Autor Wątek: peeling kawitacyjny  (Przeczytany 34236 razy)

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: 2011-02-08, 20:36:02 »
A ja robie jeszcze inaczej. Oczywiście że stosuje peeling kawitacyjny sam, ale wcześniej b. często kładę peeling ziarnisty albo enzymatyczny w zależności jaką jest skóra. Często łącze też peeling kawitacyjny z manualnym oczyszczaniem. Ale po oczyszczaniu manualnym, doczyszczam kawitacją, później na to woda utleniona, darsonwal itd - efekty bardzo dobra.
-podobnie jak ja:)

Offline salonnet

  • Kosmetyka-praca i pasja, sport-drugie życie.
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Robię tylko to-co lubię:D
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: 2011-02-19, 15:05:57 »
Witam! Zawsze przed peelingiem kawitacyjnym daję maskę rozpulchniającą-pod wapozon i i peeling. Później jakaś fajna maseczka dobrana dla typu skóry i klientka wychodzi zadowolona:) Pozdrawiam
Kosmetyczka Klaudia

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: 2011-08-28, 11:05:40 »
Ratunku pomocy - na mojej kawitacji z Activ napisane jest że można wykonywać 1-2 x w tygodniu. Wcześniej pracowałam na Biomaku i w instrukcji podawali, że 1 x w miesiącu. A jak Wy postępujecie w przypadku serii?
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline bazylinka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: 2011-08-28, 11:56:07 »
Wiesz to zależy od potrzeb cery
A po za tym wątpię żeby ktoś przychodził na kawitacje 2x w tygodniu i też nie wiedzę potrzeb wykonywania jej tak często.
Myślę , że max to jest co 2 tygodnie - no chyba , że się mylę

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: 2011-08-28, 14:09:42 »
Ja się z Tobą zgodzę. Powinnyśmy się kierować potrzebami skóry. Aby wykonywać bądź co bądź czyszczenie za pomocą kawitacji też nie widzę wskazań by robić to tak często, a jeśli skóra jest mocno zanieczyszczona można doczyścić manualnie bądź zrobić serię w odstępach 2-3 tyg. Ale ostatnio znajoma kosmetyczka z którą o tym rozmawiałam twierdziła że nie wolno częściej niż raz w miesiącu. Przecież ten zabieg nie jest na tyle inwazyjny by była konieczność robić 4-5 tyg przerw - tak mi się wydaję.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline bazylinka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: 2011-08-28, 18:37:21 »
Wiesz tu chodzi też o cykl odbudowy naskórka jak wiadomo w zdrowej młodej skórze trwa to około 28 w starszej ten proces się wydłuża nawet do 50 dni myślę , że tym się sugerowała twoja znajoma iż nie powinno się złuszczać tego naskórka częściej niż trwa cały cykl i to rozumowanie jest prawidłowe
 

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: 2011-08-28, 22:50:04 »
Wszystko rozumiem tylko zaskakuje mnie jak producent sprzętu może sugerować coś takiego...

Swoją droga inna kosmetyczka - jedna z naszych koleżanek z forum - ma na www podane że peeling kawitacyjny seria 10-12 zabiegów co 2-3 dni.
« Ostatnia zmiana: 2011-08-28, 23:00:43 wysłana przez _Bella »
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline bazylinka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: 2011-08-28, 23:04:58 »
Wiesz jak to jest z tymi producentami to tak jak w jakiejś firmie nie pamiętam jakiej peeling miał działać dezynfekując i odkażająco 
a później ktoś czyta takie bździny i jeszcze upiera się że ma rację bo gdzieś wyczytał . Musimy wszystkie info od producenta brać na własny rozum
Ale zastanawia mnie też sprawa parametrów tych urządzeń sprawdzałaś może ? tak sobie pomyślałam że to twoje urządzenie może być słabsze i tym się producent zasugerowała pisząc że można wykonywać raz w tygodniu

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: 2011-08-28, 23:34:15 »
Napięcie: 100V~120V / 220V~240V
Częstotliwość: 50Hz/60Hz
Moc 20W

O to chodzi?

Jak patrzę w sieci, to dużo jest stron gdzie podają 1x w tyg.



Dodano: 2011-08-28, 23:34:57
Wiesz jak to jest z tymi producentami to tak jak w jakiejś firmie nie pamiętam jakiej peeling miał działać dezynfekując i odkażająco 


A takich informacji w sieci dużo jest.
« Ostatnia zmiana: 2011-08-28, 23:38:34 wysłana przez _Bella »
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Marysia910

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-08-29, 19:11:28 »
Dziewczyny.
Jak najbardziej można nałożyć maskę rozpulchniającą!!! Ja używam takiej z firmy Anna Lotan bo tylko z niej jest w 100% naturalna i nie rozgrzewa skóry.

Dodano: 2011-08-29, 19:18:43
Witam! Zawsze przed peelingiem kawitacyjnym daję maskę rozpulchniającą-pod wapozon i i peeling. Później jakaś fajna maseczka dobrana dla typu skóry i klientka wychodzi zadowolona:) Pozdrawiam

WAPOZON? to najgorsze zło na świecie i wszystkie maski termiczne i zioła na których oczyszczamy twarz. Dziewczyny żyjemy w XXI wieku są maski rozpulchniające na zimno i całe zabiegi oczyszczania. Które są ratunkiem dla skór naczyniowych.
Twoja klientka wychodzi zadowolona bo nie widzi że na jej skórze powstały mikroskopijne pęknięcia od szybkiego wzrostu temperatury!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 2011-08-29, 19:18:43 wysłana przez Marysia910 »

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: 2011-08-29, 19:50:45 »
Sugerujesz żeby odstawić wapozon i nie stosować go wcale?
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: 2011-08-29, 20:06:25 »
nie zapominajmy że wapozon to prawie podstawowe urządzenie w gabinecie!musi być...przecież wapozon służy nie tylko do rozpulchniania skóry(to tylko działanie pary)lecz wytwarza ozon,który nawilża skórę.a że nie należy pod nim kłaść klientki ze skórą naczyniową czy trądzikiem różowatym to każda doświadczona kosmetyczka wie,jednak nie wyobrażam sobie nie mieć wapozonu w gabinecie :nonono:

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: 2011-08-29, 22:39:35 »
Nie wiem czemu niby wapozon miałby być taki straszny a skóra pękać od nagłego wzrostu temperatury? Aż taki wzrost to to nie jest i do tego nagły. Trzeba po prostu umieć go używać. Jak na XXI wiek to jest to podstawowe urządzenie nawet w Wielkiej Brytanii. Mom zdaniem znacznie lepsze od gorącego ręcznika a uwierzcie, że o ręcznikach też miałam na zajęciach w college'u i też je stosowałam. ;)

I jeszcze pytanko. W jaki sposób ozon nawilża skórę? Bo to, ze ma działanie antybakteryjne to wiem ale nawilżajace? Mi się wydawało, że wręcz przeciwnie ale ja nie jestem doświadczona.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: 2011-08-29, 22:52:56 »
poprzez działanie ozonu wzrasta poziom nawilżenia naskórka-skóra staje się miękka i lepiej nawodniona:)masz rację,że ozon usuwa bakterie,ponieważ jest silnym utleniaczem,ale ma też działanie transportujące tlen do tkanek dzięki czemu skóra jest dotleniona i nawilżona :wink:

Dodano: 2011-08-29, 22:57:06
http://www.panel.info.pl/zdrowie/wapozon-sauna-dla-zmeczonej-twarzy/
« Ostatnia zmiana: 2011-08-29, 22:57:06 wysłana przez justa28 »

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: peeling kawitacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: 2011-08-29, 22:59:41 »
Mnie uczono, że ozon stosuje się tylko w przypadku skóry tłustej, dla pozostałych w celu nawilżenia wystarczy para.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`