Autor Wątek: ubezpieczenie kosmetyczki  (Przeczytany 13610 razy)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
ubezpieczenie kosmetyczki
« dnia: 2005-04-18, 21:05:49 »
dziewczyny gdzie sie ubezpieczyc zawodowo?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-18, 21:27:14 »
W kazdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym!!!! Sa tam ubezpieczenia grupowe i indywidualne.

Gość

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-19, 14:17:11 »
Ile takie ubezpieczenie może kosztować?

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-19, 14:24:34 »
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej - ubezpieczenie, którego celem jest przejęcie odpowiedzialności osoby ubezpieczonej przez ubezpieczyciela, w sytuacji, w której ubezpieczony wyrządził szkodę osobę trzeciej i musiałby ją pokryć z własnych środków.
To od Ciebie zależy na jaką sumę się ubezpieczysz.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-22, 21:10:34 »
ming shu dzieki bardzo za odpowiedz : bukiet :
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-08, 19:10:28 »
Czy ubezpieczone jestećie od WZW i HIV? Mnie żadne towarzystwo nie chce ubezpieczyć! A bez WZW i HIV chyba nie ma sensu sie ubezpieczać.

Aguś

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-09, 15:22:41 »
Watpie czy ktos cie od tego ubezpieczy poniewaz musialby wyplacac pieniadze do konca zycia. Teraz sa takie przepisy ze zarazenie klienta WZW czy HIV wiąże sie raczej z nieodpowiedzialnoscią kosmetyczki ktora jest zobowiazna przestrzegac przepisów które to ryzyko minimalizujuą. W czasach gdzie mamy tyle metod sterylizacji i musimy postępoowac z narzedziami tak czy siak ryzyko zarazenia spada bardzo a Twoim obowiązkiem jest przechowywanie dokumentów swiadczacych o tym ze narzedzia byly sterylne.  

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-09, 16:50:47 »
Ja jestem ubezpieczona od odpowiedzialności cywilno-prawnej, od pożaru, kradzieży, zalania, wandalizmu (na sumę ok. 40tys.) i płacę za to wszystko ok 400-500 zł na rok dokładnie nie pamiętam ale coś około tego
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-09, 19:39:17 »
Aguś zbyt wiele od nas wymaga samepid by darować taką sprawę jak HIV i WZW. Warunki w gabinecie kosmetycznym są wymagane takie jak w gabinecie lekarskim zabiegowym.W związku z tym mamy takie samo prawo ubezpieczyć się tak jak lekarze.
Pytałam się znajomej z ubezpieczeń ale żadna firma nie ubezpieczała do tej pory ,bo nie był wymagane warunki jak teraz są wymagane. Powiedziała mi ,że musimy się zjednoczyc czy w klubie kosmetyczek czy w innym zrzeszeniu i wówczas złożyć zamówienie u brokera.Broker zrobi plan, dopiero wówczas zakłady ubezpieczeniowe będą  kupowały taka ofertę , a potem sprzedawały nam -kosmetyczką ubezpieczenie.
Dlatego wystąpiłam z takim zapytaniem, bo to chyba pomysł wart jest zachodu.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-12, 08:34:30 »
Oferte ma Hestia.
Bardzo fajne ubezpieczenie grupowe ma Klub Kosmetyczek przy ZP-WKP. Dzeki temu, ze ubezpeicznienie jest 'grupowe' stawki sa dosc fajne - ale trzeba przystapic do klubu i zaplacic skladke roczna, wtedy pakiet podstawowy ubezpiecznia jest w ramach czlonkowstwa, mozna sie rowniez doubezpieczyc na prace z laserami.
Pamietajcie
Ubezpieczenie dstyczy konkretnejosoby a nie calego gabinetu. Jezeli uslugi wykonuje kilka kosmetyczek, to nalezy ubezpieczyc osobno kazda z nich.

Gość

  • Gość
Poznań i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-09, 16:54:26 »
Dzień dobry, jestem agentem ubezpieczeniowym PZU i jesli któraś z Pań miałaby pytania odnośnie szczegółów lub chciałaby zawrzeć takie ubezpieczenie - prosze o kontakt
PZU przygotowało specjalnie z myślą o kosmetyczkach i fryzjerkach oferte specjalną

e-mail : pzu@msokna.pl
0600 365 725

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-08-17, 15:57:30 »
Odpowiedzialność cywilna za źle przeprowadzony zabieg

Wynika to przede wszystkim z treści poszczególnych ustaw, pisanych nie zawsze w pełni zrozumiałym językiem, jak też z faktu, że stanowią część systemu prawnego, w którym funkcjonują. Zatem celem niniejszego artykułu jest przybliżenie osobom zajmującym się zawodowo świadczeniem usług kosmetycznych problematyki odpowiedzialności cywilnej za źle przeprowadzony zabieg kosmetyczny, przy czym z uwagi na ramy artykułu, ograniczę się jedynie do zasygnalizowania podstawowych kwestii w tym zakresie. Zaznaczyć należy także, że nie zostanie poruszony problem odpowiedzialności karnej, która z uwagi na wagę, powinna stanowić temat innego opracowania.

Celem zabiegu kosmetycznego jest uzyskanie urody zgodnej z subiektywnymi odczuciami estetycznymi klienta, co staje się przedmiotem umowy cywilno-prawnej zaistniałej między wykonawcą i odbiorcą usługi. W kosmetyce zatem liczy się rezultat, a jego brak może być podstawą roszczenia wynikającego z tej umowy, ponieważ osoba wykonująca zabieg kosmetyczny ponosi odpowiedzialność cywilną kontraktową, wynikającą z art. 471 i następnych kodeksu cywilnego.

Do powstania odpowiedzialności kontraktowej dojść może w wyniku niewykonania lub nieprawidłowego wykonania umowy o wykonanie usługi kosmetycznej. Bo wskazać w tym miejscu należy, z czego nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z momentem wejścia klienta do gabinetu, podjęcia rozmowy z jego pracownikiem i zgodnego ustalenia, o jaką usługę chodzi, kiedy zostanie wykonana i za jaką cenę - dochodzi do zawarcia umowy. Chwila, w której klient siada na fotel, to rozpoczęcie wykonywania zawartej uprzednio ustnie umowy. Skoro tak, to jeśli podczas wykonywania takiej usługi kosmetyczka zachowa się nieprawidłowo,  używając na przykład kosmetyku w sposób niezgodny z instrukcją, a klient poniesie szkodę w wyniku tego działania, to prowadzący gabinet kosmetyczny ponosi odpowiedzialność cywilną za szkody tego typu.

Jednak żeby można było mówić o odpowiedzialności cywilnej w takim przypadku, konieczne jest jednoczesne spełnienie dwóch warunków:

1.       niezachowanie należytej staranności (tzn. musi być to przynajmniej wina nieumyślna), tj. zachowanie się odmienne od ogólnie przyjętego w takich sytuacjach, czyli na przykład brak wcześniejszego zaznajomienia się z instrukcją dawkowania takiego kosmetyku,

2.       w wyniku tego właśnie działania doszło do powstania szkody, czyli kontynuując podany wyżej przykład, nałożony w ten sposób kosmetyk spowodował nieusuwalne plamy na twarzy klienta, tj. uszczerbek na zdrowiu.

Podsumowując - do powstania odpowiedzialności cywilnej z tytułu umowy o wykonanie usług kosmetycznych dochodzi wtedy, gdy usługa nie została wykonana w ogóle lub została wykonana w sposób nieprawidłowy, z winy kosmetyczki (przynajmniej nieumyślnej) i w wyniku tego, po stronie klienta doszło do powstania szkody.

Na koniec należy jeszcze dodać, że to klient musi udowodnić fakt poniesienia szkody oraz jej rozmiary, a także to, iż szkoda powstała w wyniku niewykonania lub nieprawidłowego wykonana usługi z winy kosmetyczki.

Warto jeszcze pamiętać o tym, że szkoda może mieć postać jedynie majątkową (np. wydatki poniesione na operację, rehabilitację, przyuczenie do wykonywania nowego zawodu). Dlatego w sytuacji, gdy klient jest po prostu niezadowolony z efektów pracy kosmetyczki, ale nie poniósł z tego tytułu żadnej wymiernej szkody (np. nie musiał zapłacić za operację plastyczną itd.), to nie ma podstaw do dochodzenia odszkodowania.

Wskazać także należy, że zgodnie z obowiązującym prawem klient gabinetu nie może uchylać się od obowiązku uiszczenia zapłaty za wykonaną usługę (art. 627 k.c.). W sytuacji, gdy nie jest zadowolony z wykonanej usługi, wówczas ma prawo do zażądania wykonania poprawki na koszt gabinetu kosmetycznego. Wyznacza odpowiedni termin, w którym kosmetyczka zobowiąże się wykonać niezbędne poprawki. Za podstawową usługę musi jednak zapłacić.  Może również zażądać obniżenia kosztów. Jeżeli kosmetyczka wykonała dodatkowe zabiegi bez zgody klientki, wówczas nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia. Obowiązkiem usługodawcy, czyli w tym wypadku salonu kosmetycznego, jest umieszczenie w widocznym miejscu informacji o cenie wykonywanych w tym zakładzie usług. Podsumowując: za wykonaną usługę klient musi zapłacić. Ma jednak prawo reklamować usługę, a koszty uzasadnionych reklamacji obciążają usługodawcę, czyli gabinet kosmetyczny. Kosmetyczka może odmówić wykonania poprawek, gdyby wymagały nadmiernych kosztów.

Jak zatem uchronić się przed konsekwencjami finansowymi, wynikającymi z ewentualnych szkód, jakie mogą wyrządzić swoim działaniem pracownicy gabinetów kosmetycznych? Pamiętać należy, że właściciele gabinetów kosmetycznych odpowiadają nie tylko za jakość swojej pracy lecz także za pracę swoich podwładnych. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, które zgodnie z art. 805 k.c. zobowiązują się spełnić określone świadczenie w razie zajścia przewidzianego w umowie wypadku, gdy ubezpieczający zapłaci składkę. Przedmiotem ubezpieczenia jest w takim wypadku odpowiedzialność cywilna osób objętych ubezpieczeniem za szkody na osobie lub mieniu wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe w czasie trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela, bez względu na czas zgłoszenia roszczeń przez osoby poszkodowane. Umowę ubezpieczenia zawiera się na podstawie wniosku ubezpieczeniowego, sporządzonego w formie pisemnej. Wniosek powinien zawierać następujące dane:

- nazwę i adres ubezpieczającego,

- okres ubezpieczenia,

- proponowaną wysokość sumy gwarancyjnej

Reasumując, dzięki ubezpieczeniu właściciele gabinetów kosmetycznych są w stanie uniknąć finansowego problemu związanego z pojawieniem się zdarzeń losowych (ryzyk), od nich niezależnych.

 

Katarzyna Dymczyk

radca prawny

 

Źródło: Kosmetyka Profesjonalna Nr 2/2007


tutaj również macie artykuł na ten temat
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ania-cosmetics

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ubezpieczenie kosmetyczki
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-05-23, 11:35:14 »
Z tymi ubezpieczeniami to różnie bywa. Jeżeli nie macie listy zabiegów, którą wykonujecie w gabinecie, to każdy ubezpieczyciel Wam powie, że nie wypłaci odszkodowania, bo danego zabiegu nie ma w polisie.

Dlatego ja wybrałam firmę : cenzura : , ponieważ mają specjalnie dedykowane ubezpieczenie dla nas - kosmetyczek, z listą zabiegów objętych ubezpieczeniem. Wejdźcie sobie na ich stronkę i zobaczcie. Ja od roku jestem ubezpieczona i mam święty spokój  :-D

« Ostatnia zmiana: 2016-05-23, 15:33:09 wysłana przez Tomek »