Autor Wątek: weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej  (Przeczytany 26113 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-02-03, 23:03:15 »
Ulla Kucharz był w drugą stronę skrajnym  przykładem :D
Niestety na allegro możesz kupić bardzo dużo rzeczy także maszyny do mikrodermabrazji po zlikwidowanych gabinetach...  :roll:
tutaj niestety weryfikacja jest nie możliwa i allegro nie może tego zakazać, musiałaby to określać ustawa o zakazie handlu produktami przeznaczonymi do użytku profesjonalnego poza wyznaczonymi do tego firmami (czytaj hurtownie, producenci itp.)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-02-03, 23:06:31 »
Cytat: "Tweety"

tutaj niestety weryfikacja jest nie możliwa i allegro nie może tego zakazać, musiałaby to określać ustawa o zakazie handlu produktami przeznaczonymi do użytku profesjonalnego poza wyznaczonymi do tego firmami (czytaj hurtownie, producenci itp.)


no taka ustawa była by niezłym rozwiązaniem - bezpiecznym :roll: choć nie sądzę, żeby ktos aż taki sprzęt sobie fundnoł do domu, troche kasy to kosztuje a odwagi ile trzeba mieć ;)
„Spür die Melodie der Community“

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-02-03, 23:07:51 »
niesteyty sprzedają i do mikrodermabrazji i do kawitacji i do permanentnego bo czemu nie jak ktoś gotówką płaci uwiez niestey w niektórych hurtownich tak jest a tak wogóle czemu uważasz że dermabrazji nie sprzedawać a prod do stylizacji paznokci można moim zdaniem i jednym idrugim możesz zrobić krzywde jak nie masz szkolenia iswiadomości ze sprzęt trzeba dezynfekować i sterylizować i jak to robić to mozesz żóltaczke iHIV rozsiewac albo inne brzydkie rzeczy nawet przy styl paznokci nie wspomne o powikłaniach pomikro bo bym mogła książkę napisać a propo jedna pani kupia sobie żel i dzwoni do hurtowni że on nie wysycha pytamy ile utwardz mówi że pół godziny pytamy jaką ma lampę ona na to że kinkiet  (to a propos braku szkoleń) acha powiedziała że to wina tej pani co jej to sprzedała bo nie powiedziała że do tego trzeba jakąś lampe specjalną mam niestety takich przyka=ładów więcej

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-02-03, 23:13:50 »
avenire, nie powiedziałam tu, że jestem za tym żeby każdemu wszystko sprzedawać, stwierdzam tylko, że puki nie robi sie komuś innemu krzywdy to co mi tam... niech sobie taka jedna z druga kupią co chcą to sprzedwca powinien poinformować takiego delikwenta o działaniu itp i oczywiście podkreslać, że jest to produkt profesjonalny. Sądzę, że i tak długo jeszcze żadnej weryfikacji hurtownie nie będą stosować co do właśnie kosmetyków czy produktów paznokciowych, to by była walka z wiatrakami, właśnie przeglądam allegro  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-02-03, 23:14:15 »
Odwagą w wypadku takich zakupów to bym nie nazwała, raczej głupota wynikłą z chęci szybkiego, jak się wydaje łatwego zarobku...  :roll:  Jest na to moda i są ludzie tak zdesperowani że kupują urządzenia do tatuażu, produkty do głębokiego złuszczania naskórka, do przekłuwania pępka a nawet zwykłego nosa i potem czytamy jak to ktoś zmarł na skutek zakażenia po zrobieniu tatoo u kumpla z bloku, o zwiotczeniu mięśni twarzy na skutek uszkodzenia nerwów gdy pajac przekłuwał swojej koleżance nosek, oglądamy zdjęcia zababranych rozerwanych ran po za płytko przebitym pępku  :roll:  przykładów jest tyle co zabiegów... nie po to się szkolimy i doszkalamy, kupujemy coraz to lepsze i bardziej specjalistyczne sprzęty  żeby szybko i łatwo kasę zbijać tylko żeby się rozwijać, wykonywać swoją pracę fachowo i ludziom krzywdy nie robić  8)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-02-03, 23:19:50 »
u mnie na "dzielnicy" robią tatoo przerobionym długopisem :)
a o odwadze mówiłam raczej humorystycznie, naprawdę nie sądze, żeby ktoś kupił tak drogi sprzet bez szkolenia, no chyba, że wyjątkowy kretyn  :evil:
ale nie ma co wymieniać konkretnych przykładów - wiadomo o co chodzi. Oczywiście, że nie jestem za tym, żeby sprzęty "inwazyjne"  były dostepne dla każdego ale nic z tym raczej nie możemy zrobić.
„Spür die Melodie der Community“

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-02-03, 23:20:53 »
:batman: Tweeeeeeeeety na prezydenta!!!!!!!!

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-02-03, 23:23:50 »
dla czego tak myślisz jak każdy kto prowadzi hurtownie lub ma wpływ na jej dziaanie czasem pomyśli lub puknie się w głowe

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-02-03, 23:25:01 »
Drogie Panie ja proponuję jak Kononowicz... zakazać wszystkiego żeby niczego nie było!!!
Ania dlaczego przykład z kucharzem tak Cię śmieszy? Sądzisz, że dobrze naostrzonym a nawet tępym nożem można zrobić mniej krzywdy niż urządzeniem do np. elektrolizy? Śmiem wątpić. Obawiam się, że znacznie więcej mordów jest dokonywanych właśnie nożem niż np. mikrodermabrazją.
Powtarzam to jest zachodzenie od d.. strony.
Tego typu urządzenia kosztują konkretne pieniądze i mało komu przychodzi di łba kupowanie ich do domu. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest przeszkolenie w hurtowni jak wspominała Ulla, mogło by być wliczone nawet w koszt urządzenia. Bo sorry ale jak czytam jak przeszkolone bywają nasze kosmetyczki to z Waszym podejściem NIGDY niektórym nie powinno się dawać tego typu urządzeń do ręki. Co gorsza mają one dyplom i żadna kontrola im nie może zabronić wykonywania zabiegów.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest ustawa, którą proponują o uprawnieniach do zawodu o której tu pisałem. W miejscu gdzie się wykonuje zabiegi powinna pracować osoba profesjonalna!
Jak ktoś wykonuje zbiegi u znachora to niech się nie dziwi, że coś jest nie tak. Tak samo jak kupuje wódkę nie w monopolu tylko u "Ruskich" albo z innego podejrzanego źródła.

Poza tym uważam, że tego typu problemy w miarę cywilizowania się tego kraju będą powoli odchodziły w niepamięć. Również od nas zależy jak szybko będą odchodziły. Bo panią co wspomina o córce trzeba uświadomić ile krzywdy niechcący jej może zrobić córka kremem kupionym na Allegro.

Ania posłużę, się jeszcze Twoim przykładem. W tej chwili jesteś tzw. "garażówą". Wykonujesz zabiegi w domu. Znaczy się nie spełniasz wymogów Sanepidu. Nie masz 2 kibelków dla personelu i klientki, nie masz też wielu innych wymaganych rzeczy. Pomyśl nad tym zanim zaczniesz odsądzać od czci i wiary innych ludzi.
Głupi ludzie zrobią sobie krzywdę nawet łyżką do butów, co nie znaczy ze takie łyżki powinni móc używać tylko szewcy.

A jeszcze do Avenire... nieładnie tak pisać o swoim byłym pracodawcy. Gdy byłaś u nich zapraszałaś na szkolenie na ich produktach a teraz będą be?

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-02-03, 23:26:27 »
avenire i bardzo słusznie! ale będziesz kropla w morzu :) a jak juz temat ciagniemy dogłębnie to rozważam także prawdopodobieństwo poprawy tej sytuacje - a jest marne, no tak ? :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-02-03, 23:27:38 »
Cytat: "Ulla"
ale nic z tym raczej nie możemy zrobić.


My nie możemy, ale odpowiedzialni właściciele hurtowni kosmetycznych wszelakiego typu powinni o to dbać  :wink:
gdyby ustawa karała ich za to tak jak sprzedawców alkoholu i papierosów mandatami i dodatkowo połową kosztów leczenia lub usuwania efektów zabiegu zrobionego na sprzęcie lub produktach które nielegalnie (gdyby ustawa weszła) sprzedali to by się ocknęli  :wink:
Tak jak monopole  :wink: wolą nie sprzedać jednemu lub drugiemu małolatowi paczki fajek niż płacić solidną karę  :wink:  
nie wszyscy ale powoli zaczyna to być normą ze względu na kontrolę... tak jak w monopolowym muszą Cię złapać na gorącym uczynku tak w hurtowni otrzymujesz paragon i takie delikwent którego ktoś oskarży o coś z przyjemnością wkopie hurtownie chociażby po to żeby opłaciła połowę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-02-03, 23:31:06 »
Ania nie chciałbym żyć w kraju w którym to Ty ustalasz prawo.
Devil may cry...

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-02-03, 23:33:49 »
jak ja robiłam to szkolenia były ok co do produktów to złego słowa nie dam powiedzieć a pracodawcą moim to on nie byl więc nie mam skrupułów piszę nie o szkoleniach tylko o pracy hurtowni i tam gdzie mogę mieć na to wpływ chciała bym żeby było ok i wogóle super .wiem że wszystkim sie nigdy nie dogodzi ale chciałam się dowiedzieć co myśla inni

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-02-03, 23:35:13 »
Cytat: "mako"
Ania nie chciałbym żyć w kraju w którym to Ty ustalasz prawo.

Cytat: "mako"

Ania posłużę, się jeszcze Twoim przykładem. W tej chwili jesteś tzw. "garażówą". Wykonujesz zabiegi w domu. Znaczy się nie spełniasz wymogów Sanepidu. Nie masz 2 kibelków dla personelu i klientki, nie masz też wielu innych wymaganych rzeczy. Pomyśl nad tym zanim zaczniesz odsądzać od czci i wiary innych ludzi.

mako cios poniżej pasa a ja nie mam ochraniaczy... i trochę nie pod temat zakupu w hurtowniach kosmetycznych... myślałam że prowadzimy rozsądną dyskusję a nie wytykamy sobie nawzajem dla lepszych bardziej trafiających argumentów...

PAS  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-02-03, 23:37:09 »
Jak to cios poniżej pasa? To jest jak najbardziej wiązane z tym tematem. Nie masz salonu, nie masz warunków, nie powinnaś wykonywać zabiegów, nie masz prawa kupować sprzętu.
Zaczynam myśleć idąc Twoim tokiem myślenia.
over
Devil may cry...