Autor Wątek: Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!  (Przeczytany 28242 razy)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-03-19, 13:11:23 »
Cytat: "Agnes11"

PS Darianna na drugi raz prosiłabym o delikatniejszą reakcję Ja jestem bardzo wrażliwa  :lol:

heheh,ja niestety jestem bardzo wrażliwa jesli chodzi o tematykę paznokciową ;)

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-03-19, 13:41:40 »
Probowalam zrobic zdjecie pazurkow klientki, ale chyba moj aparat ma zbyt mala rozdzielczosc i nic nie bylo widac :)
Wczoraj u niej bylam, pazurki w ok 50 % sie poprawily.
 One sa biale na dlugosci gdzie byl zel, odrost byl juz "normalny". Najbardziej zabarwiony na bialo byl brzeg wolny pazurka ( kolor kredy).

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-03-19, 15:15:27 »
hmm..to wobec tego biała była tylko masa zelowa? no to chyba nie ma sie czym martwić? :)

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-03-19, 19:15:52 »
Nie masa zelowa tylko naturalny paznokiec bo caly zel zdjelam z paznokci!

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-03-19, 19:35:23 »
aaa..fakt,nie doczytałam powyżej...
Olu,a czy ta biała częsc paznokcia miała nieregularny kształt w miejscu łączenia z płytką "normalną"(czyli tam,gdzie zelu już nie było)?
Takie "fale"?

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-03-19, 22:07:09 »
nie, plytka jest gladziutka, nie ma zadnych fald. Sa tylko na niej te bialy plamy.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-03-20, 22:21:10 »
nie,nie chodzi mi o fałdy,tylko to "białe" na paznokciu-czy to jest okrągła plama,czy kończy się nagle,czy ma własnie nieregularny kształt.[/b]

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-03-21, 15:35:07 »
Darianno nie sadze...Ola umie sie bardzo dobrze obchodzic z pazurkami ...zreszta ma zaliczony kurs u Emilii i drugi u mnie....a z tego co sie orientuje plamka jest dokladnym odbiciem zelu po sciagnieciu Christrio, ktora zresztą zanika....wiec co do choroby sprawa raczej zostala wyjasniona (telefonicznie) dlatego dziewczyna upewnia sie z przezornosci oraz checi wyjasnienia tej sprawy... rzadka reakcja paznokci wg mnie...no ale sie zdarzyla warto to rozwazyc.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-03-26, 11:42:26 »
:)  a ja właśnie zdjęłam paznokcie i też mam białe plamy, ale może jest ich mniej bo miałam krócej tipsy. Tam gdzie jest odrost nie ma tego, tylko w miejscu gdze był żel. Nawet jak się popatrzę z boku na paznokcie to są takie jakby wysuszone, lekko ''skurczone''.
Zgadzam się że poprostu są wysuszone. Zaniedbałam to, że nie smarowałam od spodu paznokci odżywką żeby je natłuszczać jak miałam tipsy. Trzeba o tym mówić swoim klientkom żeby potem nie były zdziwione.
Jak miałam tipsy i do tej pory akurat brałam tabletki ze skrzypem(na włosy, skórę i paznokcie) i nie mam problemu z miękkimi paznokciami, szybciej się regenerują. :D

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-03-26, 11:46:24 »
aha i jeszcze zależy dużo od tego czy dany żel jest mocno kwasowy czy mniej :) . Moje są mocno kwasowe.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-03-26, 18:07:48 »
Szczerze mówiąc nie spotkałam się nigdy z takim zjawiskiem po zdjeciu żelu-takze u siebie,a paznokcie noszę w sumie non-stop,z małymi przerwami kiedy to spiłowuję stare paznokcie i nie mam kiedy nałożyć nowych ;)
Różnicę w kolorze zauważałam tylko wtedy,kiedy nie usuwałam starej masy do końca(wówczas to własnie paznokieć naturalny był bardziej różowy,niż posostała jego częsc,gdzie została jeszcze cienka warstwa masy),ale po spiłowaniu jej do konca i wypolerowaniu pazurka nie było żadnej róznicy w kolorze.
Ale bynajmniej nie uważam takiej zmiany zabarwienia za jakiś błąd w sztuce,bo jak same piszecie-biała "plamka" zanika,a przecież gdyby paznokcie były przepiłowane to w żadnym wypadku białe by nie były-wręcz przeciwnie.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-03-28, 10:12:09 »
no wiec dokladnie ja tez nie...dlatego twierdzilam ze to przesuszenie i rodzaj zelu...nie pracowalam na Christrio wiec nie moge cos na 100 procent mowic...moje domysly to takie jak napisalam. I wlasnie dlatego zaproponowalam Oli załozenie tego tematu...co by to rozwiązac...z ciekawosci dla wszystkich...
Co do techniki zakladania pazurkow to sprawa jest od poczatku do konca jasna....zadnego bledu w sztuce...a wiec pozostaje dzialanie produktu lub specyficzna płytka paznokciowa- bardzo wrażliwa.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Aguś

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-03-28, 16:08:34 »
Ja widzialam takie coś i mi sie wydaje ze to wlasnie cos w rodzaju przesuszenia a takze jest związane ze sposobem sciagania pazurków. Moze się takie cos dziac po zerwaniu lub spilowaniu pilnikiem o niskiej gradacji lub na niektórych paznokciach(nie u wszystkich). Takie moje zdanie. Tu wstawiam zdjecie pazurków i mam nadzieję ze o takie coś chodzi.
Paznokcie tu są zmasakrowane bo masa byla zrywana. Takie plamy znikają po utwardzeniu zelu(nalozony nowy zel na takie paznokcie) oraz po jakims czasie jak się nic nie nosi na pazurkach. Ale o tak ja do konca nie wiem co jest de facto tego przczyną, to tylko moje gdybanie.Ten kolor nie wynika tez z oddzielania sie paznokci lecz moim zdaniem to poprostu obraz  uszkodzenia tych wierzchnich warstw komórek(moim zdaniem to pecherzyki powietrza w uszkodzonych komórkach na samym wierzchu paznokcia poniewaz mozna zauwazyc ze jak paznokciec jest dlugo mokry to ta barwa się zmienia i tego juz nie ma a znów sie pojawia jak woda z paznokcia odparowuje) paznokci które pozniej zcierają się naturalnie w ciagu tego np tygodnia i to znika. Moj wniosek jest taki iz powstaje to tak jak leukonychia przy urazie(gdzie uszkadzamy komórki  i tworzy si,e biala plamka). Dlatego u jedych moze się tak dziac a u innych nie. Zauwazcie ze jedni nic nie maja na paznokciach a inni maja np biale plamki od skubania, dlubania, podwazania nozyczkami, urazów itd.
 



Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-03-28, 18:02:12 »
ja mialam wlasnie takie pazuyrki po zdjeciu tipsow, dliugo dochodzily do siebie.  :cry:

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-03-28, 19:28:35 »
No to właśnie podobnie moje wyglądały ale nie aż tyle i napewno delikatnie piłowałam i nie zrywałam.