Autor Wątek: Odp: Makjaz permanentny  (Przeczytany 15430 razy)

Offline jaspin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Makjaz permanentny
« dnia: 2010-05-25, 23:46:51 »
Witam
Poszperałam troszkę po forum i internecie, niestety nie znalazłam niczego. Chodzi mi o jakość szkolenia i metodę Taffy Szwedo Group. Oferta jest dosyć ciekawa, ale chciałabym poznać opinie osób, które z tego korzystały. Od roku prowadzę własny salon kosmetyczny i chciałam wprowadzić makijaż permanentny. Nie wiem czy warto się w to pakować czy może szukać dalej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc lub naprowadzenie. Pozdrawiam

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-26, 01:24:07 »
skoro nie znalazłaś w necie nic o nich to raczej warci uwagi nie są....


proszę pisać w odpowiednich tematach i działam a nie gdzie popadnie...  :?
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-26, 07:58:16 »
a dlaczego nie są warci uwagi ? bo nie ma opinii innych? całkowicie się nie zgadzam z takim poglądem.
trzeba mieć własne zdanie

Ja z tej metody nie korzystałam ale widzialam pokaz tego makijażu i jest rewelacyjny
efekty jak na ulotkach


Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-26, 08:01:02 »
Joasiu masz racje, brak info w internecie o niczym nie swiadczy, cos moze dopiero wchodzic na rynek, jak np. www.intraceuticals.com - w PL jest malo informacji a na zachodzie niezly hit. Pokazy to jednak nie wszystko, warto by poznac opinie klientek po kilku miesiacach :).

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-26, 08:23:17 »
zgadzam się zę pokazy nie zatąpią efektów po jakimś czasie, warto takie zobaczyć, ale jak ich nie ma albo jakichś " opinii innych" to warto też mieć własne kryteria doboru firmy.

Ja nie patrzę nawet czy są ' opinie" vo te opinie nie zawsze są zgodne z prawdą. ktoś złośliwy może wszystko napisać.


Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-26, 09:10:59 »
Ktoś złośliwy może wszystko napisać.
Masz racje - internet jest cierpliwy i przyjmie wszystko, np. od bylego pracownika, ktory zalozyl firme konkurencyjna :)

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-26, 20:23:15 »
witam
teraz wiosną na targach LOOK w Poznaniu wystawiała się ta firma i przyglądałam się z zainteresowaniem.
Muszę powiedzieć że jest to jeszcze "raczkująca firma" i mają sprzęt średniej klasy a nawet, no może bym powiedziała że bardzo tani i jak ktoś chce zaczynać to mu wystarczy. Co do szkoleń to niewiem, gdyż dopytywałam się o pokaz- doszkolenie bo tyle by mi wystarczyło to nieprowadzą .Mają w ofercie kilkudniowe szkolenie od podstaw. Uważam że jeśli ktoś już dłuższy czas pracuje to wystarczy mu jednodniowe a nawet 4-6h doszkolenie aby poznać nowe barwniki i styl pracy w innej firmie.
z ciekawością czekam na wasze opinie.Może ktoś już zaliczył takie szkolenie.Piszcie.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline jaspin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-05-26, 20:55:14 »
 :wink: Bardzo przepraszam, za założenie nowego wątku nie tam gdzie trzeba.. nie bardzo się orientuję w forum. Znalazłam tematy o makijazu permanentnym w "szukaj" i myślałam,że automatycznie przypisze nowy temat do grupy. Pytanie dotyczyło nie tylko kosmetyczek wykonujących m.p., ale też osób, które z niego korzystały...

Wracając do tematu..  :-| Ja niestety nie miałam możliwości oglądać pokazu, bo jesienią byłam tylko chwilę na targach we Wrocławiu i teraz żałuję. Chciałabym starać się o kredyt na szkolenie i urządzenie, ale właśnie boję się, że wtopię pieniądze w marny sprzęt(a ktoś to będzie musiał spłacić  8O). Wolałabym dołożyć i kupić coś w miarę dobrego na początek. Znacie jakieś inne firmy, które szkolą i mają dobry sprzęt - chodzi mi konkretnie o tą metodę włosków?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 :wink:

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-05-27, 01:48:39 »
jest dużo firm na rynku i także sprzętów.
Co do metody włoskowej to można ją wykonać każdym sprzętem, tylko trzeba odpowiedniej techniki i igły.
Ja jestem zadowolona ze szkoleń Clarena chociaż mają drogi ale dobry sprzęt.A  pare dni temu byłam na szkoleniu z firmy
Bio Touch i też jestem zadowolona, mają bardzo dobre barwniki i korzystne ceny.
ale szczerze gdybym miała kupić sprzęt to kupiła bym maszynkę CHEYNNE HAWK, jest ona oferowana przez firmy które mają maszynki do tatuażu. Taka mazynka to koszt 1200zł a z zasilaczem cyfrowym 2-2500zł.Ale w czym sprawa do tej maszynki są takie same moduły igłowe jak przy zakupionym o nazwie "do makijażu permanentnego" za 6-8 tys.zł. i jest wszystko takie same, regulacja nakłuć od 100- 140, moc -watt, wygląd taki jak najnowszej generacji sprzę z Clarena "euro touch" i bardzo precyzyjna praca.

zawsze tak jest że jak np pędzelek do paznokci, do nakładania żelu z wybitym logo to kosztuje 30 albo 70 zł a w malarskim sklepie ten sam bez logo firmy kosztuje 5,5zł :?
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-05-27, 09:45:44 »
ale szczerze gdybym miała kupić sprzęt to kupiła bym maszynkę CHEYNNE HAWK, jest ona oferowana przez firmy które mają maszynki do tatuażu. Taka mazynka to koszt 1200zł a z zasilaczem cyfrowym 2-2500zł.
Ale czy maszynki do tatuazu nie wprowadzaja barwnikow glebiej niz w przypadku makijazu permanetnetgo?

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-05-27, 15:09:37 »
o tuż nie, to zależy od ustawienia "modułu z igłą" a także pracy kosmetyczki.Ja wysuwam sobie igłę na 3mm bo lubię ją widzieć ale pracuję nadgarstkiem i lekkim dociskiem i wprowadzam w naskórek 0,5 do 1mm (nie do oporu aż do tej nasadki, bo wtedy niewidać ile i gdzie się nakłuwa) a jak robię tatuaż to nakłuwam 1mm
a najwięcej zależy od barwnika.Do tatoo są "ciężkie" bardzo intensywne które nie są przez skóre naskórek usówane a do permanentnego są "lekkie" najczęściej mineralne które naskórek z biegiem lat usówa.
tak mnie uczono i tyle w naszej skąpej literaturze na ten temat idzie znaleźć.a jeśli ktoś ma inne zdanie to chętnie posłucham, bo tak jak piszę mało jest literatury, a każda firma też ma swoje zasady.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline styllomanka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-09-02, 14:43:49 »
Duże doświadczenie jeśli chodzi o makijaż permanentny ma [cenzura], mają sprzęty sprowadzane z Izraela. Myślę, że jak masz jakieś pytanie Jaspin to spokojnie możesz do nich napisać. Z tego co wiem bardzo profesjonalnie podchodzą do tego zabiegu więc powinni pomóc ci.

[cenzura] - nachalna forma reklamy firmy
« Ostatnia zmiana: 2010-09-03, 13:16:29 wysłana przez Tomek »

Offline asiol

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-11-11, 18:02:24 »
Anna Sara ---------- >jesli mogę Cie prosić... pisałaś wyżej ze pracujesz nadgarstkiem... ja rownież i tez lubie te igiełkę widziec... podpowiedz mi jeddnak... jak to wygląda z głębokoscią nakłuć przy ustach... ile powinno tej igiełki wchodzic pod skore.... pisalam juz w innym temacie do Ciebie, ze robilam sobie usta 3 dni temu... i cos chyba poszlo nie tak... poniewaz juz kawałeczek mi sie złusczyl i widze ze prawie nic tam nie zostalo... tzn barwnik jest prawie niewidoczny. podpowiedz mi prosze czego to moze byc wina... mysle ze spokojnie na głębokosc  0,5mm wprowadzilam barwnik :(.

mam skłonnosc do opryszczki... i szczerze juz nie wiem co robic... bo kombinuje juuz z moimi ustami 2gi raz... a wiadomo ze wiązesie to z łykaniem heviranu... i pozniej przy gojeniu... - utrudnienia przy piciu jedzeniu...itd.

wielkie Dzięki za odpowiedz.  ;D

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-11-13, 19:56:00 »
Co do głębokości nakłucia to jest wiele szkół..
W moim podręczniku nie pisze ile to mm, tylko że pigmentujemy w naskórku.
to znalazłam w podręczniku biologi " Grubość naskórka wynosi najczęściej 35-50 mikrometrów (mikrometr - jedna tysięczna milimetra).  Znacznie grubszy naskórek jest na dłoniach i podeszwach - może mieć grubość nawet kilku milimetrów.  Z kolei, najcieńszy  jest wokół oczu - około 20 mikrometrów, "
A w szkole uczono około 0,3 mm do 0,6mm.
Dużo zależy o pigmentowanego obszaru (oczy, usta) i od rodzaju skóry (tłusta, sucha).
Czasami na ustach, po opryszczkach są blizny i zrosty, wtedy barwnik prawie wcale nie przyjmuje się.Potrzebna jest korekta i ponowne zapigmentowanie.

I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline nowaczka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Odp: Makjaz permanentny
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-11-25, 16:22:15 »
ostatnio widziałam kobiete....z brwiami permanentnymi..i mam pytanie...
ona miała niejednolitykolor...tzn..gdzieniegdzie ciemniejsze te brwi byly...
zastanawiam sie dlaczego?
macie jakis pomysl?
Nie narzekaj, żyj intensywnie, chwytaj te chwile, co zbyt ulotne są :)