Autor Wątek: demakijaz oczu  (Przeczytany 32571 razy)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-03-06, 18:34:31 »
gabki gotujemy! w wysokich tem.bakterie gina i nie rubcie afery ,bo to juz lekka przesada z tymi bakteriami , przeciez nikt nie mowi o uzywaniu gabek tych samych w ciagu dnia dla kazdej klientki ,na upartego mozna je wygotowac! zdezynfekowac!i wysterylizowac!i podrzucic na blok operacyjny do szpitala  :wink: a tak swoja droga co jeszcze sterylizujecie?bo rozumiem przedmioty i narzedzia ktore maja stycznosc z naruszona ciaglascia naskorka a co z podloga?przeciez na niej sa bakterie klientka sciaga buty i dotyka bakterii potem sie kladzie na fotelu i dotyka naszej kolderki no chyba ze macie kolderki jednorazowe a potem dotyka np twarzy swojej wiec nalezaloby tez wysterylizowac podloge ,fotele ,i cala reszte konczac na wacikach do tonizacji bo przeciez przy produkcji tez ich ktos dotykal , jestem za czystoscia jak najbardziej i zachowuje zawsze zasady higieny ale nie lubie przesady bo to juz idzie w druga strone
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-03-06, 18:52:49 »
Cytat: "Kim"
nie ale nie da się ich wysterylizować więc masz inne wyjście? chętnie się dowiem


waciki kosmetyczne
wata
jednorazowe chusteczki do zabiegów

Gość

  • Gość
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-03-06, 19:11:19 »
Cytat: "oszin"
gabki gotujemy! w wysokich tem.bakterie gina


Giną tylko bakterie aktywne, , drobnoustroje będące kurat w postaci uśpionej przetrwają gotowanie.
Gotowanie to max 100 stopni to za mało żeby zlikwidować drobnoustroje.

Cytat: "oszin"
i nie rubcie afery ,bo to juz lekka przesada z tymi bakteriami , przeciez nikt nie mowi o uzywaniu gabek tych samych w ciagu dnia dla kazdej klientki ,na upartego mozna je wygotowac! zdezynfekowac!i wysterylizowac!


jak wysterylizujesz gąbkę?
mylisz pojęcia


Cytat: "oszin"
i podrzucic na blok operacyjny do szpitala  :wink: a tak swoja droga co jeszcze sterylizujecie?bo rozumiem przedmioty i narzedzia ktore maja stycznosc z naruszona ciaglascia naskorka a co z podloga?przeciez na niej sa bakterie klientka sciaga buty i dotyka bakterii potem sie kladzie na fotelu i dotyka naszej kolderki no chyba ze macie kolderki jednorazowe a potem dotyka np twarzy swojej wiec nalezaloby tez wysterylizowac podloge ,fotele ,i cala reszte


Powierzchnie te powinno się poddawać dezynfekcji.

Nie widzisz różnicy pomiędzy podłogą, a gąbką/wacikiem, którym przecierasz twarz?


Cytat: "oszin"
wiec nalezaloby tez wysterylizowac podloge ,fotele ,i cala reszte konczac na wacikach do tonizacji bo przeciez przy produkcji tez ich ktos dotykal


Maszyna.
Wydaje mi się, że jest ogromna różnica pomiędzy nowym wacikiem, a gąbką, która "widziała" skórę wielu osób.

Cytat: "oszin"
jestem za czystoscia jak najbardziej i zachowuje zawsze zasady higieny ale nie lubie przesady bo to juz idzie w druga strone


"zasady higieny" jeżeli chodzi o kosmetykę to między innymi jednorazowe waciki (wata lub jednorazowe chusteczki). Także w świetle tych zasad higieny nie zachowujesz.

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-03-06, 19:41:42 »
Uważam, że najbardziej higieniczne są jednak waciki jednorazowe
pozdrawiam
Anna

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-03-06, 19:46:49 »
nie lubie gabeczek(jakos nie przemawiaja do mnie)wole  chusteczki jednorazowe z thalgo -innych nie uznaje-wypróbowałam różnych firm  :D

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Demakijaz twarzy...
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-03-06, 20:16:37 »
stanulka wiem jaka jest roznica miedzy dezynfekcja a sterylizacja  :cry: ,uwazam ze moje gotowanko jest w zupelnosci wystarczajace poniewaz jak wczesniej napisalam nie maja gabki kontaktu z przerywana tkanka moze sie myle ale taka wiedze mi przekazano ,rowniez sa po wygotowaniu wydezynfekowane i mysle ze sterylizacja nie jest potrzebna firma ekolab ma nawet proszek odpowiedni do prania np.recznikow czy peniuarkow ktore rowniez maja kontakt ze skora a nie musza byc sterylizowane . a jesli chodzi o autoklawy ,to rzeczywiscie musze sie bardziej zorientowac bo w szkole mnie uczone ze wysterylizowac mozna rowniez i waciki przez gorace powietrze czyli takze i gabki ale moze nie pamietam dokladnie :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline karinkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #51 dnia: 2011-02-04, 15:48:14 »
hmmm... ja używam po prostu płatków kosmetycznych i jestem zadowolona.

Offline evelka515

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #52 dnia: 2012-10-05, 11:56:22 »
Według mnie nie ma znaczenia  ile kosztuję mleczko czy tonik do demakijażu :) niektórzy zachwycają się czymś bo jest drogie i MUSI być dobre a wcale tak nie jest. Przykładem może być np. mleczko do  demakijażu którego używam ja jest z Ziaji sadze taniej serii kosmetyków kosztuje grosze a według mnie jest najlepszy : http://www.nokaut.pl/kosmetyki/ziaja-kozie-mleko-mleczko-i-tonik-200ml.html

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #53 dnia: 2014-01-14, 14:19:19 »
Przy demakijazu oczu warto uwagę na ruchy "tarcia". dolna powieka - do wewnętrznego kacika, górna powieka- na zewnątrz ( tak aby nie powodowac sobie niepotrzebnych zmarszczek) :)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Salon Olwin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #54 dnia: 2014-05-14, 10:56:01 »
Kierunek zmywania ma na pewno znaczenie. Ale tutaj muszę polecić płyn do demakijażu dwufazowy. Naprawdę szybko i skutecznie wszystko zmywa.

Offline lola25

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #55 dnia: 2014-05-17, 18:45:36 »
Ja ze swojej strony mogę polecić Vichy PURETE THERMALE. Super oczyszcza twarz także z makijażu i doskonale ją oczyszcza :wink:
« Ostatnia zmiana: 2014-05-17, 20:52:24 wysłana przez The Lady »

Offline michalinamarsz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #56 dnia: 2014-05-30, 12:35:35 »
ja usuwam płatkami nasączonymi płynem miceralnym dwufazowym,nasączony wacik przykładam na powiekę i po chwili zmywam od góry po końcówki rzęs i od strony nosa w kierunku skroni.
Nie pozycjonujemy się!

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #57 dnia: 2014-06-01, 14:55:20 »
Now y płyn Garnier 3 w1 jest rewelacyjny do demakijażu.


Offline anetamska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #58 dnia: 2016-01-27, 13:50:50 »
Czasami bardzo trudno mi usunąć kosmetyki z oczu. Nie pomaga ani płyn micelarny ani inne rzeczy.

Offline JagodaA

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: demakijaz oczu
« Odpowiedź #59 dnia: 2016-04-14, 12:51:57 »
Najbardziej odpowiada mi płyn dwufazowy ze względu na fakt, iż nie podrażniają oczu oraz jest bezzapachowy :)