Autor Wątek: dezynfekcja narzędzi  (Przeczytany 8232 razy)

Offline Rzelska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
dezynfekcja narzędzi
« dnia: 2013-11-29, 09:20:45 »
Byłam ostatnio na szkoleniu poświęconym higienie w gabinecie kosmetycznym.
Okazało się, że to co dotychczas uważałam za słuszne - dezynfekowałam narzędzia przecierając je środkiem alkoholowym - nie dość, że niszczy mi narzędzia to jeszcze jest nieskuteczne. Narzędzia muszą być dezynfekowane w pojemniku i leżeć w środku dezynfekcyjnym przez jakiś czas. Dziewczyny, które brały udział również w tym szkoleniu polecały mi produkt Aniosyme DD1. Czy ktoś go stosował? Proszę o opinie. Ewa

Offline Rzelska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-12-31, 09:20:06 »
Nikt z Was nie stosował tego produktu - Aniosyme DD1?

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-01-15, 16:24:09 »
ja do dezynfekcji uzywam myjki ultradzwiekowej i srodka Aniosyme ... po dezynfekcji wykonuje sterylizacje w autoklawie;)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline talka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-02-10, 22:52:09 »
Pani żartuje ? jak to Pani źle dezynfekowała ? wie Pani czym to grozi ? mało tego grzywną ale również zarażeniem kogoś chorobą zakaźna.

Offline ciekawska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-02-11, 16:06:16 »
Ja używam LISOFORMIN 3000 , 2% na 30min..  najpierw płuczę narzędzia wrzucam do kąpieli z  lizoformina na 30min ponownie płuczę woda i zostawiam do wyschnięcia.. nigdy nie miałam problemów z sanepid czy niezadowolonym klientem.  Dodatkowo oczywiście używam do czyszczenie blatów  i stolików Aerodesin 2000 a na skórę Skinsept. (co pewien czas używam innych podobnych środków aby "nie przyzwyczaić" szczepów wirusów i bakterii do używanych środków.) Amen

Offline Rzelska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-06-10, 11:21:10 »
Zdecydowałam się jednak na Aniosyme DD1 i jestem bardzo zadowolona, polecam. Najważniejsze dla mnie, że jest tak bezpieczny dla narzędzi, że można w nim trzymać narzędzia dłużej niż zalecany czas dezynfekcji (nawet 72 h ale tyle to nie potrzebuję :-) bo nie będę miała czym pracować).
Po każdym zabiegu wrzucam narzędzia do wanienki z roztworem a na koniec dnia wszystko płuczę, suszę i sterylizuję. Następnego dnia mam czyste narzędzia.
A jak potrzebuję dwa razy w ciągu dnia to samo narzędzie a mam 1 szt. to tak ustawiam sobie klientów aby szybko móc wysterylizować przed następnym klientem. Dezynfekcja trwa tylko 5 minut więc nie ma problemu. Tylko czas sterylizacji się liczy.
Niektóre klientki zwróciły nawet uwagę, że każde narzędzie od razu wędruje do wanienki z płynem, wiec dbam o bezpieczeństwo.
aaa... no i Sanepid będzie zadowolony :)

Offline Malinka1987

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-06-25, 13:02:44 »
Drogie Forumowiczki proszę o radę, w najbliższym czasie będę miała kontrolę z sanepidu. Przyznam się, że używam z dezynfekcji tylko skinseptu i plus schaum. czy powinnam stosować coś jeszcze? Jak powinnam się przygotować? Koleżanka mówiła mi, że mile są widziane jakieś plany higieny? Skąd można uzyskać taki plan?
Czekam na Wasze sugestie!

mariolcia_1

  • Gość
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-06-25, 15:49:46 »
Malinka, dezynfekcja ma nie być dla sanepidu a dla klientów i dla ciebie !

Plany higieny raczej są wymagane nie mile widziane, to jakis ślad kiedy i co bylo dezynfekowane ...

wejdź na stron ecolab, tam powinni mieć plany higieny do pobrania, chyba prowadza też szkolenia dowiesz się wszystkiego

Offline Malinka1987

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-06-26, 13:43:55 »
Dzięki za info, a czy mogłabyś podpowiedzieć co stosujesz sama w gabinecie?Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź!

Offline Sonia75

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-07-15, 19:14:44 »
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne w gabinetach kosmetycznych są sterylizacja i dezynfekcja. Właściwie to oczywista oczywistość :), że dla wszystkich gabinetów to rzecz priorytetowa. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych decyduje się na zakup autoklawu, fakt jest to wydatek, ale na parę lat. Może warto zainwestować? sterylizacja w autoklawie daje nam pewność, że nasze narzędzia są higienicznie czyste ale przede wszystkim bezpieczne. W zależności od potrzeb gabinetów można wybrać autoklawy o różnej wielkości komory sterylizacyjnej. Autoklawy : cenzura :  posiadają klasę B, która jest najbardziej zaawansowaną technologią wśród autoklawów. Mogą sterylizować każdy rodzaj materiałów ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi kosmetycznych np. cążki, nożyczki, itd.
« Ostatnia zmiana: 2014-07-16, 14:48:57 wysłana przez Tomek »

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-12-13, 13:02:06 »
Byłam ostatnio na szkoleniu poświęconym higienie w gabinecie kosmetycznym.
Okazało się, że to co dotychczas uważałam za słuszne - dezynfekowałam narzędzia przecierając je środkiem alkoholowym - nie dość, że niszczy mi narzędzia to jeszcze jest nieskuteczne. Narzędzia muszą być dezynfekowane w pojemniku i leżeć w środku dezynfekcyjnym przez jakiś czas. Dziewczyny, które brały udział również w tym szkoleniu polecały mi produkt Aniosyme DD1. Czy ktoś go stosował? Proszę o opinie. Ewa
ja mam Aniosyme DD1  i jestem zadowolona. oprocz tego musisz takze sterylizowac narzedzia w autoklawie ( jezeli nie masz go w gabinecie podpisz umowe ze stomatologiem)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline galerko

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #11 dnia: 2015-07-06, 20:10:55 »
właśnie sama się zastanawiam jakie specyfiki kupić. wszystko jest drogie ale niezbyt skuteczne dlatego już sama nie wiem w co inwestować tym bardziej, że ostatnio jakoś cienko z klientkami
Nie pozycjonujemy się!!!

Offline hermowa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #12 dnia: 2015-07-18, 15:32:58 »
Ja stosowałam Aniosyme DD1

Offline Ameliee

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-06-20, 13:03:59 »
Zdecydowanie polecam zakup autoklawu z drukarką (mamy możliwość przedstawienia dowodu sanepidowi w razie kontroli) np. takiego: : cenzura :  Z tego co się orientuję w nie tak odległym czasie zaostrzono przepisy dotyczące higieny w salonach i obecnie za nieprzestrzeganie ich grożą surowe kary. Warto o tym pomyśleć, żeby nie mieć potem niepotrzebnych problemów, które mogą kosztowac nas znacznie więcej niż zakup urządzenia. Rozumiem, że nie są to tanie urządzenia, jednak gwarantują niemal 100% sterylność narzędzi, a co za tym idzie bezpieczeństwo i zadowolenie klientów, bo przecież to jest chyba najważniejsze jeśli chcemy, by do nas wracali prawda?
« Ostatnia zmiana: 2017-06-22, 12:11:11 wysłana przez Tomek »

Offline Doomi122

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #14 dnia: 2019-06-13, 20:27:53 »
co polecacie do dezynfekcji? koleżanka mówiła kiedyś o firmie Saiko, że mają fajny preparat do dezynfekcji, ale nie zamawiałam jeszcze? może ktoś coś poleca?