Autor Wątek: Akryl a ciąża  (Przeczytany 11662 razy)

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« dnia: 2005-01-25, 00:40:33 »
Moja najlepsza przyjaciółka jest w ciąży i chciałaby założyć sobie tipsy akrylowe. Czy są jakiekolwiek przeciwskazania?? :?:

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-01-27, 01:12:56 »
Ogolnie przeciwskazan nie ma,ale bardzo porzebuje tych akrylowych pazurków?Do porodu bedzie musiała ściągnąc(aby naturalna płytka była widoczna)

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-01-27, 11:40:13 »
moze smialo zakladac akryl  :D

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-01-28, 23:27:54 »
O przeciwskazaniach w stosowaniu akrylu w czasie ciazy mowi sie z uwagi na opary jakie akryl wydziela- jeszcze nie udowodniono 100% szkodliwosci ale calkiem mozliwe ze jakis tam wplyw na niektore wrazliwsze panie moze miec.. To tyle, z tego co slyszalam na szkoleniach :)

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-01-31, 01:07:59 »
moja przyjaciółka jest w drugim miesiącu ciąży więc do porodu jeszcze ma czas ściągnąć pazurki. Chociaż nie rozumiem dlaczego musi być widoczna płytka paznokcia :?:
Dziękuje za wszystkie info, przekażę jej i niech sama zdecyduje:)

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-01-31, 10:05:36 »
plytka musi byc widoczna bo gdyby wystapil wstrzas  organizmu to jedna z waznych metod jego rozpoznania jest odczytywanie sygnalow z plytki.Łozysko staje sie blade a po nacisnieciu bardzo powoli rozowieje.
Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-01-31, 16:13:55 »
O ile mi wiadomo to pozostaje rowniez sprawdzenie plytki panokciowej u stop... a przy porodzie akryl w niczym nie przeszkadza (Porod mam za soba tak dla scislosci)... Wiec niech smialo zaklada pazurki :)
  pozdrawiam Ery :)

Aguś

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-02-01, 00:36:35 »
Nie ma konkretnych przeciwskazan ale czesto nie zaklada sie go ciezarnym z czystej przezornosci. Tak jak np odradza sie kawe czy herbate. Ja odczekalabym  :D

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-01, 14:27:09 »
Ja osobiście też odczekałabym,ale sa niktóre uparciuszki.A jeszcze jedno m.in.przy ciązy jest zmiana hormonalna i moze być tak sytuacja że akryl lub żel nie bedą sie trzymać.

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-08, 22:19:22 »
właśnie :roll: mojej koleżance odpadły wszystkie, sama robiłam :cry: , to była pierwsza moja klientka z takim nieszczęściem, u innych się trzyma

dziewczyny czy to prawda że przy robieniu akrylu nie może być otwarte okno

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-09, 08:56:00 »
Ależ może być otwarte okno, natomiast jeżeli jest zimno na dworzu to nie bardzo, bo akryl lubi się krystalizować od zimna :)

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-09, 14:18:00 »
Witam

Mi do porodu zostało 42 dni :)

A przedłużam akry zel i fiberglass
I na samym poczatku ciązy moja lekarka ABSOLUTNIE ZABRONIŁA mi robic akryl ze wzgledu na malutkie dziecko w moim brzuszku
Moze mi to niezaszkodziłoby bardzo ale takiej malutkiej istotce na pewno
Tymbardziej ze nie jest to udowodnione ze akryl moze skaplikowac przebieg ciazy.
Niechaciałabym urodzic dzici i dowiedziec sie ze przez moja prace i AKRYL cos jest nie tak ze zdrowiem mojej dzici
Za duze ryzyko

A jesli chodzi o klientke to tez bym odradzała akryl zbyt mocny ma zapach
Paznokcie moga odchodzić od płytki przez hormony
A pozatym gdyby COS sie stało i musialaby jechac do szpitala to nie kazdy szpital toleruje u pacjentek akryl albo zel i moga jej sciagnac a wlasciwie nie sciagnac tylko oderwac ( tak zrobili mojej kuzynce gdy zasłabla w pracy ale nie była w ciazy do dzis ma cienkie paznokcie jak papier )


Ale kazdy ma swoj rozum i sam decyduje

Powodzenia

:)

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-02, 10:05:50 »
To czy akryl się krystalizuje od zimna zimą zależy wyłącznie od tego jaki to akryl.Jeśli chcecie Panie wiedzieć o jakiej firmie piszę spytajcie mnie na maila bo z zasady na tym forum nie podaję nazw żadnych firmy by nie posądzono mnie o nieczystą konkurencję.


Acha....Piszę tak dlatego ,że krystalizacja akrylu jednej z tzw czołowych marek do tego stopnia utrudniała mi pracę, że obrzydziła mi ją do reszty.

Zmieniłam markę i zapomniałam już o tym problemie.

Jeśli zaś chodzi o akryl w ciąży to absolutnie nie wolno zakładać akrylu kobietom w ciąży jeśli mówimy o a akrylu kwasowym.Bezkwasówkę możemy zakładać, aczkolwiek ja unikam zakładania w ciąży nawet bezkwasowego akrylu bo tak naprawdę nie wiem jak mi Pani w czasie zakładania będzie reagowała na zapach...

Problem ściągania pazurków w szpitalach to raczej ciężka dyskusja.Każdy szpital rządzi się lokalnym prawem i najlepiej sprawdźcie w szpitalu do którego ma taka osoba trafić.

Pozdrowionka :D

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-02, 19:36:13 »
Modelowanie paznokci jakąkolwiek metodą konsultowałam a różnymi lekarzami. Generalnie stwierdzili że nie ma do tego  przeciwskazań jedynie zapach akrylu może drażnić. Jednym z lekarzy jest pani anestezjolog ze szpitala chirurgii kosmetycznej. Ona ma najczęściej do czynienia z pacjentkami z modelowanymi paznokciami i nie każe im zrywać paznokci a już na pewno nie robi tego sama!
Wytłmaczyła o co chodzi z tymi paznokciami... Otóż na paznokciach widać problemy z niewydolnością krążeniową jednak dziś kontroluje wszystke procesy życiowe aparatura. Jedyny problem polega na tym że czasem jak któraś z pań ma zbyt grube paznokcie to ciężko jej przypiąć czujniki do palców. Prosi jedynie o zmycie lakieru by płytka była widoczna. Jeśli chodzi o wpŁyw( o ile mają wpływ) oparów to czas kontaktu z nimi jest zbyt krótki by mogły wpłynąć na płód, co innego jeśli to manikiurzystka jest w ciąży. Tu może istnieć problem...Poza tym podstawą jest bardzo dobra wentylacja w gabinecie gdzie się robi paznokcie akrylowe i nie tylko!!!
Co do hormonów i trwałości paznokci to teza o ich złym wpływie jest mocno naciągana ponieważ mam klientki stosujące kurację zastępczą i dziewczyną leczącą bezpłodność oraz wiele stosujących antykoncepcję hormonalną i paznokcie trzymają się dobrze jak pozostałym paniom.
Ostatnio jedna z moich klientek noszących paznokcie urodziła piękną, zdrową Zosię.
Pozdrowienia!!!

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-02, 19:58:13 »
Gaba to z jakiej firmy jest akryl w bardzo małym stopniu winne jest krystalizacji. Nie powinno sę mieszać proszków i płynów z różnych firm. Związane jest to proporcją skŁadu chemicznego monomeru i polimeru. Liquid i proszek to dwie składowe jednego związku chemicznego dlatego ważne jest by były do siebie dopasowane!!! Czasem uda się trafić na podobny skład monomeru i polimeru z innych firm ale to jest rosyjska ruletka. Niedopasowanie objawia się krystalizacją, rozgrzewaniem akrylu podczas polimeryzacji, opóźnioną lub przyspieszoną polimeryzacją itp.
Mam doświadcznia na ten temat ponieważ do mistrzostw zawsze mieszam akryl w taki sposób by miał optymalne właściwości. Znim dobrałam właściwy skład wiele mieszanek poszło do śmieci.
Dla wygody i 100% pewności kupujcie oba składniki tej samej firmy.

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-07-02, 23:23:05 »
Wiem dokładnie, że tak jest.....
jednak w przypadku o jakim wspomniałam cała linia na jakiej pracowałam była z jednej firmy. Od patyczków aż po klej....wszyściutko. Zatem na pewno nie wchodziło w grę takie tłumaczenie.

Fajnie, że udało ci się trafić na anastazjologa -jakby nie było-przychylnego stylizacji paznokci....

A tak naprawdę to można książkę napisać o mitach i przesądach związanych z pazurkami.

Uwierzycie , że znam sklep w którym personel musiał zrzucić żelki żeby klientom do kiełbasy nie wpadały?.....
 :wink:  :wink:  :wink:

Gość

  • Gość
Akryl a ciąża
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-07-03, 07:50:24 »
Jest tyle  mitów że naprawdę książka to mało!!!  :lol: