Autor Wątek: Blokery UV - antyżółkniecie :)  (Przeczytany 9689 razy)

Gość

  • Gość
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« dnia: 2006-05-05, 15:23:33 »
Mam kilka pytan dotyczacych blokerow uv.
Czy paznokcie przedluzane jakakolwiek metoda powinno sie zabezpieczac blokerem uv? zwlaszcza jezeli regularnie odwiedza sie solarium.
Czy taki bloker po kazdym zmywaniu lakieru kolorowego nalezy nakladac jeszcze raz na paznokiec?
Jezeli paznokci sie wogole nie maluje to czy tez powinno sie nakladac taki bloker co jakis czas nowy?
Czy blokera powinien byc tej samej firmy z ktorej zostaly uzyte produkty do wykonania paznokcia?
To narazie tyle :)
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-05, 21:35:58 »
Moranko,bloker UV to specjalny lakier bezbarwny mający na celu zapobiec żółknięciu paznokci zelowych oraz akrylowych.
Dobrej jakości produkty nie powinny łatwo żółknąć,ale jesli regularnie korzystasz z solarium,to możesz stosować UV protektor profilaktycznie.
Jeśli masz w danym momencie kolorowy lakier na paznokciach,to nie ma potrzeby dodatkowego stosowania blokera(bo promieniowanie UV nie przeniknie przez niego).
Jeśli zmyjesz preparat z paznokci,to nie będą one już zabezpieczone przed zólknięciem.
Lakierów przeciwko żólknięciu paznokci ,używa się jak każdych innych-nie mają specjalnego,innego zastosowania czy sposobu użytkowania.
Jeśli często odwwiedzasz solarium i zabezpieczasz paznokcie przed zólknięciem,to jesli zauważysz zmianę ich zabarwienia-wystarczy,że zmyjesz starą warstwę blokera(zmywasz go jak normalny lakier-zmywaczem) i nałożysz nową.

Gość

  • Gość
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-06, 08:49:41 »
Aha :) dziekuje bardzo :D A czy bloker powinien byc tej samej firmy z ktorej zostaly uzyte produkty do wykonania paznokcia?

Gość

  • Gość
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-07, 16:34:08 »
zakupilam sobie uv-protector saremco cosmetics mam nadzieje ze jest dobry  :?

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-07, 19:30:01 »
Nie,UV bloker nie musi być z tej samej f-my z której użyto produktów do przedłuzania.
Co do marki preparatu który kupiłaś-niestety nie znam jej jakości,ale UVka to nie jest jakiś strasznie skomplikowany preparat,więc raczej powinien spełniać swoje funkcje :)

Gość

  • Gość
Blokery UV - antyżółkniecie :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-09, 16:07:27 »
mam nadzieje ze bedzie dobry :) i ze nie wydalam pieniedzy w bloto