Autor Wątek: frezarki i frezy  (Przeczytany 248541 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
frezarki i frezy
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-11-28, 15:13:22 »
Ma może któraś z Was frezarkę KUPA MANI PRO? Taką jak tu:
http://tinyurl.com/929tk

Kurczę nazwa firmy mnie rozbraja ;) ale podoba mi się kolor i słyszałem, że to podobno dobre frezarki. Tylko nie wiem ile mają obrotów i jak są regulowane :(. Może coś o nich ktoś napisze? Będę dźwięczny :).

Pozdrawiam
Mako :twisted:

update:
Tu:
http://www.frenchnails.org/index.asp?cat=142479 ta frezarka kosztuje ok. 150$ czyli jakieś 700 PLN na nasze... w jednej firmie w kraju ją sprzedają za ponad 1700 to chyba lekka przesada. Nie wierzę, ze aż tyle kosztuje sprowadzenie tego sprzętu do Polski. W Szczecinie w Sunflower kosztuje nieco ponad 900 PLN. Podobno zycie w Polsce jest tańsze :( ehh..
Devil may cry...

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
frezarki i frezy
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-11-29, 07:33:32 »
Cytat: "mako"

Tu:
http://www.frenchnails.org/index.asp?cat=142479 ta frezarka kosztuje ok. 150$ czyli jakieś 700 PLN na nasze... w jednej firmie w kraju ją sprzedają za ponad 1700 to chyba lekka przesada. Nie wierzę, ze aż tyle kosztuje sprowadzenie tego sprzętu do Polski. W Szczecinie w Sunflower kosztuje nieco ponad 900 PLN. Podobno zycie w Polsce jest tańsze :( ehh..


Oj mako nie rozumiem co Cie tak dziwi.. Jesli chciaóby sprowadzic frezarke legalnie to wygladałboy to tak:
po pierwsze do ceny frezarki musisz doliczyc ok 20% za transport + 5-10% za jego ubezpieczenie (niefajnie wydac kupe kasy, żeby potem dostać sorzet w kawałkach) .
Do frezarki musisz doliczyć cło, załóżmy że nie wielkie jakies 10% i od tej koncowej wartości trzeba zapłacić VAT 22% . Jesi nie potrfisz sam załatwic formalnośc celnych to musisz to zrobić za pośrednictwem agencji celnej, której trzeba zapłaic za usługę.

I teraz sam powiedz ile być chciał zarobić, jeśli :
- wyłożyłes, zainwestowałes i zaryzykowałęs własne pieniądze (w USA płaci ie zawsze z góry),
- poświeciłęs swój czas,
- masz dystrybutorów, którym musisz dac taki upust, żeby oni tez choc troszke na tym zarobili,
- obsłużyc musisz zamówienie

Nie wiem, gdzie ty wdziałes cene za te frezarkę 1700zł :|, ale sam piszesz, ze dostaniesz ją już za  900zł
Czy u nas zdzierają? hmmm.. kiedy tez sie bulwesrowałam, ale dokłądnie tak samo w USA kupisz aparat canona za 1500zł, który u nas był za 2 300zł
Poza tym, proponuję, abys zamówił cos kiedykolwiek cos z usa w wiecej niz 4 osoby, dostał paczkę, pedził 3h na samym rozpakowywaniu towaru i podzieleniu go dla kazdej z osób co zamawiał.. Oj wierz mi, że zrozumiesz dlaczego u nas to kosztuje wiecej, ludziom trzeba zapłacić za robotę...

To samo mógłoby sie mówić, ze koszt produkcji w polsce produktu X jest !100zł, a w sklepie dostajesz go już o 200zł.. To też jest zdzierstwo? :>
Proponuje więc zaczać uprawia ogródek i zaoszczedzic na jedeniu, kupic krowe - mleko i jajka, do tego kilka kurczaków itd itd :P

Troszkę może przerysowałam cała sytuaje, ale myśke, ze byłeś nieco niesprawiedliwy :>
Tylko prosze mi sie tu nie denerwować ;)

Pozdrawiam
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
frezarki i frezy
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-11-29, 11:32:10 »
Oj Aniu te 900-1000 PLN to rozumiem, nie rozumiem jednak tych 1700 ponad a widzialem i jak chcesz to podami Ci link na privie do sklepu z tą ceną. Nie spadłem z księżyca i wiem, że istnieją koszty sprowadzenia produktu. Tylko no nie mogą to być koszty ponad 100% większe od ceny tej frezarki chyba. Prawda? Przy okazji koszty te jednostkowo maleją wraz z ilością sprowadzanego towaru. Nie chce mi się wierzyć, że potęgi paznokciowego rynku sprowadzają teczuszkę żeli albo akryli ze Stanów lub 10 frezarek? Wtedy to nie są potęgi ale firmy chałupnicze i rzeczywiście powinny się zająć pasaniem krów, uprawą roli lub czymś podobnym. Na dodatek z tego co wyczytałem, być moze błędnie KUPA to niemiecka firma, więc koszty sprowadzenia powinny być znacznie mniejsze.
Na szczęscie jest jeszcze sklep ACTIVE gdzie frezarka może nie KUPA ale inna i polecana kosztuje naprawdę przystępne pieniądze. No i te 900-1000 w Sunflower to za tę frezarke też chyba nie zdzierstwo porównując do cen zachodnich.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
frezarki i frezy
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-11-29, 12:26:46 »
Moi mili, co to jest w porownaniu do ceny frezarki do peicure firmy Gerlach?
Najtansza kosztuje cos kolo 5000 tys. ;)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
frezarki i frezy
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-11-29, 12:32:10 »
Cytat: "Tomek"
Moi mili, co to jest w porownaniu do ceny frezarki do peicure firmy Gerlach?
Najtansza kosztuje cos kolo 5000 tys. ;)


No wiesz, jednym do dojechania w określone miejsce wystarczy autobus, innym Volkswagen a innym jeszcze Bentley albo inny Rols Royce :). Poza tym ta frezarka chyba ma znacznie większe możliwości od tych o których my rozmawiamy. Do narysowania kółka wystarczy zwykły komputer, do stworzenia grifiki 3d do filmu stacja graficzna, farma kompów lub mainframe to różne choć podobne zastosowania.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
frezarki i frezy
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-11-29, 13:13:19 »
Cytat: "mako"
Poza tym ta frezarka chyba ma znacznie większe możliwości od tych o których my rozmawiamy.

Ma pochlaniacz pylu i byc moze mocniejszy motor ale:
3 stopnie regulacji predkosci 6,12,25 tys.
3 stopnie regulacji pochlaniania pylu
Przelacznenie lewo/prawo
I to wszystko, ale ma rowniez super opinie ;)
Poza tym te profesjonalne frezarki do pedicure maja takie dziwne ceny ;) n targach Expo widzialem innych firm o podobnych parametrach i ceny rowneiz byly szokujace!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
frezarki i frezy
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-11-29, 13:54:06 »
Cytat: "Tomek"

I to wszystko, ale ma rowniez super opinie ;)
Poza tym te profesjonalne frezarki do pedicure maja takie dziwne ceny ;) n targach Expo widzialem innych firm o podobnych parametrach i ceny rowneiz byly szokujace!


To teraz widać jak ważna jest dobra opnia :D. Fakt ceny są hmm.. spore, na dodatek to ja mam sie zajmować w rodzinie pedicurem bom nieobrzydliwy ;). Najpierw jednak wyszkolę się na pilnikach :). Potem wezmę za maszynę hehe ;) bo jeszcze komuś stopy zetrę i co by było ;)?

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
frezarki i frezy
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-11-29, 15:01:24 »
Cytat: "mako"
Potem wezmę za maszynę hehe ;) bo jeszcze komuś stopy zetrę i co by było ;)?

Pozdrawiam
Mako :twisted:

Mysle, ze spokojnie mozesz uzywac takiej manicurowej ;). U nas dlugi czas uzywalismy Bauscha.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
frezarki i frezy
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-12-01, 13:34:06 »
Hehe znalazlem dziś Wampa w Szczecinie i widzialem tą frezarkę Gerlacha. Rzeczywiscie cena jest  :? 5 tys. tej najtańszej, ma mocniejszy silnik i 4 regulacje obrotów. Droższe chodzą powyżej 7 tys. :| niezłe. Jednak pal sześć ferazarka :D bo to jednak urządzenie i jak ktoś jest rzeźbiarzem to warto mieć. Stolik do pedicuru kosztuje 4,5 tysiaka!!! :D To mnie dopiero zabiło hehe, no ale profesjonalny :D mebelek i nic więcej.
Wyjeżdżam cholera do Anglii zarobić na zabawki :).
Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
frezarki i frezy
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-12-01, 14:04:59 »
Cytat: "mako"
Stolik do pedicuru kosztuje 4,5 tysiaka!!!

No ten stolik wyglada super, zwlaszcza jak sie wlaczy swiatelko UV, ale to juz rzeczywscie przerost formy nad trescia.
A Bauscha dalem do tuningu i wyszla calkie przyzwoita frezarka z przelacznikiem obrotow L/P, plynna regulacja i... bez wyskakujacego wiecznie kabelka zasilajacego rezarke ;)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
frezarki i frezy
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-12-02, 20:35:31 »
Ja pracuje na frezarce BAER Euro Boy frezarka o parametrach takich jak Gerlach, łatwiejsza do czyszczenia a w cenie takiej samej czyli ok 5 tys. Pracuje mi się nią dobrze i jestem zadowolona z zakupu. Ale frezy kupuje od Miralexu bo są troszke tańsze. Na uczelni miałyśmy frezarke Ionto Comed i uważam że nie jest ona warta tylu pieniędzy szczególnie w porównaniu do BAERa czy Gerlacha, w odróżnieniu od innego sprzętu tej firmy, który jest bardzo dobry, niestety bardzo drogi.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
frezarki i frezy
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-12-02, 21:04:57 »
Ja tez pracuje na gerlach i jestem bardzo zadowolona. Troszke glona jak wciaga pyl ale za to baaardzo ulatwia prace.  W porównaniu z omega hehheh :lol:

Gość

  • Gość
frezarki i frezy
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-12-02, 23:43:05 »
Czy mozna dokupić do niej frezy innej firmy, czy ma fezy wykrecane czy wyciagane.

Gość

  • Gość
frezarki i frezy
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-12-08, 00:08:48 »
a co myslicie o frezarkach LCN jest tam jedna spoko kosztuje 440 euro do 15000 obroty akurat te moglam wyprobowac i spoko mi sie  na niej pracowalo a te wszystkie frezarki z internetu na przyklad ta  z aktiv cena jest super ale czy dobra  nie  lepiej dodac troche kasy i miec jedna a konkretna niewiem sama maam noz na gardle i nie wiem jaka mam wybrac.Kolezanka maiala LCN popsula jej sie oddala im do naprawy a oni przyslali jej na czas naprawy wlasnie ta co probowalam to tez sie liczy co nie (ta co sie popsola to byl troszke starszy model)

Gość

  • Gość
frezarki i frezy
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-12-08, 10:00:32 »
I ja bym chciała mieć już frezarkę bo macham cały czas pilnikiem i ręka boli, ale forsy brak więc muszę czekać :cry: