosmetyczką, ale wypowiem się odnosnie Bydgoszczy:) W Bydgoszczy w tym roku niestety nie znalazłam ani jednej szkoły, która prowadziłaby zajecia dzienne...  (juz nie wazne było dla mnie czy są platne czy nie..). Ja zaczynam naukę w zaocznej ale bezpłatnej. Ja przy wyborze w dużej mierze kierowałam się opiniami w internecie, kontaktowałam się z różnymi szkołami i pytałam czy mają sprzet taki i taki...  :wink:
Czy studium czy studia (co lepiej przygotuje Cię "manualnie" do wykonywania zabiegów to się nie wypowiem;) Wiem za to, że wiele salonów chce kosmetologów, albo osoby które sa kosmetyczkami i nie konczą na tym swoich kwalifikacji (ida na studia).
« Ostatnia zmiana: 2013-09-12, 21:23:08 wysłana przez Agnieszka1513 »

Offline Agnieszka1513

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-09-12, 21:23:50 »
Ja myślę ze warto iść do szkoły policealnej jest tam dużo  praktyki , ja jestem na kosmetyce w go work i naprawdę jestem zadowolona mam mnóstwo zajęć praktycznych, sale są świetnie wyposażone , a wykładowcy naprawdę kompetentni


Planujesz dalej studia?  :wink:

Offline wiktoria

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-09-16, 10:33:53 »
Hej mogę ci polecić szkołę


Perfidna kryptoreklama- jak ja tego nie lubię!!!
« Ostatnia zmiana: 2013-09-16, 10:41:14 wysłana przez Tomek »

Offline zuzanna25

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-09-19, 11:53:50 »
tez zapisalam sie do szkoły policealnej


 :klnie:
Super, skąd wiedziałaś jakiej nazwy użyć, jeżeli nie ma jej w postach?
Jak dla mnie BAN.
Tomek
« Ostatnia zmiana: 2013-09-19, 13:06:59 wysłana przez Tomek »

Offline sylwia71

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-09-20, 15:51:04 »
Na studiach jest chyba więcej teorii niż praktyki, studium chyba będzie lepsze.

Offline ambitna25

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-09-26, 11:47:33 »
 A na asystentkę stomatologiczną do  :diabel:  się ktoś wybiera ? Podobno mają wypasione sale do zajęc praktycznych a wykładowcy są bardzo pomocni ;) Poza tym zajęcia są w bardzo dogodnej lokalizacji ;)


A co ma to wspólnego z kosmetyką? Jeszcze jedna taka reklama i będzie stały BAN
« Ostatnia zmiana: 2013-09-26, 15:39:50 wysłana przez Tomek »

Offline lubiekiwii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-10-17, 15:38:26 »
też akurat chodzę do szkoły policealnej i nie żałuje, że się tam zapisałam, ponieważ mamy dużo praktyki : ) no dodatkowo jeszcze będziemy mieć praktyki w salonie kosmetycznym : ) więc zapowiada się ciekawie.

Offline kaassia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-10-29, 21:45:07 »
Ja również w tym przypadku jestem zwolenniczką szkoły policealnej ze względu na naprawdę nieporównywalnie dużą ilość zajęć praktycznych...
Niepozycjonujemy się!!!

Offline Kamikarze24

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-02-11, 17:43:14 »
tez zapisalam sie do szkoły policealnej


 :klnie:
Super, skąd wiedziałaś jakiej nazwy użyć, jeżeli nie ma jej w postach?
Jak dla mnie BAN.
Tomek

Ja także się zpisiałem.
Nie pozycjonujemy się

Offline scarlet23

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-02-20, 14:53:24 »
ja chodzę do liceum w Łodzi, uczę się na kosmetyczkę. wiele się uczę, ciągle dowiaduję się ciekawych rzeczy. oprócz tego sporo sama szukam w necie, czytam, przeglądam, bardzo lubie vlogi kosmetyczne, mogę je oglądać godzinami :D W Szkołach Piłsudskiego, gdzie chodzę mamy duuużo zajęć praktycznych, moje koleżanki zadowolone bo po godzinach robię im maseczki itd. :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Studium czy studia?
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-02-27, 00:00:01 »
laski, jest temat o tym czy wybrać studia, studium czy kurs...
kufa tyle razy maglowane a ludzie nadal zakładają nowe tematy bo się nie chce trochę poszukać  : bredzisz :


muszę znowu miotłę chwycić..
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum