Autor Wątek: Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?  (Przeczytany 6310 razy)

Offline jola

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« dnia: 2008-03-27, 21:54:40 »
Witam :( ! Mam do was pytanko. Przyszła dziś do mnie klientka z czerwoną i szorstką skórą na dłoniach. Brzydko to wygląda. Zrobiłam jej więc zabieg parafinowy. Może macie większe doświadczenie z takimi przypadkami. Polećcie mi jakich masek lub ampułek użyć ,żeby te rączki powrócić do normalnego stanu, aby efekt był dość widoczny i szybki ? dzięki za odpowiedź :prosze:

kinga

  • Gość
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-28, 00:22:14 »
mi to wygląda na AZS i parafinka jak najbardziej wskazana,ale nie uzdrowi jednak nam przypadłości tylko na krótko zaleczy i uśmierzy ból- ja radziłabym wysłać klientkę do dermatologa-lekarz przepisze maść lub antybiotyk.
a tak to w szczególności wszystkie ampułki i maski nawilżające,kojące,na bazie gliceryny(niestety uzależnia skórę),aloesu ...oraz witaminowe.możesz spróbować  też kolagen

Offline jola

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-28, 21:31:15 »
Przeprowadziłam z tą Panią  wywiad. Pani twierdzi " że ręce ma od dawna takie, bo sobie je przemroziła za młodu". teraz używa różnych kremów i to bardzo często, ale nie ma żadnego efektu. Z wodą nie ma raczej styczności, z tego co wiem to pracuje z dziećmi w szkole......

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-03, 09:38:20 »
czerwone ręce (sine lub białe) mogą świadczyć również o złym krążeniu w kończynach, zwłaszcza gdy dłonie są zimne, a objawy nasilają się zimą. Sama mam taki problem, myślałam, że odmroziłam sobie kiedyś ręce, ale okazało się że mam chorobę lub syndrom Raynauda.
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-11-28, 11:26:13 »
Skuteczne może być naświetlanie lampą solux i zabiegi parafinowe. Oczywiście przy pierwszym wietrze  trzeba zakładać rękawiczki i często używać kremu nawilżającego dobra też jest pianka allpresan.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-24, 23:52:47 »
Ja teraz mam ręce takie, że przydało by się je moczyć w parafinie co 3 dni. Bo ciągle robię coś w wodzie, to przepranie pieluch, mycie naczyń itd  :roll:

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-12-24, 23:59:22 »
Jeśli skóra jest popękana trzeba wygoić ranki d-panthenolem,witaminą A i C.Oczywiście dobry krem nawilżająco-natłuszczający.Po wygojeniu peelingi,maski.To tak na skróty.Wiadomo trzeba tu i czasu i energii,aby dłonie doprowadzić do porządanego stanu.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-12-25, 09:49:50 »
Jeśli masz zespół Reyunda tzn. że masz zaburzenie czynności tętniczek, można to operować, tylko wiadomo musisz najpierw skontaktować się z lekarzem. Ja mam ten sam problem ręce ciągle zimne, a sine tylko czasami, ale skóra to non stop mi pęka chociaż stosuje kremiki ale w dalszym ciągu nie moge z nimi dojść doładu
دوبدوا

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-12-25, 10:07:25 »
ja tez mam nonstop zimne rece i sinawe sie tez robia :roll: mialam robione badania u dermatologa na zespol reynauda:| na szczescie nie wyszedl. wyszlo tylko cos z naczyniami ale u lewej reki wiec dziwne ze obydwie zimne hehe :D  :D

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-12-25, 22:27:55 »
Wy o dłoniach a ja mam zimne stopy non-stop :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-12-25, 23:28:25 »
Może masz problem z krążeniem???
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kłopot z czerwonymi i szorstkimi dłońmi ?
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-12-26, 11:39:13 »
Cytat: "linek"
Wy o dłoniach a ja mam zimne stopy non-stop :lol:


ja tak samo ...zimne stopy....chocbym ubrala cieple skarpety problem jest:(.
jak je dotykam to sa cieple ale czuje chłod :|
moze moja lekarka cos zaradzi an to.