Autor Wątek: praca zaliczeniowa  (Przeczytany 1595 razy)

Offline anuśka666

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
praca zaliczeniowa
« dnia: 2012-11-09, 19:12:45 »
hey kobietki, mam problem
tzn. muszę napisać tzw projekt na zaliczenie semestru, nasza babka rzuciła nam tylko hasła, a nie tematy dotyczących prac, np. oczyszczanie cery tłustej i naczyniowej, okey... szukałam co nieco w necie... i już kompletnie zgłupiałam, czy cera naczyniowa to to samo co teleangiektazje? ja uważam osobiście,że nie ale czy jestem w błędzie? więc jak mam przeprowadzić zabieg oczyszczania? czy samo słowo "oczyszczanie" nie wiąże się z manualnym oczyszczaniem? lepiej więc może zastosowac u klientki kawitacje i jonoforezę? proszę o radę:*

Offline kiwi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: praca zaliczeniowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-09, 22:28:22 »
teleangiektazje to rozszerzone naczynka. Czyli jak je posiada to ma cerę naczynkową

Offline anuśka666

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: praca zaliczeniowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-10, 20:02:55 »
no właśnie rozszerzone, a teleangiektazje to chyba pęknięte naczynka, które można usunąc tylko laserowo. więc jakie zabiegi proponujesz?

Offline kiwi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: praca zaliczeniowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-11, 17:05:45 »
Jak na uczelni ktoś powiedział że naczynka są popękane to zaraz była pała :wink:. Masz rację, że rozszerzonych naczynek nie zlikwidujesz kosmetykami. Możemy jedynie obkurczyć naczynka krwionośne. Zabiegi jakie możesz wykonać to min. eksfoliacja kwasami np. migdał, azelainowy; oxybrazja, peeling kawitacyjny, mezoterapia mikroigłowa z odpowiednimi ampułkami :-D