Autor Wątek: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu  (Przeczytany 110848 razy)

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet - wątek zbiorczy
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-04-08, 19:45:19 »
dziewczyny ile kosztuje zalozenie malego gabinetu kosmetycznego tzn ile pieniazkow potrzeba chce zalozyc a przy okazji zatrudnic kosmetyczke z okolic sycowa woj dolnoslaskie
« Ostatnia zmiana: 2011-06-30, 09:49:33 wysłana przez Ania »

Gość

  • Gość
gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-04-08, 19:46:15 »
prosze powiedzcie co musze kupic do gabinetu

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-04-08, 19:57:12 »
1. Musisz wybrać się do Sanepidu pod który będziesz podlegać, ponieważ każdy urząd inaczej interpretuje Rozporządzenie Ministra i wymaga innego wyposażenie do higieny, płytek bądź farby itd.
2. Musisz ustalić jakie zabiegi będą wykonywane w gabinecie, od tego będzie zależeć kwota jaką wydasz na urządzenia specjalistyczne


Jakiś czas sprawdzałam jak poradzić sobie z wydatkami na sprzęt taki podstawowy, poszukałam zestawów promocyjnych sprzętu kosmetycznego np. w firmie Biomak można zakupić Zestaw Standart około 4 tysięcy należą do niego:
- fotel
- taboret z oparciem
- stolik Biomak
- Wapozon prosty
- lampa Lupa
- kombajn dwufunkcyjny
Drugi zestaw który mnie zainteresował to Zestw Manicure / Pedcicure 1.800,-, należą do niego:
- fotel do pedicure i makijażu
- taboret z pojemnikiem (miska do pedicure)
- podnóżek do pedicure
- podpórek do manicure
- stolik do manicure z szafką
- taboret z oparciem
Oczywiści potrzebny jest jeszcze podgrzewacz do wosku (ok. 400,-), Solux (promiennik podwójny - 480,-), sterylizator np. kulkowy (370,-)

Jeżeli chodzi o meble do gabinetu np. szafki na ręczniki czy też wystawka na kosmetyki można je znacznie taniej zakupić np. w sklepie IKEA lub Black Red White np. szafka medyczna (podstawowa) kosztuje ok. 1.200,-, podobną można dostać w IKEI za 300,-

Kosmetyki do higieny i sterylizacji urządzeń, narzędzi i powierzchni w gabinecie, ja wybrałabym Henkel - Ecolab. Firma długo jest na rynku, organizuje darmowe przeszkolenie dla kosmetyczek, kosmetyki są w dużych pojemnościch, często gotowe do użytku.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-04-08, 23:09:37 »
chcialabym otworzyc w przyszlosci gabinet i mnie troszke zwalilo ile kasy bym potrzebowalo!ale niedam sie zniechecic!

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-04-08, 23:15:02 »
Niestety to jeszcze nie wszystko:

- opłaty wpisowe
- czynsz + opłaty
- płytki, kabina prysznicowa, umywalki......
- kosmetyki podstawowe........
- kosmetyki higieniczne.........
- ręczniki, prześcieradła, klapki, majtki bikini......
- szpatułki, patyczki, bagietki, pojemniki, koszyki........

to wszystko to naprawdę duże pieniądze, ale ile jest warte spełnienie marzeń :)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-04-08, 23:18:07 »
tez tak sadze!dlatego odrazu mam zamiar wziasc sie do nauki a potem do pracy!

Gość

  • Gość
Właśny gabinet- jak zacząć- ciąg dalszy
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-07-08, 12:56:24 »
Mam taką straszną prośbę do Was, już pisałam o tym we wcześniejszym wątku, że bardzo chciałabym założyć własny gabinet ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Jeszcze nie jestem zdecydowana do tego czy chciałabym wynająć pomieszczenie czy kupić (wziąć kredyt) i czy zakładać od razu gabinet czy zacząć np. od samego solarium. Bardzo proszę o jakieś rady... Z tego co poradziła mi Kasia_Krzysztoszek w moim wcześniejszym wątku chyba pierwszym krokiem który powinnam zrobić to udać się do sanepidu żeby dowiedzieć się jakie powinnno spełniać  warunki takie pomieszczenie na gabinet kosmetyczny, tak?
A jak już zanajdę odpowiednie pomieszczenie to co potem? Trzeba to pewnie jakoś zarejestrować? Jestem w tym wszystkim kompletnie zielona ale mam nadzieję, że da się to wszystko pojąć...  :D  Strasznie proszę o jakieś rady- wszystkie będą bardzo pomocne  :D
Pozdrawiam.

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-07-08, 15:21:04 »
Ja jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności i juz niedługo planuję otworzyć swój gabinet. Myślę, że powinnaś przede wszystkim zacząć od przeczytania rozporządzenia na temat wymogów sanitarnych dotyczących gabinetów (umieszczone jest na forum). Wtedy dopiero udać się do sanepidu i tam być może wyjaśnią Ci ewentualne wątpliwości, ale niestety niekoniecznie. Potem rozejrzyj się za lokalem, który bedzie spełniał warunki sanitarne. Jak zdecydujesz się na lokal, będziesz musiała zrobić plan adaptacyjny i przestawić go w sanepidzie (gdzie umieścisz łóżko, gdzie poczekalnie czy pomieszczenie socjalne). Dopiero jak będziesz miała akceptację sanepidu proponuję rozpocząć rejestrację firmy, bo te sprawy trwają często miesiąc lub dłużej.

Serdecznie pozdrawiam z wybrzeża mam nadzieję, że na południu też tak pięknie jak u nas.

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-07-08, 17:40:01 »
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, a czy mogłabyś wkleić link do tego rozporządzenia na temat wymogów sanitarnych? : bukiet : A jeżeli chodzi o ten plan adaptacyjny pomieszczenia to trzeba go zrobić samemu odręcznie czy lepiej zwrócić się do kogoś o pomoc (no i do kogo?) I jeszcze jedno pytanie- jakie są te wszystkie opłaty oprócz czynszu i w jakiej wysokości (np ZUS) i co ile trzeba je płacić- po prostu boję się czy gabinet będzie na siebie zarabiał, czy na początku wyrobię z tymi wszystkimi opłatami... :D

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-07-08, 19:58:14 »
Ustawę znajdziesz w menu więcej wiadomości
http://www.kosmetyczki.net/modules.php?name=News&file=article&sid=131&mode=&order=0&thold=0
Jeśli chodzi o plan adaptacyjny możesz go narysować sama, zachowując oczywiście skalę, musisz zaznaczyć takze drzwi, okna i gdzie przebiega wentylacja. Musisz też dołączyć pismo, gdzie gabinet będzie się znajdował, ile osób będzie pracowało i czy zabiegi będą wykonywane tylko na twarz czy też na ciało, w drugim przypadku musisz klientkom zapewnić bezpośredni dostęp do natrysku.
Jeśli chodzi o koszta, to do opłaty jest podatek jego wysokość zależy od tego ile zarobisz, no i jeszcze ZUS, ale tu sejm przegłosował ustawę o zmniejszeniu opłaty dla rozpoczynających działalnośc gospodarczą do 30% najniższej krajowej czyli chyba około 300 PLN zamiast 700. Jeśli zatwierdzi to też senat, to niższy ZUS bedzie się płaciło przez 2 lata od rozpoczęcia działalności.

Pozdrowionka

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-07-08, 20:03:45 »
Bardzo Ci dziękuję a mam jeszcze pytanie jak często płaci się ZUS (wiem, że pewnie głupie pytanie ale jestem zupełnie zielona  :? ) No i jak mam już ten plan adaptacyjny to składam go do sanepidu a potem oni sprawdzają czy wszysko jest tak jak w planie? Bardzo, bardzo ci dziękuję!  :D

Implicite

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-07-08, 20:20:24 »
podatki, zus co miesiąc

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-07-08, 21:40:56 »
Jak będzisz miała plan, sanepid go musi zatwierdzić, po zatwierdzeniu rozpoczynasz wszelkie prace, żeby nie było potem problemów. Poza tym musisz mieć zbadaną wodę (możesz to zrobić w sanepidzie lub innej firmie, która sie tym zajmuje), musisz też mieć lokal odebrany przez zakład energetyczny i sprawdzoną wentylację. Jak masz te dokumenty i lokal jest przygotowany zgłaszasz to do sanepidu, oni przyjeżdzają i sprawdzają czy jest OK.
Wcale się nie dziwię, że masz tyle pytań ja jak zaczynałam też to dla mnie byłą czarna magia, ale to tylko na początku tak straszenie wygląda, potem już z górki.

Pozdrowionka

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-07-09, 11:14:16 »
Belissa wazne jest rowniez w jakies formie załozysz gabinet chodiz o forme prawna czy chchesz go prowadzic w formir spólki wowoczas musisz sie okreslic w jakiej czy w formie osoby fizycznej.Ja propouje to drugie.Łatwiejszy jest tok zwiazany z formalnosciami dotyczacymi załozenia firmy.POza tym jako nowy przedsiebiorca(mały) mozesz funkcjonowac na zryczałtowanym podatku ( bedziesz placic podatek dochodowy wtedy kiedy osiagniesz dochod)natomiast ZUS płaci sie co miesiac bez wzgledu na to czy osiagniesz dochod czy nie.Niestety takie jest nasze prawo to normalne ze na poczatku trzeba dołozyc do interesu,natomiast w kolejnych miesiacah jesli otrzymasz dochod to mozesz od niego odliczyc swoja strate wowczas tez jeszzce nie zapłącisz podatku od dochodu.Stare mozna odliczyc w ciagu 5 lat.Na tomiast deklaracje dotyczaca podatku vat trzeba rowneiz skałdac co miesiac bodajze jest to NIP-5 dokłądne informacje otrzymasz w skarbowce. Jeszcze jedna dobra rada wypełniajac wniosek o wpis do ew gosp. warto dokładnie przemyslec co chcesz robic w gabinecie jakie usługi chchesz proponowac dobrze jest zrobic sobie wczesniej liste i wpisac jak najwiecej,to ze jeszcze ich nie bedziesz wykonywac nic nie szkodzi mozesz je systematycznie dodawac.Chodzi o to ze kazdy kolejny wpis dotyczacy dodaych usług kosztuje kolejne 50zł wiec poco marnowac kase;-) pozdrawiam mam nadzieje ze pomogłam;-)

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-07-09, 21:02:49 »
Ja od dłuższego czasu szukam lokalu.Niby są ale albo za małe albo nie w takim miejscu.Lepiej kupić lokal wychodzi taniej.Lepiej większy salon niż mały salonik.Klient lubi mieć komfort,przestszeń.Przeprowadzić w okolicy dokładny wywiad kto iza ile robi zabiegi.Pamiętaj zaniżając ceny wcale nie przyciągniesz klientek.Bo biedny to i za darmo nie przyjdzie a klient z kasą powie za taką cene to co oni yam potrafią.Zycze sukcesów.