Autor Wątek: Alternatywa dla mokrych chusteczek  (Przeczytany 3361 razy)

Offline Mamcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Alternatywa dla mokrych chusteczek
« dnia: 2015-09-10, 12:12:15 »
Szukam alternatywy dla nawilżanych, mokrych chusteczek, w których często jest dużo chemii. Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa i myślałam, żeby przemywać ją tylko ciepłą wodą, myjek nie lubię, a waciki za bardzo się rozwarstwiają. Możecie coś doradzić?

Offline kotekmiau

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-09-23, 07:56:43 »
Witam. Ja jeszcze nie mam doświadczenia w pielęgnacji dzieci, dopiero czekam na moje maleństwo, które niebawem pojawi się na świecie. Kompletując wyprawkę, widziałam w drogeriach różne suche bawełniane chusteczki dla dzieci, więc może warto coś takiego spróbować. Na wyprawkę do szpitala kupiłam suche chusteczki Tami MyBaby Cotton z Rossmanna, są bardzo delikatne, bo są tylko z bawełny organicznej, z kartą Rosnet można jeszcze dostać je w promocji.

Offline Mamcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-09-30, 20:39:00 »
Dzięki kotekmiau, chusteczki bawełniane to dobry pomysł, nawet nie wiedziałam, że są takie przeznaczone do pielęgnacji niemowląt, jak będę w Rossmannie to zakupię te suche chusteczki Tami MyBaby Cotton, mam nadzieję, że się sprawdzą.

Offline Mamcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-10-01, 13:29:27 »
Dziś rano buszowałam po półkach sklepowych w Rossmannie, obkupiłam się:) kupiłam kosmetyki dla siebie i dzidziusia,  skusiłam się na te chusteczki Tami MyBaby Cotton i po pierwszym użyciu jestem zadowolona, nie rozwarstwiają się tak jak waciki, a są bardzo delikatne.

Offline esmeralda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-11-13, 21:51:49 »
Na blogach prowadzonych przez mamy można znaleźć przepisy na zrobienie chusteczek samemu i przechowywanie w pojemniczku (żadnego przepisu nie polecę, bo dopiero czekam na dziecko). W przepisach, które widziałam, materiałem były papierowe ręczniki, ale ja wpadłam na pomysł, żeby robić z bawełnianych wkładów do pieluszek wielorazowych, (dostępne w drogerii). Czytałam też, że mamy piorą kilkukrotnie zwykłe chusteczki nawilżane i używają tej bawełny, także chusteczki własnej roboty mogą być wielorazowe.

Offline Amalaya_7

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-08-27, 00:04:16 »
A po co rezygnować? Fajne węglowe ma L'Biotica, cudowne remedium na wszystkie podróże.

Offline jaimauroda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #6 dnia: 2020-05-29, 18:00:56 »
Hej kochane, myślę, że nie ma co od razu iść w skrajności, czy robienie samodzielnie chusteczek, tylko o metodę prób i błędów. To nie jest do końca tak, że każda marka będzie „naładowana” chemią i innymi nieciekawymi rzeczami. Musimy pamiętać, że te produkty nie są tworzone przypadkowo. Czasami jest tak, że wystarczy jeden składnik, który źle działa na dziecko i podrażnienia gotowe. Sprawdza się u innych maluszków, ale dla naszego akurat nie. Ja mogę podpowiedzieć Pampers Natural Clean (tutaj szczegóły dot. chusteczek). One mają te zaletę, że w składzie jest wyciąg z rumianku i witamina E, czyli w praktyce oba te składniki działają łagodząco i są niejako„skrojone” do potrzeb delikatnej skóry.

Jeśli ktoś ma swoje sprawdzone propozycje to podzielmy się. Z doświadczenia wiem, że „początkującym mamom” brakuje takiej biblioteki i informacji dot. tego, co jest wartościowe, a co lepiej omijać.

Offline Haczapurka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #7 dnia: 2020-06-18, 12:31:39 »
Przeciez sa specjalne chusteczki dla niemowląt z atestami bezpieczenstwa.

Offline Viena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #8 dnia: 2020-08-03, 13:39:28 »
Przeciez sa specjalne chusteczki dla niemowląt z atestami bezpieczenstwa.
Dokladnie, nawet w lidlu sie je dostanie.

Offline Doriska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Alternatywa dla mokrych chusteczek
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-11-16, 12:01:23 »
ale są specjalne chusteczki dla niemowląt xD