Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76384 razy)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #105 dnia: 2008-12-06, 21:54:00 »
No ja też już mam autoklaw i tak jak Tomek opisał sterylizuje wszystko w specjalnych opakowaniach, które otwieram dopiero przy klientce.

A i tu moje pytanie. Co wogóle powinno sterylizować się w autoklawie?
Ja sterylizuje w nim:

-cążki
-nożyczki
-pensety
-łyżeczkę Unny

-pilnik mineralny (taki z Alessandro-wyciągam środek bo jest on zapakowany w plastikową obudowę i pewnie by się stopiła)

-frezy diamentowe
-fresy ze stali szlachetnej
-szklane peloty do D'arsonvala
-nakładki do mikrodermabrazji diamentowej,
-obcinacz do paznokci
-metalowe kopytka do odsuwania skórek (chyba wyrzucę plastikowe)
-wszystkie przybory metalowe do pedicure (typu sonda czy pilnik do wrastających paznokci)

-sterylizowałam też frezy kamienne takie z różową końcówką, ale po sterylizacji jakby zciemniały i mam wrażenie ,że się stępiły. Czy można je sterylizować (używam je do pedicure, przy skórkach) :roll:

-i czy można sterylizować w autoklawie gąbki do demakijażu?

Co jeszcze Wy sterylizujecie :?:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #106 dnia: 2009-07-10, 13:48:55 »
No ja też już mam autoklaw i tak jak Tomek opisał sterylizuje wszystko w specjalnych opakowaniach, które otwieram dopiero przy klientce.

A i tu moje pytanie. Co wogóle powinno sterylizować się w autoklawie?
Ja sterylizuje w nim:

-cążki
-nożyczki
-pensety
-łyżeczkę Unny

-pilnik mineralny (taki z Alessandro-wyciągam środek bo jest on zapakowany w plastikową obudowę i pewnie by się stopiła)

-frezy diamentowe
-fresy ze stali szlachetnej
-szklane peloty do D'arsonvala
-nakładki do mikrodermabrazji diamentowej,
-obcinacz do paznokci
-metalowe kopytka do odsuwania skórek (chyba wyrzucę plastikowe)
-wszystkie przybory metalowe do pedicure (typu sonda czy pilnik do wrastających paznokci)

-sterylizowałam też frezy kamienne takie z różową końcówką, ale po sterylizacji jakby zciemniały i mam wrażenie ,że się stępiły. Czy można je sterylizować (używam je do pedicure, przy skórkach) :roll:

-i czy można sterylizować w autoklawie gąbki do demakijażu?

Co jeszcze Wy sterylizujecie :?:

ankuak , ja też zauważyłam, że frezy kamienne ciemnieją. A gąbek do m-up na pewno nie, bo i po co? Przecież są jednorazowe.

Pytanie do Tomka.... :-)

Staram się o dotację z PUP, więc wpisałam zakup autoklawu i myjki ultradźwiękowej. I mam na oku dwa: http://www.elmedes.pl/index.php?m=2&subview=137&id=171 i http://www.elmedes.pl/index.php?m=2&subview=137&id=131
. Nie wiem, który jest lepszy. I czy to zawsze tak jest, że jak odbieram narzędzia ze sterylizacji (od stomatologa), to potem muszę je suszyć? Bo są zaparowane i kropelki w środku?
W jakiej temperaturze sterylizujecie? Bo chyba, jeśli jest ta max, to potem szybko cążki tępe się robią.

Offline kataza

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #107 dnia: 2009-10-29, 10:09:26 »
Żeby nie było problemu z kropelkami wody wewnątrz opakowania lepiej wybierać autoklawy z opcją suszenia próżniowego - czy wyżej podane mają takową nie mam pojęcia. Myślę, że najlepiej zapytać sprzedawcy.

Dodano: 2009-10-29, 10:10:52
Mnie bardzo podoba się ten http://www.finmed.pl/index.php?p33,autoklaw-bioclave, ale też nie podają zbyt wiele info na stronie

Dodano: 2009-10-29, 10:16:44
ech właśnie zobaczyłam, że ostatni post był rok temu
« Ostatnia zmiana: 2009-10-29, 10:16:44 wysłana przez kataza »

Offline AsiaR

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #108 dnia: 2012-01-18, 22:15:18 »
Witajcie Forumowiczki,
mam do Was takie pytanie, a raczej do tych osób, które w gabinecie mają jedynie sterylizator kulkowy. Cążki, pilniki metalowe itp. rzeczy sterylizujecie w ten sposób, że najpierw myjecie, dezynfekujecie w wanience, płuczecie, wycieracie do sucha i wkładacie do sterylizatora kulkowego?
Jak sterylizujecie głowice do mikrodermabrazji?
Liczę na odpowiedzi i proszę o pomoc w tej kwestii.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #109 dnia: 2012-01-19, 16:28:37 »
najpierw myjecie, dezynfekujecie w wanience, płuczecie, wycieracie do sucha i wkładacie do sterylizatora kulkowego?

 :groupjump: w rzeczy samej
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Samanta3

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #110 dnia: 2016-07-11, 17:26:20 »
W każdym salonie powinno się sterylizować sprzęt, są przecież autoklawy specjalnie do tego przeznaczone. Każdy porządny salon je ma, a jak nie to polecam kupić np. tutaj : cenzura : Inaczej może być problem z sanepidem.
« Ostatnia zmiana: 2016-07-13, 13:51:45 wysłana przez Tomek »

Offline kasjopea

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #111 dnia: 2016-11-21, 13:27:42 »
Ja używałam sterylizatora - bardzo wygodne urządzenie. Używałam bo teraz przy kliencie pracuję tylko okazjonalnie gdy któraś z dziewczyn jest na urlopie. Od roku jestem właścicielką własnego salonu i poświęcam czas sprawom organizacyjnym :)   

Offline Cytryna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #112 dnia: 2020-01-27, 13:42:32 »
Moim zdaniem podstawą każdego gabinetu kosmetycznego będzie myjka ultradźwiękowa. Myjka taka wykorzystuje przemieszczanie się fal dźwiękowych, które w kontakcie z wodą, tworzą zjawisko kawitacji. W rezultacie powstają mikro pęcherzyki, które oddzielają brud i inne zanieczyszczenia od mytego przedmiotu. Dzięki temu możliwe jest dokładne oraz szybkie czyszczenie i to bez potrzeby stosowania silnych środków chemicznych. Potem mozna takie narzędzia dać do autoklawu do sterylizacji.

Niestety ale wiele kosmetyczek tego nie przestrzega, tak wieć przed wyborem odpowiedniego gabinetu warto zorientować się, czy miejsce ma takie urządzenie na stanie!
https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/myjki-ultradzwiekowe/
« Ostatnia zmiana: 2020-01-31, 10:17:49 wysłana przez Cytryna »

Offline mariolka

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #113 dnia: 2020-04-30, 18:16:51 »
Ja używałam sterylizatora - bardzo wygodne urządzenie. Używałam bo teraz przy kliencie pracuję tylko okazjonalnie gdy któraś z dziewczyn jest na urlopie. Od roku jestem właścicielką własnego salonu i poświęcam czas sprawom organizacyjnym :)
Sterylizator to już całkiem profesjonalne rozwiązanie :)
Początkująca konsultantka kosmetyczna :) Dużo pytam, słucham i powoli się uczę

Offline Lullaby

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 214
Odp: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #114 dnia: 2024-02-29, 11:48:50 »
A jakie masz cążki? Najlepsze staleks, z semilaca też są fajne. Niestety dobre cążki muszą kosztować minimum 40 zł bo inaczej będą Ci rdzewiec. Kup sobie myjke ultradźwiękową zamiast tego szczotkowania i wlej roztwór z aniosyme. Baaardzo wydajny płyn. Ale to jest tylko dezynfekcja. Potem powinna być sterylizacja w wysokiej temp

Polecam też zerknąć sobie na stronę
https://medycznie.com.pl/kategoria/dezynfekcja/narzedzi-i-sprzetu/wanienki-do-dezynfekcji/

Można znaleźć tutaj dobrej klasy wanienki do dezynfekcji.
Nie pozycjonujemy się!