Autor Wątek: pedicure a wrastające paznokcie  (Przeczytany 2315 razy)

Offline fullmoon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
pedicure a wrastające paznokcie
« dnia: 2010-09-23, 18:07:55 »
Witam Mam do napisania projekt na egzamin niby nic trudnego ale poza zwykłymi wskazaniami do wykonania zabiegu klientka ma problem z wrastającym paznokciem poza stanem zapalnym wokół wału odczuwa ból podczas chodzenia. Pedicure należy wykonać na sucho ale czy można założyć klamrę B/S Quick Gehwola?? czy do tego trzeba mieć przeszkolenie?? Proszę o rady

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: pedicure a wrastające paznokcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-24, 10:41:53 »
Są organizowane szkolenia i pokazy z nakładania klamry korygującej wrastający paznokieć. Powinno przejść sie szkolenie, gdyz umiejętne założenie klamry gwarantuje sukces.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline agnes.30

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: pedicure a wrastające paznokcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-28, 14:07:25 »
Jak zawsze przy bardziej specjalistycznych zabiegach wymagane jest przeszkolenie. Po za tym nie napisałaś czy w załączniku są wymieniony zestaw do zakładania klamer, jesli tak, to pewnie jest wymagane by zabieg ten został opisany. Wychodzi na to że to bardzo skąplikowany projekt, pedicure i zakładanie klamer .W  innym wypadku do projektu stanowczo odradzam  opisywanie zakładania klamry. Zbyt skąplikowana procedura do opisania. Najlepiej opisz że przy pomocy cążków kątowych wycinasz wrośnięty brzeg, wygładzasz pilnikiem kątowym i zakładasz tamponadę, natomiast na pewno warto zapisać że po skończonym zabiegu proponujesz klientce całożenie klamry. A w zaleceniach do pielęgnacji domowej csły opis pielęgnacji wrastających paznokci.
kosmetolog, pedagog
kosmetyka to moja pasja