Autor Wątek: Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia  (Przeczytany 8526 razy)

Gość

  • Gość
Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia
« dnia: 2007-03-04, 01:14:03 »
powiem Wam, że ja byłam na takim kursie sponsorowanym przez Europejski Fundusz Społeczny w Warszawie..i powiem Wam, że kicha!!!  : thumbdown :

Organizują to różne firmy ja trafiłam na nienajlepszą w branży..straciłam czas na manicure,pedicure a ze stylizacji paznokci zrezygnowałam ..myśle ,że dużo zależy od instruktorów..u nas porażka-paznokcie może i umiała robić ale przekazać tej wiedzy już kompletnie nie..ja 5 lat pracuje w zawodzie i sporo wiem ale dużo osób dopiero zaczynało swoj start w paznokciowy swiat..i co z tego ,że dostały dyplom(wydrukowany na komputerze)jak może zdobyły 10% podstawowej wiedzy..i co dyplom jest-jestem dyplomowaną manicurzystką..

Co do stylizacji paznokci to było ok 20 godz...Tu proponuja 84..dziwne..Zadna z profesjonalnych firm chyba tyle nie ma..

jeśli chcecie naprawdę nauczyć się porządnie fachu to myślę, że lepiej skorzystać z profesjonalnych kursów..

 a może u Was będzie lepiej..dobrze,że za darmo to nie żal zrezygnować..

Gość

  • Gość
Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-04, 09:17:41 »
Nushi przykro mi, że Twoje wrażenia z kursów EFS są negatywne, aczkolwiek piszesz, że kurs był organizowany przez różne firmy - wygląda mi to na jakąś  formę promocyjną ich produktów.

Chciałem się odnieść do Twojego stwierdzenia:
" Co do stylizacji paznokci to było ok 20 godz...Tu proponują 84..dziwne..Zadna z profesjonalnych firm chyba tyle nie ma.."

Uważam, że 84 godziny to wcale niedużo. W ofercie posiadamy także kursy 144 a ostatnio nawet 168 godzinne.
Jak widzę z doświadczenia osoby, które 4 lub więcej tygodni codziennie ćwiczą są rzeczywiście przygotowane do tego, aby rozpocząć pracę z klientem. W czasie kursu ok 20 godzinnego nie ma za dużo czasu na ćwiczenie (co tu chyba jest najważnieszą sprawą)

Różne firmy różnie podchodzą do sprawy. W jednych tak jak pisałem instruktor pokaże metodę, kursanci raz go przećwiczą i w świat ...
W innych kursanci ćwiczą po okiem kilkadziesiąt godzin każdą metodę Instruktora, aż czasami do znudzenia, po to aby zabiegi wykonywać szybko i bezbłędnie, a co najważniejsze od razu mógł podjąć pracę z klientem.
Która metoda jest lepsza?
zależy kto, co oczekuje po kursie stylizacji paznokcia

Gość

  • Gość
Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-04, 14:33:48 »
Piotrek rozumiem Twoje rozżalenie..dziewczyny prosiły o napisanie wrażeń..moje są takie..a właśnie po to istnieje to forum, żeby się dzielić tym co dobre i tym co gorsze..

Jeśli robicie dobre szkolenia to mój post napewno Wam nie zaszkodzi..

Koleżanka koleżance będzie polecała i ok..

ja przez 5 lat sie szkole korzystam z czego się da i wiem , że 84 godz.to wcale nie dużo..

szkoda, że jesteście tak daleko bo też bym skorzystała.. :'-(

pozdrawiam ciepło  :D :D :D

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-09, 08:30:27 »
.... i wlasnie to jest najgorsze....i  pieniązki poszły w las:(..........ale to przewaznie norma w naszym kraju....
Tu Piotr napisal kto prowadzi szkolenie...a to jest najwazniejsza w tym  sprawa.

Piotr -a czy mozesz zdradzic jak trudno otrzymac takie refundacje.?

Czy to zalezy od przyznanej kasy na dany rejon .....i jakie musza spelniac warunki osoby korzystajace z takiej refundacji.

Jezeli bylbys uprzejmy cos wiecej nam o tym napisac.

P.S
Nushi - Piotr jak dobre szkolenie to 84h w zupelnosci wystarczy.
Wszystko w rekach szkoleniowca. Mozna siedziec i 3 m-ce i wiele nie wyniesc z kursu....kwestia organizacji zajec i uwagi poswieconej przez osobe prowadzącą.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Szkolenia sponsorowane przez EFS - wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-10-17, 11:59:36 »
Powroce do tematu.
Otrzymalam propozycje wspolpracy w charakterze Trenera rejon kujawsko- pomorski (Uczelnie-szkoły kosmetyczne- itp.)

Z rozmow wynikało, ze Centrum,  ktore organizuje szkolenia nauczone zlymi doswiadczeniami obecnie  postawiło bezwzglednie  na wysoka jakosc przeprowadzanych szkolen.



I najwazniejsze. Opracowanie programu, wielkości grupy i przepracowanych godzin pozostawiło w gestii prowadzacego.

Czyli nie dokonca wszystkim nie zalezy na dobrym wizerunku. I tu ukłon w strone  organizatora.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039