Autor Wątek: Reklama i promocja salonu  (Przeczytany 39692 razy)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #30 dnia: 2010-08-25, 19:29:26 »
W lipcu zmieniłam lokal. Jest szyld na rogu ulic, baner na płocie ,plakat w oknie, mnóstwo ogłoszeń na necie, roznoszone są ulotki, na klatkach są przyklejane, lokal po salonie fryzjerskim i dalej lipa. Nie wiem co juz robić.  :nono: : bredzisz :
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #31 dnia: 2010-09-14, 16:04:40 »
I jak? Ruszyło coś?

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #32 dnia: 2010-09-14, 17:02:57 »
Nie. Rezygnuję z tego lokalu.Na początku ludzie umawiali się na zabiegi, było spore zainteresowanie. Jednak w drugim tygodniu sierpnia to się skończyło. Nie ma sensu tam siedzieć.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #33 dnia: 2010-09-15, 08:12:07 »
Kasia, juz po 2-3 miesiacach? Nie zal Ci?

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #34 dnia: 2010-09-15, 08:14:05 »
Nie. Rezygnuję z tego lokalu.Na początku ludzie umawiali się na zabiegi, było spore zainteresowanie. Jednak w drugim tygodniu sierpnia to się skończyło. Nie ma sensu tam siedzieć.
Zastanów się czy warto w ciągu pół roku zmieniać trzy razy adres.Inaczej jest gdy powiększająca się grupa klientów zmusza do  powiększenia powierzchni zabiegowej i zwiększenia zatrudnienia,wtedy nakłady na adaptację pomieszczeń,koszty związane z zmianami informacji teleadresowych mają uzasadnienie.Jestem pewien że sama lokalizacja nie ma większego wpływu na to że nie powiększa grono klientów.Być może zbyt uboga oferta zabiegowa-brak "specjalności zakładu";podobne lub identyczne usługi i kosmetyki  jak u konkurencji ? Jeszcze jedna sprawa,może przeoczyłem,nie znalazłem twojej strony internetowej, a w tej chwili jest tak że jak nie ma cię w googlach........... .
Lash Perfect

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-09-16, 15:27:17 »
Nie żal. W jednym lokalu siedziałam 8 miesięcy i było coraz gorzej. W tym co teraz miałam ludzie po prostu nie chodzą tą drogą. Co do oferty jest ok.  Pracuję na dobrych kosmetykach, bo na Janssenie i ReJuvi. Zabiegi wykunuję dokładnie -tak jakbym sama chciała ,zeby mi wykonano. Strona internetowa ,ze tak sie wyrażę jest,zapłaciłam za nią ,ale człowiek ,który miał mi ją zrobić leci w kulki już od roku. Gdybyście wiedzieli jakie juz dawałam promocje . 8O Nie zamykałabym tego ,ale przez rok czasu nie zarobiłam nawet na opłaty. Jedynie na nowym miejscu zarobiłam na czynsz ,bo był bardzo niski. Reklamowałam sie bardziej, niż nie jeden gabinet, ale nikły to dało rezultat. Nawet ulotki i wizytówki zostawiałam w ZUS-ie. Za trzy miesiące rodzę i nie chcę nerwów zwiazanych z gabinetem. U nas jest przepych tego ,więc znaleźć dobre miejsce to wielki sukces.Wogóle jest problem ze znalezieniem lokalu. Poza tym dowiadywałam się to ruch jest marny. Gdybym otworzyła 6 lat temu jak planowałam ,podejżewam ,ze nie miałabym tego problemu, były inne czasy ludzie "zarabiali" pieniądze, teraz tylko cedzą.
Owszem swój gabinet to było moje marzenie,ale nie kosztem tych problemów co mam teraz.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-09-16, 15:43:26 »
Wiesz, mój gabinet jest w takim miejscu że naprawdę nikt koło niego nie chodzi. Ludzie mieszkają kilka bram dalej i dopiero przez kogoś się dowiadują o mnie lub z ulotki albo szukając w googlach jakiegoś gabinetu. I się dziwią że jestem już w tym miejscu trzy lata. I tak na prawdę większość klientów mam z internetu. Teraz moja strona drastycznie spadła w wynikach google i bardzo to odczuwam (mały napływ nowych klientów). Więc w tych czasach rzeczywiście dobra strona internetowa to podstawa.

A Ty Kasiu całkiem zamykasz działalność czy sie przenosisz?

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-09-19, 20:55:23 »
Co do roli strony www salonu kosmetycznego: sama strona to jedno, a wypozycjonowanie jej pod dobre hasła to drugie. Teraz Internet odgrywa ogromną rolę dla zdobywania klientów, wiele osób szuka w ten sposób usług kosmetycznych w pobliżu, ale też opinii na temat konkretnych salonów na stronach, które te opinie zbierają. Do czego zmierzam... Strona może być najpiękniejsza w świecie, ale dopóki nie jest pozycjonowana, mało kto będzie ją odwiedzał. Chyba, że chodzi tylko o możliwość nadrukowania adresu na materiały reklamowe i podtrzymywania zainteresowania u aktualnych klientów... Co jest mało prawdopodobne. Osoby szukające salonu kosmetycznego w danej okolicy najczęściej wpisują w wyszukiwarkę hasła typu "salon kosmetyczny Gdynia", czy "gabinet kosmetyczny Orłowo" i najlepiej jest wówczas, gdy na takie zapytanie nasza strona pojawia się na pierwszej stronie wyników organicznych. Idealnie, żeby była na pierwszej pozycji, ale o to oczywiście trudno, zwłaszcza tam, gdzie w okolicy mamy bogatszą konkurencję, którą stać na wynajęcie profesjonalnej firmy, która zadba o atrakcyjność strony dla wyszukiwarek :) Reasumując:
a) strona jest jak najbardziej potrzebna i jeśli przygotowanie projektu się znacznie odwleka to niestety jest to niekorzystne dla salonu
b) sama strona to nie wszystko, liczy się to, jak atrakcyjna jest dla wyszukiwarki.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #38 dnia: 2010-09-20, 10:03:48 »
Kruskawka chyba zamkne ze względu na ciążę. Myślałąm o zawieszeniu, ale cieżko znaleć lokal. Albo są malutkie, albo ogromne./b]
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #39 dnia: 2010-09-23, 09:37:41 »
Prawidłowe wykonanie strony, w terminie z pomocą techniczną i prawidłowym wypozycjonowaniem ,trzeba zlecać profesjonalnym firmom .Też kiedyś zleciłem zrobienie strony ,później się okazało że to student który nie prowadzi działalności gospodarczej,wieczne zwodzenie i  żałosny efekt końcowy.Jeżeli jesteś zainteresowana to podeślę ci kontakt do firmy która nam wykonała i administruje kilkoma stronami.
Jest jeszcze jedna kwestia-nazewnictwo :"GABINET ODNOWY BIOLOGICZNEJ SECRET" , nie znam dokładnie zakresu usług,ale ta nazwa nie wskazuje na kosmetykę/kosmetologię ale na masaże,rehabilitację,kształtowanie sylwetki .
Lash Perfect

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #40 dnia: 2010-09-23, 14:36:46 »
Stronę zleciłam firmie.
Problem był z moją nazwą taki,że wiele osób nie wiedziało wogle co to jest odnowa biologiczna. Ale miałam zawieszony duzy baner FRYZJER KOSMETYCZKA, wiec jako tako to było ułatwienie. Dając ogłoszenia pisałam o usługach fryzjerskich i kosmetycznych, bo jak wiadomo im prościej tym lepiej. Na ulotkach miałam wypisane różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, nawet takie jak henna, żeby ludziom dać prosty przekaz. Niestety mimo moich starań nie udało się. Pisałam już wcześniej, że w radiu ufundowałam nagrody fryzjersko-kosmetyczne. Mimo tego ,że były darmowe to wszyscy sie nie zgłosili, a na te osoby co skorzystały było trzeba poczekać. Na początku działalności jak wrzuciłam promocję na strzyżenie (samo) 10 zeta to może zgłosiło się 7 osób. Piszą tu dziewczyny, które pracują bez szyldu,lub z jakimś małym i mają  klientki. Problemem nie było to ,że klientki nie wracały,ale to ,że nie przychodziły.  I bądź tu mądry...  :nono: : bredzisz :
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #41 dnia: 2010-09-24, 16:22:02 »
Obecnie rzeczywiście najlepszym sposobem na dotarcie do klienta staje się internet. Ma go praktycznie
każdy, a każdy kto go ma, chętnie z niego korzysta. I tutaj z pomocą każdemu z
przedsiębiorców mogą przyjść katalogi służące do prezentacji firm. ....... Co myślicie o takim sposobie promocji i dotarcia do klientów? ;)
Obecnie każdy  posiada też telefon ,do rezerwacji to najlepsze narzędzie. Co do promocji na takim portalu? Jak pod hasłem"salon kosmetyczny np.Warszawa" w googlach będzie w pierwszej piątce a nasz salon w tym portalu też będzie na jednej z pierwszych pozycji to dopiero wtedy będzie to atut. W tej chwili rezerwację on-line posiada każdy program do obsługi salonu.
Lash Perfect

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #42 dnia: 2010-09-25, 23:23:50 »
Myślę, że najtrudniej jest startować z własnym gabinetem, gdy osoba wykonująca zabiegi nie miała dotychczas okazji wyrobić sobie renomy i zdobyć własnych stałych klientek, np. pracując u kogoś w salonie kosmetycznym, albo prowadząc w pierwszej kolejności działalność z dojazdem do klienta. Dlaczego o tym piszę... Chodzi oczywiście o to, że w niektórych przypadkach zdobycie klientek dla nowo otwartego salonu rozciąga się w czasie i mijają całe miesiące, zanim gabinet będzie miał już jakąkolwiek bazę stałych klientek. Na początku przeważnie sprzedają się najlepiej te tanie, podstawowe usługi - henna, regulacja brwi, manicure, na których trudno zarobić kwotę wystarczającą do opłacenia czynszu, rachunków i uzupełnienia zapasów produktowych. Nie wiem, jakie doświadczenia miała wcześniej Kasia i ile dotychczasowych klientek postanowiło korzystać z jej usług w nowym salonie, ale być może właśnie tutaj leży przyczyna małego zainteresowania - mało atrakcyjna lokalizacja i brak jakiejś bazy klientek sprzed założenia stacjonarnej działalności, a być może również silna konkurencja w okolicy poskutkowały tym, że przez długi czas salon nie mógł na siebie zarobić.

Co do reklamy, najlepiej prowadzić szersze działania i próbować dotrzeć do klienta różnymi drogami - ulotki i ogłoszenia w radiu to standardowe sposoby, znane przedsiębiorcom od lat i co za tym idzie, stosowane też przez konkurencję. Czasem warto szukać niestandardowych form promocji - np. wejść we współpracę z firmą, która ma podobnego klienta docelowego, a jednocześnie nie jest naszą konkurencją - czyli np. salon sukien ślubnych (może udałoby się tam pozyskać większe grono kobiet na przygotowania przedślubne), studio fitness, siłownia, etc. Czasem opracowanie wzajemnych rabatów dla klienteli współpracujących punktów zapewnia przepływ gości między nimi, zwłaszcza, jeśli są to firmy, których klientki łączy wspólny cel - pielęgnacja.

Offline Karo26

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #43 dnia: 2010-10-19, 10:58:43 »
  a jak wy reklamujecie swoje salony??
Przede wszystkim darmowa reklama w Internecie. Te sposoby są skuteczne w moim przypadku w ciągu dwóch miesięcy podwoiliśmy liczbę klientów! Jednak aby można było je stosować trzeba najpierw zainwestować w stronę WWW , można zlecić wykonanie komuś np na oferii już od 300 zł, więc wydatek wcale nie taki wielki w stosunku do zysków. Promocję w Internecie można robić na wiele sposobó ja napiszę z własnego doświadczenia:
- Można promować swoje usługi poprzez sygnatury – opisy pod treścią postów, dostępne na większości for internetowych.
- Do tego ostrony z darmowymi ogłoszeniami np http://www.gumtree.pl, http://www.oferia.pl itp im więcej tym lepiej.
- Portale i katalogi kosmetyczne istnieje tam możliwość darmowego dodawania wpisów na temat wykonywanych usług - sporo osób tam szuka.
- Można też pomyśleć o stronach typu http://www.grupon.pl - tam możesz dać zniżki odpowiednie które zachęcą do odwiedzin.

Jak by były jakieś pytania piszcie i powodzenia
« Ostatnia zmiana: 2010-10-21, 14:57:06 wysłana przez Tomek »

Offline ksenka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #44 dnia: 2010-10-20, 11:13:36 »
- Można promować swoje usługi poprzez sygnatury – opisy pod treścią postów, dostępne na większości for internetowych.
- Do tego ostrony z darmowymi ogłoszeniami np http://www.gumtree.pl, http://www.oferia.pl itp im więcej tym lepiej.
- Portale i katalogi kosmetyczne np  istnieje tam możliwość darmowego dodawania wpisów na temat wykonywanych usług - sporo osób tam szuka.

dodajac ogloszenia ze strona internetowa we wszystkich mozliwych katalogach i serwisach, powoduje to pozycjonowanie strony. dodawaj ogloszenia na portalach, a za kilka tygodni bedziesz w wyszukiwarce na 1-szej stronie - ma to ogromny wpływ na promocję salonu. w tytule i opisach wpisuj jak najwiecej slow kluczowych. powodzenia.  
« Ostatnia zmiana: 2010-10-21, 14:57:29 wysłana przez Tomek »