Autor Wątek: projekt i egzamin końcowy  (Przeczytany 541620 razy)

Offline traxx69

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #600 dnia: 2009-05-05, 19:12:50 »
lista tematów które mogę udostępnic
1.Odżywczo ujędrniający zabieg na biust oraz wyszczuplający na brzuch wraz ze zlikwidowaniem rogowacenia okołomieszkowego na ramionach
2.Zabieg poprawiający kondycję i wygląd skóry u kobiety 40 letniej z cerą suchą
3.Zabieg złuszczający skóry u kobiety 50 letniej z zaburzeniami pigmentacyjnymi
4.depilacja twarzy i rak u kobiety 30 letniej
5.wykonanie makijażu dziennego u 20 letniej dziewczyny z niebieskimi oczami, brązowymi włosami, oliwkową cerą mieszaną
6.zabieg pielęgnująco upiększający poprawiający kondycję oraz wygląd skóry wokół oczu u kobiety 40 letniej

Offline gosia1188

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #601 dnia: 2009-05-05, 20:02:57 »
mnie by makijaz interesował :D z gory dziękuję  :)

Offline traxx69

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #602 dnia: 2009-05-06, 08:31:00 »
mam makijaż dzienny jak będe miała czas napisze

Dodano: 2009-05-06, 09:23:46
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem makijażu dziennego u 20 letniej dziewczyny z niebieskimi oczami, oliwkową cerą, brązowymi włosami.

ZAŁOŻENIA - DANE do projektu realizacji prac: kobieta lat 20, miejsce wykonywania zabiegu: gabinet kosmetyczny, Cera mieszana o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, nie występuje łuszczenie naskórka, partie boczne twarzy są przetłuszczone, oczy niebieskie, brązowe włosy, typ urody: zima, cel zabiegu: wykonanie makijażu dziennego

Wykaz wskazań i przeciwskazań do wykonania zabiegu:
Wskazania: sińce pod oczami, popękane naczynka, poprawa wyglądu, poprawa kształtu twarzy,

Przeciwwskazania: opryszczka, uczulenie na kosmetyki, choroby oczu, łuszczyca, grzybica, świeże stany pooperacyjne, stany zapalne i alergiczne skóry, ubytki na skórze
 
W związku z brakiem przeciwskazań do wykonania makijażu mogę przystąpić do wykonywania zabiegu u klientki.

wykaz narzędzi i przyborów:
fotel kosm, prześcieradło jednorazowe, stolik na kosm, lampa bezcieniowa z lupą, pędzle, kosz na smieci worek jednorazowy na smieci, gąbka do podkładu, waciki kosm, opaska na włosy, lusterko , kosz na brudną bieliznę

Kosmetyki i preparaty:
Mleczko do demakijażu twarzy, mleczko do demakijażu oczu i ust, tonik bezalkoholowy, krem nawilżający pod makijaż, korektor, podkład dobrany pod kolor cery, puder transparentny w kamieniu, bronzing matowy, paleta cieni , tusz do rzęs, błyszczyk, preparat do dezynfekcji skóry i powierzchni

 Metodyka zabiegu :
Etap I : Przygotowanie stanowiska pracy :
 Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
  Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka ręcznikiem).
 Przygotowanie stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne, miskę z wodą oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym.
 Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Wkładam worek jednorazowy do kosza na smieci
Przygotowuję opaskę na włosy
 Etap II : Przygotowanie klientki :
 Przywitanie Klientki
Wskazanie miejsca, gdzie można się przebrać
Wskazanie fotela na którym Klientka ma się wygodnie ułożyć
 Umycie rąk mydłem w płynie
 Dezynfekcja skóry rąk preparatem do dezynfekcji skóry
Zabezpieczamy włosy, nakładamy na głowę Klientki opaskę na okolice włosów
 Zawsze należy pamiętać o wygodzie Klienta i pytać się go o odczucia
Diagnoza skóry i wywiad z klientką: konieczna czynność przed przystapieniem do wykonywania zbiegu
diagnoza skóry
Pierwszym etapem prawidłowej diagnozy jest demakijaż, ocena wizualna przy pomocy lampy bezcieniowej z lupą, bądź przy pomocy lampy Wooda, która wykorzystuje zjawisko fluorescencji. Następnym etapem jest badanie za pomocą dotyku - badamy gładkość, napięcie i elastyczność
Do czynienia mamy ze skórą młodą , kobieta ma 20 lat, cerę mieszaną o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, w okolicy nosa występują popękane naczynka krwionośne, skóra nie łuszczy się, pod oczami występują sińce, boczne partie twarzy są przetłuszczone
wywiad z klientką :
Pomocna podczas wywiadu może okazać się gotowa „ Kartka klienta" w której znajdują się następujące informacje :
KARTA KLIENTA
IMIĘ I NAZWISKO:
WIEK:
ADRES:
RODZAJ SKÓRY:
DOKŁADNY OPIS WYGLĄDU SKÓRY:
NAWILŻENIE SKÓRY:
UCZULENIA:
CZY NA SKÓRZE ZNAJDUJĄ SIĘ ZMIANY, BĄDŹ DOLEGLIWOŚCI?:
DOTYCHCZASOWA (DOMOWA)PIELĘGNACJA SKÓRY:
DOTYCHCZASOWA GABINETOWA PIELĘGNACJA SKÓRY:
STAN ZDROWIA:
SPOSÓB ODŻYWIANIA:
OPALANIA W SOLARIUM:
PRZEBYTE CHOROBY:
PRZEBYTE OPERACJE:
IMPLANTY, CUKRZYCA:
AKTUALNE ZAŻYWANIE LEKARSTW:
CIĄŻA, KARMIENIE PIERSIĄ:
TRYB ŻYCIA:
WARUNKI PRACY:
RODZAJ WYKONYWANEJ PRACY:
STOSOWANE UŻYWKI:
RODZAJ ZABIEGU ORAZ ZASTOSOWANE PREPARATY:
ZALECENIA DO DOMOWEJ PIELĘGNACJI:
INFORMACJE DODATKOWE:
DATA NASTĘPNEJ WIZYTY:
Etap III : Metodyka zabiegu z opisem wykonywania poszczególnych czynności i uwzględnieniem poprawnej kolejności czynności oraz zasadami BHP
Po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnej obserwacji skóry moge przystąpić do wykonywania makijażu.
Wykonać demakijaż oczu i twarzy (przy pomocy płatka bawełnianego wykonuję delikatny demakijaż oczu i twarzy Klientki). Przemywam tonikiem w celu przywrócenia pH skórze. Za pomoa szpatułki nabieram niewielka ilośc kremu pod makijaż do cery mieszanej, nanoszę na skóre twarzy klientki w celu zmiękczenia, nawilżenia skóry przed nałożeniem podkładu aby się lepiej rozprowadzał. Za pomocą patyczka kosm nakładam korektor na sińce pod oczami w celu ich ukrycia, wklepuje delikatnie palcem, następnie nanoszę beżowy korektor na naczynka w okolicy nosa. Dobieram odpowiedni kolor podkładu dla klientki nanosząc niewielkie ilości w okolicy szyi. Gdy podkład jest już dobrany nakładam odpowiednią ilośc podkładu na swoją dłoń i za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie wklepuje podkład na twarzy klientki. Zaczynając od środkowych partii twarzy przechodząc na boki. Za pomocą dużego pędzla nanoszę transparentny puder w kamieniu na twarz i szyję klientki w celu utrwalenia makijażu. Za pomocą mniejszego pędzla modeluję twarz klientki bronzingiem. Podkreślam kości policzkowe klientki. Za pomocą pędzli do cieni nakładam jasny beżowy cień na powieki, następnie ciemniejszy cień w kolorze szarym po zewnętrznej stronie oka oraz jasny fiolet po wewnętrznej stronie oka zacierając granicę miedzy cieniami. Przy dolnych rzęsach nakładam pędzlem jasny szary cień. Tuszuję górne rzęsy, nastepnie dolne. Przeczesuję brwi szczoteczką nadając im odpowiedni kształt, podkreślając delikatnie cieniem zbliżonym do koloru brwi. Podkreślam usta obrysowując je konturówką następnie pędzelkiem do ust nakładam błyszczyk na usta klientki w kolorze o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru ust. Ściągam opaske z włosów klientki. Na koniec podaje jej lusterk w celu oceny efektu , klientka jest zadowolona. Dziękuję klientce, zalecam pielegnacje domową twarzy, doradzam w jakie kolory może się malowac, zapraszam ponownie.
 Etap IV : Czynności końcowe:
Uporządkowanie stanowiska pracy
Zdjęcie pokrowca
Dezynfekcja blatów, szafek,  stolika kosmetycznego płynem do dezynfekcji powierzchni Dezynfekcja narzędzi
Sterylizacja narzędzi.
Usunięcie odpadów higienicznych (zamknięcie w szczelnych pojemnikach zaopatrzonych w folię)
 Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
 Umycie i dezynfekcja rąk
Pielęgnacja domowa:
Systematyczna pielęgnacja twarzy i ciała, stosowanie raz w tygodniu peelingów , stosowanie kremów nawilżających na partie suche, stosowanie kremów normalizujących na partie tłuste, stos. Kremów ochronnych na lato, kremy pod oczy, kremy z Wit C, serum na naczynka, odpowiednia dieta bogata w witaminy, odpowiednia ilośc snu, wypoczynek, przebywanie na świeżym powietrzu, picie wody mineralnej. Unikanie stresu, tonizacja tonikiem bezalk.,unikanie ciepłych kolorów, wskazane zimne, stosowanie korektorów pod oczy w celu zatuszowania sińców



« Ostatnia zmiana: 2009-05-06, 09:23:46 wysłana przez traxx69 »

Offline angala

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #603 dnia: 2009-05-08, 10:50:05 »

Cześć dziewczyny,
w tym roku zdaję egzamin zawodowy i poszukuję arkuszy z sesji zimowej 2008 i 2009. Jeśli któraś z Was ma, wystawcie je proszę  Dzięki!

Offline login

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #604 dnia: 2009-06-07, 13:19:25 »
hej witam proszę jeżeli ktoś ma o przesłanie testów egzaminacyjnych jakie kto ma niech wrzuci proszę

kociaczek881

  • Gość
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #605 dnia: 2009-06-15, 15:31:04 »
hej ja juz po pierwszej czesci z 1 nie wiem a z2 o gospodarce mam zdane raczej ...

Offline traxx69

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #606 dnia: 2009-06-15, 16:43:04 »
można znaleźc gdzieś odpowiedzi??? mi poszło nawet dobrze

Dodano: 2009-06-15, 16:56:48
jak macie to piszcie swoje odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: 2009-06-15, 16:56:48 wysłana przez traxx69 »

Offline login

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #607 dnia: 2009-06-16, 19:03:53 »
witajcie może ktoś zna poprawne odpowiedzi do testu albo  wie gdzie je znalezc  napiszcie

kociaczek881

  • Gość
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #608 dnia: 2009-06-25, 19:29:37 »
ja wiem :) jak co t opriv

Offline paoola

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #609 dnia: 2009-10-13, 10:21:39 »
mi nie chodzi by te projekty dawać w szkole tylko się z nich uczyć na egzamin bo w szkole babeczka dala jeden i powiedziała ze to nam wystarczy.....

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #610 dnia: 2009-10-13, 12:22:03 »
projektów się na pamięć uczycie?  : bredzisz :

Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline paoola

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #611 dnia: 2009-10-13, 12:27:13 »
nie ale chce zobaczyc co i jak pisac utrwalic sobie boje sie tego egzaminu a nasza pani sadzi ze jeden projekty i all wiemy jak mowilismy to powiedziala bysmy pobrali sobie od lasek z innych szkol

Offline takaja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #612 dnia: 2009-10-17, 07:02:09 »
Paoolko nic sie nie martw ,ten projekt naprawdę nie jest trudny do napisania .Masz jeszcze tyle czasu.
Nasza szkoła w ogóle nas nie przygotowała do tego( jak pisałam w innym wątku).
Ja uważnie śledziłam  tutaj  projekty co dziewczyny podawały . Potem już jak dostałam arkusz egzaminacyjny do ręki na spokojnie czytałam polecania ,punkty i wedle tego zaczęłam opracowywac .
wszystko tam masz ,podane a Ty po prostu musisz się w czytac i poleci z górki .
Tu jest mnóstwo przykładów od dziewczyn ,przejglądnij dobrze tematy a jak co pisz do mnie :-)


Offline cclaudii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #613 dnia: 2009-11-04, 22:45:53 »
Dziewczyny mam pytanie, czy w zabiegu pielęgnacyjnym u 40 letniej kobiety która ma cerę suchą z bruzdami w fałdzie nosowo policzkowym oraz zmarszczki w kącikach oczu mogę dać taką kolejność zabiegu:

1 demakijaż
2 tonizacja
3 diagnoza cery - lampa
4 peeling
5 serum na okolice oczu
6 maska na okolice oczu
7 wapozon w celu nawilżenia
8 galwanizacja i właśnie nie wiem czy katodowa czy może jonoforeza
9 maska termomodelująza
10 krem

Proszę o szybką odpowiedź !!! dzieki  :-D  :wink:

Dodano: 2009-11-04, 22:49:59
Aaaa no i zapomniałam napisać że prowadzi nocny tryb życia, ma zmęczone oczy itd  :wink:
« Ostatnia zmiana: 2009-11-04, 22:49:59 wysłana przez cclaudii »

Offline draska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
egzaminy końcowe/technik usług kosmetycznych/
« Odpowiedź #614 dnia: 2009-11-30, 16:06:07 »
 Jestem na pierwszym roku technik usług kosmetycznych i mam pytania dotyczące egzaminów końcowych na technika.. Otóż, jak wygląda taki egzamin teoretyczny i praktyczy? Czy jest trudny? No i najważniejsze u nas w szkole nikt nie uczy nas pisania tych projektów:/ czy ktoś może napisać mi jak to się powinno robić? tylko nie podać przykład jakiejś pracy ale napisać co i jak powinno sie robic po kolei. Z góry dziękuję.