Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76383 razy)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-11-21, 19:31:01 »
Pilniki papierowe można spryskać prepatatem do dezynfekcji a dla stałych klientek można mieć koperty z ich nazwiskami i dane pilniki.
Zdaje sobie sprawe ze niektóre zakłady nie chca inwestować na "jednorazowe"pilniki.

pozdrawiam

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-11-21, 20:43:56 »
a w kwestii autoklawu,jaka cena takiego najmniejszego i najprostszego:) ktos wie jak to dziala?

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-11-22, 13:18:11 »
Najtanszy jaki znalazłam to 4000zl.Jesli chodzi o dzialanie to zapewne przy zakupie firma cie przeszkoli.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-11-25, 20:14:45 »
Witam a co zrobić w przypadku,kiedy salon nie spełnia wymogów sanepidu??Zgłosić to??

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-11-29, 08:34:48 »
Cytat: "mania"
Witam a co zrobić w przypadku,kiedy salon nie spełnia wymogów sanepidu??Zgłosić to??

To juz zalezy od Twojego obywatelskiego poddejscia. Ja osobiscie  nie cierpie donoszenia na innych i mnie to oburza, ale w niektoryc przypadkach byloby to dla dobra i zdrowia klientek.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-11-29, 10:29:47 »
Mania to zalezy czego ma dotyczyc ten donos,czy jest to ewidentne zaniedbanie grożące w jakis sposób zdrowiu czy zyciu klienta to tak,ale jeśli dotyczy niespełnienia jakiegoś bzdurnego przepisu sanepidowskiego,który nijak ma sie od rzeczywistości to uwazam,że nie.Ale wszystko zależy od ciebie.

Gość

  • Gość
sterylizator!!
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-12-14, 12:03:03 »
Mam pytanie.  czy ktoś z forumowiczow wie gdzie i za ile można kupić mały (na potrzeby gabinetu) sterylizator na suche gorące powierze??

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: sterylizator!!
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-12-14, 12:08:50 »
Cytat: "jolaT"
Mam pytanie.  czy ktoś z forumowiczow wie gdzie i za ile można kupić mały (na potrzeby gabinetu) sterylizator na suche gorące powierze??

Lepiej przed zakupem zorientuj sie jakie wymagania stawia Twoj Sanepid! W zaleznosci od oddzialu sa one bardzo rozne.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-12-14, 13:23:28 »
Mój sanepid ma bardzo wysokie wymagania i muszę mieć taki jak w gabinetach dentystycznych tylko nie chciałabym przepłacać i kupić odpowiednio mały .

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-12-14, 18:30:57 »
To jesli sanepid wymaga taki jak w gabinetach kosmetycznych to nie na suche gorące powietrze ale na wilgotne czyli autoklaw.Najtanszy to wydatek około 6000 w tristarze z Gdanska lub panda z Trzebnicy.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-12-15, 07:56:59 »
Cytat: "biedrona"
To jesli sanepid wymaga taki jak w gabinetach kosmetycznych to nie na suche gorące powietrze ale na wilgotne czyli autoklaw.Najtanszy to wydatek około 6000 w tristarze z Gdanska lub panda z Trzebnicy.

Wlasnie, zapewne wymagaja sterylizatora parowego.
Ale nie wiem czy nie lepiej uderzyc w jakis stricte medyczny, moze bedzie troche drozszy ale za to edzie pewnosc co do spelniania wymogow. Jakos nie mam zaufania do tych sterylizatorow z firm ze sprzetem kosmetycznym :(

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-02-02, 14:12:01 »
Mozesz tez dla swietego spokoju zawrzec umowe z przyszpitalna sterylizacja badz firma zajmujaca sie tym na sterylizacje narzedzi...problem z glowy ;-) jezeli chodzi o kupno aparatury... Tylko problem z iloscia narzedzi w gabinecie,prawda?pozdrawiam

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-02-02, 14:38:18 »
ja mam coś takiego na suche powietrze. Temp. do 250 stopni i regulowany czas trwania sterylizacji. Moge to odstąpić za rozsądną cene.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-02-02, 20:13:43 »
www.autoklaw.pl
ale polecam zapytać sie o normy w sanepidzie

Aguś

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-02-06, 13:35:04 »
Przede wszystkim najpierw musisz sie zorientowac w swoim sanepidzie czego wymagają. U mnie np musi to byc autoklaw a gdzie indziej zazkceptują tylko kulkowy.  :wink: W roznych miejescowosciach sanepid roznie interpretuje przepisy.