Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 61767 razy)

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #120 dnia: 2011-12-10, 13:23:37 »
 :przytul:

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #121 dnia: 2011-12-10, 16:29:31 »
Bella może uda ci się nadrobić przed świętami i sylwestrem. Spróbuj się może dogadać z fryzjerkami na zasadzie transakcji wiązanej, fryzura i makijaż wtedy w niższej cenie. U mojej fryzjerki koleżanki tak jest i wiem że dobrze na tym wychodzi i kosmetyczka i fryzjerka.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #122 dnia: 2011-12-10, 22:54:20 »
U fryzjerki same strzyżenia, no w 80% powiedzmy.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Rajmund

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #123 dnia: 2012-03-05, 16:20:35 »
Witam serdecznie wszystkich

pytanie podobne jak w temacie, jak Wam idzie w gabinecie od nowego roku?

 My otworzyliśmy w październiku zeszłego roku i.....walczymy z brutalną rzeczywistością

z tego co widzę Bella poległa,chyba że się mylę to przepraszam
pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 2012-03-05, 16:23:53 wysłana przez Rajmund »

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #124 dnia: 2012-03-05, 17:28:45 »
okres zimowy nigdy nie jest okresem sytym w tego typu usługach-trzeba to przeczekać,idzie wiosna-bedzie lepiej-wytrwałości życzę,bo to tak jak u fryzjera-choćby nie wiem jaką miał renomę to w zimie ruch spada...czapki itd:)

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #125 dnia: 2012-03-09, 23:00:54 »
Co dowodzi, że jednak się da :) Gratki! Ale nie każdy może mieć firmę, jak nie każdy jest prezesem czy dyrektorem, ktoś musi być klientem ;)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline evcia1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #126 dnia: 2012-03-21, 14:03:29 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Właśnie się zalogowałam po przeczytaniu całego tego wątku. Byłam pełna optymizmu dopóki nie poznałam sytuacji Belli.
Moja sytuacja wygląda następująco: koleżanka fryzjerka (z dużą bazą klientek/ów) zmienia lokal na większy. Obecnie ma w centrum miasta, a przenosi się jakieś 3-4km od centrum. Lokal będzie spory (53m) i chce podnająć stanowisko na paznokcie. Ponieważ pazurki to moja pasja, zastanawiam się nad zrobieniem kursu i wynajęcie u niej miejsca. Miasto dosyć dużę-ponad 120 tyś.mieszkańców. Koleżanka juz rozpowiada, że będzie można zrobić pazurki. Ponoć klientki już się pytają. Ale jak to będzie wyglądalo w praktyce-trudno ocenić.
Obecnie siedzę w domku na url.wychowawczym ale zastanawiam się nad tym aby dogadać się z szefem, żeby mnie firma zwolniła. Wtedy będę mogła zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako os.poszukująca pracy i starać się o dofinansowanie do szkolenia. Znalazłam szkołę, która ma dosyć rozbudowany program stylizacji paznokci (różnymi metodami), manicure i pedicure.
No i waham się czy skorzystać, czy przepuścić okazje. Waham się, ponieważ mam rodzinkę, dwoje dzieci. Musiałabym wynająć opiekunkę do młodszego dziecka. Poza tym koszty związane z wynajęciem lokalu (ok.500-600zł), ZUS i inne wydatki. 
Nie wiem co mam robić? Czy są tu dziewczyny, które wynajmują miejsce u fryzjerki? Podpowedzcie coś. Proszę. :frown:

Offline Rajmund

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #127 dnia: 2012-03-30, 14:51:11 »
hej

niestety nikt nie jest Ci tu wstanie dobrze doradzić bo niestety nikt nie wie czy wyjdziesz na plus czy na minus i po jakim czasie.

Jednak z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć że musisz mieć wkalkulowane to że może być ciężko.
Lokal z fryzjerką może pomóc ale nie musi, np jeżeli fryzjerka będzie miała dużo klientek  to jest szansa że część z nich stanie się twoimi ale oczywiście nie koniecznie.Nie ma tu złotego środka. Musisz być też przygotowana na to ze jeżeli nie będzie Ci szło jak należy to będziesz miała z czego pokrywać bieżące koszty.

My np otworzyliśmy 5 miesięcy temu i było tragicznie, teraz jest lepiej ale daleko do tego żeby gabinet sam zarobił na siebie.  Z perspektywy tylko dodam że dobrze mieć swoje klientki, a jeżeli się zaczyna od zera jest naprawdę ciężko i trzeba mieć przede wszystkim dużo determinacji do realizacji swojego planu.

życzę powodzenia
pozdrawiam

Offline Anna88

  • Anna
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #128 dnia: 2013-01-10, 15:06:01 »
Otwieranie obecnie (styczeń 2012) salonu jest dla osób odważnych( i niezbyt mądrych) lub dla osób, które mają dużo pieniędzy. Opcja czekania odpada. Czekać i dopłacać można parę lat a to nie o to chodzi. Potrzeba dużo pieniędzy. Po pierwsze na sprzęt (największe marże), dwa na kilka a w dużych miastach kilkanaście stanowisk, po trzecie i najważniejsze na marketing. Jak to mówi klasyk biznesu Pan Leszek Czarnecki jak biznes nie jest rentowny w ciągu 1-2 lat to zamyka. Pan Leszek na pewno ma łatwiej bo ma pieniądze ale start bez zaplecza finansowego w tym biznesie to strzelania sobie w stopę.
P.S.
Wniosek jest taki. Jak nie masz kasy to najlepiej zostań u kogoś na etacie. Będziesz zdrowszy:)

Offline Elliah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #129 dnia: 2013-01-23, 17:33:40 »
Otwieranie obecnie (styczeń 2012) salonu jest dla osób odważnych( i niezbyt mądrych) lub dla osób, które mają dużo pieniędzy.
P.S.
Wniosek jest taki. Jak nie masz kasy to najlepiej zostań u kogoś na etacie. Będziesz zdrowszy:)

totalna glupota...nie mam czasu teraz sie rozpisywac (ale z tym nie moglam sie powstrzymac), pozniej sie  rozpisze.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #130 dnia: 2013-01-28, 08:15:36 »
To napisz więcej. Takie zdawkowe 'głupota' nie wnosi zbyt dużo do tematu!

Offline Refigs

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #131 dnia: 2017-06-05, 08:43:05 »
U nas jak powstał taki Profryzjer , sąsiadka otwierała salon taki wypasiony to klientów było pełno ale i tak nabrali kredytów na ten salon fryzjerski i na razie z tego co wiem to dają radę spłacać tylko kredyty z tego salonu. Ale to i tak dobrze jak na nasze miasteczko tak prosperować. Wiec ile będzie zarabiać taki salon zależy od ilości klientów różnie z tym bywa.

Offline medile

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #132 dnia: 2018-02-16, 16:28:29 »
Hej !  :wink:
Kochane, czytam ten wątek i ciekawi mnie jak potoczyły się wasze losy a raczej losy waszych salonów kosmetycznych?

Ja też założyłam swój salon w październiku ubiegłego roku i... przeliczyłam się. Przez te 4 miesiące jedynie w grudniu udało mi się być na lekkim plusie, teraz znów brakuje mi kilka stów do opłat  :frown:  Myślałam, że szybciej to pójdzie.

Miasto, w którym mam salon ma 22 tys. mieszkańców. Jest tu około 15 salonów kosmetycznych, głównie świadczą usługi manicure, pedicure, depilacja. Ja oprócz tego mam makijaż, całą gamę zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, łącznie z mezoterapią i to właśnie z tego chciałabym być tu rozpoznawalna. Pracuję na bardzo dobrych markach kosmetyków, jest to wyższa półka cenowa. Ceny zabiegów są podobne do konkurencyjnych gabinetów. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to oprócz mojego salonu takie usługi świadczy jedynie 2 salony. To jeśli chodzi o konkurencję.

Poziom usług mam naprawdę wysoki, o czym świadczą m.in. opinie tych klientek, które już mam i do mnie wracają. Jednak ciągle jest ich za mało , żebym zarobiła przynajmniej na opłaty (łącznie ok. 2000 zł)  :sad: Wydawało mi się, że to wcale nie tak dużo.

Salon jest w bardzo dobrej lokalizacji (centrum), jest dobrze widoczny. Mam stronę www (pozycjonowaną), firmowy facebook i płatna reklama na nim, moje ulotki są w każdym bloku w mieście... A klientek ciągle jest za mało :( Dodam, że pracuję sama, nikogo nie zatrudniam.

Każdy mi powtarza, nawet koleżanki po fachu, że to normalne, bo jest to nowy salon, a otwierając go nie miałam jeszcze bazy klientek. Mówią, że październik i listopad był słaby, bo byłam nowa na rynku, grudzień lepszy bo każdy szukał miejsca na paznokcie obojętnie gdzie, a styczeń i luty znów są słabsze, bo początek roku to  najgorsze miesiące w większości branż. Niby jakaś logika w tym jest, ale sama już nie wiem, czy mają rację czy po prostu mnie pocieszają...

Dodam, że te salony, które już istnieją od dawna mają MNÓSTWO klientek. 2 razy robiłam mały rekonesans - obdzwoniłam wszystkie salony chcąc się zapisać na wizytę, żeby sprawdzic jak długo trzeba czekać, czy jest ruch. Raz w sierpniu - wtedy jedynie 1 salon chciał mnie przyjąć za 3 dni, reszta od 5 dni do aż 2 tygodni. Drugi raz na początku lutego. Wtedy rzeczywiście wszędzie zapraszano mnie na za 2-3 dni. Może to rzeczywiście gorszy miesiąc ...

Co o tym myślicie? Jak było w waszych nowych salonach - kiedy wreszcie zaczęłyście  zarabiać   :question: :question:
« Ostatnia zmiana: 2018-02-16, 16:35:25 wysłana przez medile »

Offline medile

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #133 dnia: 2018-03-07, 22:21:00 »
Nikt już nie zagląda na to forum?...  :sad: :frown: :?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #134 dnia: 2018-03-08, 12:23:15 »
:(