Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76383 razy)

Gość

  • Gość
dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym
« dnia: 2005-08-04, 14:50:39 »
Hej dziewczyny!!! Mam do Was taki pytanko:co robicie z użytymi pilnikami do paznokci oraz gąbeczkami do zmywania maseczek????Używacie jednorazowych czy też jakoś je dezynfekujecie i używacie ponownie????Pozdrowionka

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-06, 20:14:40 »
Lampa z ultrafioletem lub aerodesin
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-07, 13:01:29 »
Gąbek można używać tylko jednorazowych.
Użyć i wyrzucić.

A nie wiecie jak jest z pędzlami do nakładania masek?
Na "chłopski rozum" powinno być tak samo......

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-07, 13:20:58 »
my w szkole dezynfekowalismy gabki i pedzle w roztworze lizoforminy

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-07, 22:43:48 »
Pilniczki dezynfekuje w lisoforminie,a zamiast gabeczek używam chusteczki(zabiegowe)kt.nadaja sie do zmywania twarzy lub oczyszczania -100 szt.w Thalgo kosztuje 10 zl.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-08, 14:41:36 »
Ja u siebie zmywam watą kosmetyczną którą zawsze zmoczę i wycisnę i tak powstaje jednorazowy wacik do zmywania.Pędzle wkładam do lisoforminu ale bardzo się niszczy włos po jakimś czasie robi się żółty.Natomiast ostatnio kupiłam sobie do naturalnych paznokci pilnik szklany rewelka,dezynfekuję aerodesinem i ładnie wszystko schodzi,a pilniki papierowe po dezynfekcji nie są już takie wytrzymałe i szybko się niszczą.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-08, 22:27:35 »
ja uzywam pedzle,gabki i jednorazowe husteczki pedzle i gabki uzywam tylko wtedy gdy nie ma stanow zapalnych i dezynfekuje skinsept gabki raz  w tyg.gotuje natomiast jesli sa zmiany zaplane tylko i wylacznie jednorazowe waciki jesli chodzi o pilniki to najczesciej stale klientki maja swoje zapakowane osobno ktore zawsze myje i dezynfekuje takze skinseptem ......no i oczywiscie popieram szklane pilniczki i ceramiczne :lol:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-09, 15:17:30 »
Cytat: "Zyta"
kupiłam sobie do naturalnych paznokci pilnik szklany rewelka,dezynfekuję aerodesinem i ładnie wszystko schodzi,a pilniki papierowe po dezynfekcji nie są już takie wytrzymałe i szybko się niszczą.


Również polecam szklane pilniki :)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
sterylizator UV
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-19, 18:54:26 »
prosze o firmy ktore maja w swojej ofercie sterylizatory najlepiej uv !!! :D
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-20, 13:40:33 »
a moze ktos chce sprzedac? :?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: potrzebuje sterylizator!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-22, 08:09:11 »
Cytat: "oszin"
najlepiej uv !!! :D

UV nie bedzie steliryzatorem najwyzej sanityzatorem. Niestety pelna sterylizacje przeprowadza dopiero urzadzenia typu 'autoklaw' ale to juz inny przedzial cenowy :(

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-24, 10:11:03 »
w takim razie czegos nie rozmumiem  :cry: ktos tu kogos robi w.....skoro wymagana jest dezynfekcja i sterylizacja w gab.fryzjerskich i kosmetycznych przez sanepid i przez ten sam urzad wymagany jest plyn do dez.przed sterylizacja i sterylizator (w nawiasach pisza sanityzator uv np,lub cos tam innego)to ...ja mam teraz rozumiec ze w zakl.fryzjerskich i kosmetycznych kto nie ma autoklawu ten nie ma w sumie wysterylizowanego sprzetu????bo przeciez o to cala walka
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-08-24, 11:01:21 »
Cytat: "oszin"
kto nie ma autoklawu ten nie ma w sumie wysterylizowanego sprzetu????bo przeciez o to cala walka

W rzeczywstosci tylko ta forma sterylizacji jest w pelni skuteczna. Sanityzatory, moim zdaniem, nie wysterylizuja narzedzi w 100%. Ale jezeli o sanepid, to i tak wszystko zalezy od tego, czego beda od Ciebie wymagac!!!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-10-21, 15:44:49 »
Ostatnio natknalem sie na informacje na temat tego na podstwie jakich przepisow Sanepid przeprowadza kontrole w gabinetach:
Sa to ustawa o kosmetykach oraz o chorobach zakaźnych i zakażeniach. Trzecim aktem prawnym jest znane juz wszystkim rozporzadzenie.
Przejrzalem sobie te akty prawne i wg mnie w ustawie o chorobach zakaźnych i zakażeniach nie ma nigdzie wprost wymienionych gabinetow jest tam poruszay problem sterylizacji:
Cytuj

USTAWA
z dnia 6 września 2001 r.
o chorobach zakaźnych i zakażeniach.
(Dz. U. z dnia 31 października 2001 r.)
...
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
...
3)   dezynfekcja - niszczenie form wegetatywnych drobnoustrojów za pomocą metod fizycznych, chemicznych lub biologicznych,
...
20)   sterylizacja - zniszczenie wszystkich drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych przez zastosowanie czynników fizycznych lub chemicznych,
...
oraz
...
Art. 10. 1. Kierownicy zakładów opieki zdrowotnej i osoby wykonujące zawody medyczne poza zakładami opieki zdrowotnej są obowiązani do zapewnienia przestrzegania wymagań higienicznych i zdrowotnych obejmujących w szczególności:
   1)   zapewnienie warunków skutecznej sterylizacji materiałów medycznych, narzędzi i innego sprzętu medycznego oraz prowadzenia prawidłowych procesów dezynfekcji,
   2)   stosowanie indywidualnych środków ochrony pracowników.
...

Na tej podstawie wg mnie osoby kontrolujace moga d sterylizacji wymagac autoklawow a nie tylko sterylizatorow kolkowych czy urzadzeni UV.

Aguś

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-10-21, 17:41:49 »
Oszin najlepiej zapytaj u siebie w sanepidzie jaki sprzet powinnas kupic. W oddziale higieny komunalnej udzielą Ci takich informacji.