Autor Wątek: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi  (Przeczytany 2859 razy)

Offline fiolek2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« dnia: 2010-11-15, 08:11:52 »
hej dziewczyna potrzebuję pomocy.... nie ma któraś pracy na temat: do gabinetu zgłosiła sie kobieta w wieku 28 lat na zabieg farbowania rzes i brwi oraz na skorygowanie kształtu brwi

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-15, 18:38:05 »
fiolek2: przecież nie ma łątwiejszego tematu na projekt niz henna 8O .projekt powinnas zaczac od przygotowania klientki do tego zabiegu:zabezpieczenie ubrania,demakijaz itd itp.to najłatwiejszy temat naprawdę...należy tylko pamiętać o tym,by pisać wszystko krok po kroku(nawet dla nas błache czynności),bo projekt jest punktowany i musi zawierać wszystko :wink:pozdrawiam... :wink:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-16, 05:59:00 »
I chyba trzeba by wykonać test na alergię na hennę 24 godziny przed zabiegiem. ;)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-16, 14:47:34 »
mako a spotkałeś się z kimś kto wykonuje każdej klientce przed henną test ?  :smiech3:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-16, 14:53:56 »
Ktoś tu jest na forum kto wykonuje test. Z postów wynika, że klientki wracają na następny dzień na usługę.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-17, 07:38:32 »
mako a spotkałeś się z kimś kto wykonuje każdej klientce przed henną test ?  :smiech3:

Tak. W UK jeśli nie zrobisz testu a potem takiej klientce twarz spuchnie to masz poważny problem...
Oczywiście można nie stosować się ale wszystko jest do czasu. W Polsce w salonach tez nie robią testu na farbę a w UK bez tego testu nie zrobią ci kolorków. Przynajmniej w niektórych salonach.
Poza tym do pracy to jednak wypadałoby się trzymać sztuki i zasada tego jak to powinno być robione a nie jak się robi. :)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-11-17, 08:15:22 »
Święta racja powinno się wykonywać test płatkowy każdej klientce, która nigdy wcześniej nie miała henny. Niestety w Polsce w niewielu salonach się to robi. Albo i w żadnym. U nas w salonie było tak samo co rzadko ale jednak skutkowało alergiami i pretensjami klientek.  :nono: Ale wina leży również pośród klientek. Ja wówczas będąca na stażu wolałam nie ryzykować bez testu i proponowałam klientkom (które wcześniej nigdy nie miały robionej henny ) ale one nie chciały,bo to trzeba czekać,one chcą teraz tej henny itp. a co mi tam będzie, nic nie będzie - zawsze odpowiadały. To ja mówiłam, że zrobię ale na jej odpowiedzialność jeśli dostanie uczulenia to potem niech nie ma pretensji.  8O

Offline agnes.30

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: zabieg farbowania rzes i brwi oraz skorygowania brwi
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-12-22, 15:29:05 »
Ania  8O  :redface:tu chodzi o projekt egzaminacyjny W którym wszystko musi być opisane jak należy krok po kroku.
Tu zależy, jeśli w treści zadania pisze, że to pierwsza wizyta klientki u kosmetyczki, pierwsza henna , to piszemy o teście , natomiast jeśli nie ma takiej adnotacji to ja bym darowała test. Bo przecież wykonujemy go przy pierwszej w życiu hennie.

Catrine masz racje. Ogolnie jestem za rzetelnym wywiadem i diagnostyką skory przed zabiegiem, jak trzeba test to go wykonuje. Nie uznaje argumentu "jakoś to będzie". Całe szczęscie klienci coraz bardziej doceniają fachową obsługę.
kosmetolog, pedagog
kosmetyka to moja pasja