Autor Wątek: Żeby paznokieć nie "zszedł" po przytrzaśnięciu  (Przeczytany 4912 razy)

Offline ancymonek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Żeby paznokieć nie "zszedł" po przytrzaśnięciu
« dnia: 2017-03-22, 09:34:11 »
Hej :)
Problem tego typu : wczoraj wieczorem przytrzasnęłam sobie palca w miejscu paznokcia. Niby nie jakoś mega bardzo, ale boli do tej pory i paznokieć na tym palcu jest bardziej czerwony niż na innych. Boję się, że może mi zejść, a za pół roku biorę ślub i chciałabym mieć ładne paznokcie do tego czasu.
I w związku z tym pytanie : czy da się jakoś zapobiec "schodzeniu" paznokcia? A jeśli nie, to czy da się jakoś przyśpieszyć odrastanie nowego? (ostatnio, gdy "zszedł" mi paznokieć odrastanie trwało pół roku :( ) . A jeśli ani to, ani to, czy da się się jakoś zrekonstruować paznokieć sztucznie? No bo raczej tipsa nie nakleję na coś takiego? Ani żelu na formie też nie zrobię nie mając własnej płytki? Da się coś z tym zrobić, gdyby jednak paznokieć "zszedł"? Proszę bardzo o poradę :)

Offline Parita

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Żeby paznokieć nie "zszedł" po przytrzaśnięciu
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-03-29, 19:06:54 »
Próbowałam wiele sposobów, niestety pomógł tylko czas.

Google coś podpowiada?

Offline dawid0kozlowski

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Żeby paznokieć nie "zszedł" po przytrzaśnięciu
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-08-10, 15:15:40 »
Idź do swojej kosmetyczki, myślę że są jakieś sposoby na ściągnięcie paznokcia. Warto popytać o zastąpienie paznokcia sztucznym.

Offline martaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Żeby paznokieć nie "zszedł" po przytrzaśnięciu
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-04-24, 11:04:41 »
Z tego co ja się orientuję, to zaraz po przytrzaśnięciu należy szybo do zimnej wody lub lodu włożyć palec. Jeśli od przytrzaśnięcia minął już jakiś czas, to można spróbować przekuć igłą płytkę paznokcia żeby nagromadzona krew miała ujście. Niestety często przy mocnych przytrzaśnięciach - to tak jak napisała "Parita" - pomoże tylko czas.