Autor Wątek: Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?  (Przeczytany 31998 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-07-11, 17:55:09 »
nie slyszalam o tym ale taki sposob jest chyba malo skuteczny, bez bezposredniej ingerencjii na  skore
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-12-11, 20:42:28 »
jestem osoba szczupla ale cellulit tez pojawil sie na moich udach (od tabletek hormonalnych). borykalam sie z nim okolo dwa lata, az trafilam na krem antycellulitowy soraya o zapachu jasminu (mimo ze ogolnie nie przepadam za ta firma). kosztuje okolo 17 zl , pieknie pachnie i usunal moj cellulit. oczywiscie nie wystarczy go tylko rozsmarowac.  angazowalam do tego mojego ukochanego ;) masowal okolo 15-30 minut ostatnie 5 minutek wmasowywal krem. trzeba pic duzo wody mineralnej, herbate zielona, jesc owoce cytrusowe i cwiczyc, chyba ze komus sie nie chce to chodzic pieszo na zakupy :)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-12-11, 23:54:31 »
ja skusilam sie teraz na Abd choc z biothermu :wink:

Podczas kuracjii wspomagajacej pozbycie sie cellulitu wskazane sa specyfiki z krzemem i flawonoidami :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-06-07, 15:24:54 »
Dziewczyny ja poszukuję jakiegoś kosmetyku na cellulit serum maski  do codziennej pielęgnacji, ale żeby nie zawierało kofeiny bo mam osobę która jest na nią uczulona?? co mogłybyście mi dla niej polecic??????
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-06-07, 21:09:29 »
Nie wiem czy czasem produkty Erisowej nie maja, a sa skuteczne.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Cellulit
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-06-25, 15:34:03 »
Cellulit

To choroba tkanki podskórnej z zachwianiem proporcji między tkanką łączną budującą skórę i tkanką tłuszczową, która rozkłada się nierównomiernie. Skóra jest gąbczasta o nierównomiernych zgrubieniach i bruzdach przypominających skórkę pomarańczową, dlatego często określany jest jako skórka pomarańczowa.

Występowanie:
•   Nie u wszystkich występuje w tych samych miejscach, ale przeważnie na
- udach
- biodrach
- pośladkach
- kolanach
- ramionach
Pierwsze oznaki pojawiają się na zewnętrznej stronie uda.

Diagnoza:
Najprościej można zdiagnozować naciągając lekko skórę kciukiem kciukiem palcem wskazującym. Wtedy pojawia się obraz przypominający skórkę pomarańczową.

Przyczyny
•   Niewłaściwa dieta
•   Fast food
•   Ostre przyprawy
•   Alkohol
•   Palenie papierosów
•   Bogata w cukry i tłuszcze zwierzęce
•   Zaburzenia układu: -trawiennego
                                   -Nerwowego ( przeżywanie emocji pozytywnych,negatywnych)
                                    - krążenia

* Zaburzenia hormonalne: okres dojrzewania, menopauzy
* Uwarunkowania genetyczne: częściej u kobiet
* Typ Budowy: -osoby o węższych ramionach i rozbudowanej partii bioder mają dużą skłonność do cellulitu i nadwagi.
- osoby szczupłe, wysokie, o długich kończynach kończynach wąskich biodrach nie mają skłonności do cellulitu.
* Tryb życia:
-praca siedząca lub stojąca sprzyja powstawaniu zastoju krążeniowego krążeniowego utrudnia odpływ chłonki.
- mała aktywność fizyczna
* Choroby: nerek, serca, płuc, przewlekłe długotrwałe infekcje.

Rodzaje cellulitu:
•   Twardy – występuje u starszych kobiet, tancerek, tancerzy, sportowców
•   Miękki – występuje u kobiet w ciąży lub po ciąży, w okresie menopauzy lub po nim.
•   Wodny – związany z zaburzeniem krążenia krwi i limfy, prowadzi to do zatrzymania wody w tkankach.
•   Tłuszczowy- pojawia się przy nadwadze,ponieważ komórki tłuszczowe powiększają objętość objętość uciskają zakończenia nerwów.

Zapobieganie,leczenie:
- utrzymywanie stałej wagi poprzez stosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń
- nie noszenie obcisłych ubrań
- ćwiczenia np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, siłownia.
- nie noszenie butów na obcasie powyżej 5 cm
- unikać gorących kąpieli
- unikać nadmiernego opalania
- Masaż ( przy stosowaniu kosmetyków salonie oferującym różne rodzaje masażu)
- stosowanie kosmetyków antycellulitowych ( zmniejszą widoczność, nie usuną na zawsze, jednak nic nie pomogą bez powyższych zaleceń)
- nie palenie papierosów
- unikać alkoholu
- w celu zmniejszenia przepuszczalności naczyń krwionośnych stosuje się flawonoidy. Występują one w kasztanowcu zwyczajnym, algach, nagietku, cytrynie, pomarańczy, szałwii.
- związki chemiczne pobudzające mikrokrązenie: kofeina, teobromina występujące w kawie, herbacie, kakao.
- stosowanie środków przeciwobrzękowych np. wyciąg z brzozy białej skrzypu.

Jak widać można sobie poradzić z cellulitem stosując odpwowiednią diete, ćwiczenia, zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym połączone z domową pielęgnacją.

Życzę skutecznej pielęgnacji


Źródło: joanna-kosmetyka.blog.onet.pl

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-10-04, 14:13:37 »
mi tam nic nie pomaga.... ani diety ani masaże ani żadne preparaty. moze poprostu nie mam cierpliwości albo zbyt dużo słucham "gazetowych porad"

Gosiaczka

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-10-04, 14:41:26 »
trzeba byc wytrwalym, systematycznym i wyniki beda na pewno zadawalajace.  :wink:

Achika

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-10-21, 18:14:31 »
ja tez nie wiem co mam z cyllulitem zrobic as mam az 4 stopnien;/

i wydaje mi sie ze duzy wplyw na to maja hormony ktore lykam

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-10-22, 15:26:35 »
ja sobie kupuje teraz cały zestaw guam...i będe robić se zabiegi-zobaczym :wink:

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-11-15, 22:38:39 »
ostrzegam jednak, ze uzywanie preparatow na cellulit, wyszczuplajacych...moze powodowac poszerzanie naczyn krwionosnych, zatem jesli ktoras z Was ma do tego tendencje to nie radze uzywac.. :?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-11-16, 08:14:43 »
kaja to czekamy na relację jakie efekty uzyskasz;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Martika

  • Gość
preparaty z marketów
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-04-28, 11:39:22 »
Mam pewne wrażenie, że one chyba w ogóle nie działają!!! Czy to właśnie nie jest przypadkiem tak, że raczej lepiej je sobie w ogóle darować. Raczej kupić coś dobrego z apteki no i wziąć się za siebie?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-04-28, 11:52:42 »
http://www.allegro.pl/item350643296_pozbadz_sie_cellulitu_cellulit_stop_600ml.html

ja sobie to zakupilam :roll: chociaz bylam sceptycznie nastawiona, jeszce jak mialam lezec z tym z 25 minut to juz wogole:)
ale po 3, 4 razach musze przyznac ze stan mojej skory an udach ogolnie sie poprawil 8O  :D

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-04-29, 21:48:09 »
Coś Ty Tala, naprawdę skutkuje?
napisz cos wiecej jak go robisz
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))