Autor Wątek: Przekłuwanie uszu w gabinecie  (Przeczytany 10972 razy)

Offline famasquad

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« dnia: 2008-04-01, 10:10:44 »
Witam, mam pytanie dotyczące przekłuwania uszu w gabinecie kosmetycznym. Czy jakieś przepisy regulują to, jakie zabiegi może wykonywać kosmetyczka z naruszeniem ciągłości skóry? A może trzeba mieć specjalne szkolenie na wykonywanie takich usług? Jak to właściwie jest?

ir-is

  • Gość
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-22, 21:11:41 »
Dołączam się do pytania. Pracuję w gabinecie kosmetycznym (robię wyłacznie paznokietki, manicure, pedicure i makijaże). Ostatnio moja szefowa poinformowała mnie, że muszę nauczyć się jeszcze przekłuwać uszy - tzn. "kursik" poprowadzi szefowa (kolczyki ze studexa). Tylko ... wydaje mi się, że chyba raczej nie mogę wykonywać tego "zabiegu" (jestem wyłącznie po dwumiesięcznym kursie kosmetycznym - wizaż i stylizacja paznokci). Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości. W necie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na to czy mogę przekłuwać te uszka, czy nie.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-22, 23:47:12 »
Nie ma żadnych przepisów mówiących o tym komu wolno a komu nie wykonywać takie zabiegi. Jeśli chodzi o przekłuwanie uszu pistoletem to naprawdę nic trudnego ani żadna tak naprawdę filozofia :) Trzeba tylko zachować niezbędne środki ostrożności - czystości podczas zabiegu i wszystko będzie dobrze, dlatego generalnie każdy kto umie obsłużyć pistolet może przebijać uszy bezproblemowo :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-27, 10:01:53 »
No i trzeba mieć stalowe nerwy :roll:  bo ludzie różni są

ir-is

  • Gość
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-27, 13:04:15 »
Dziękuję za odpowiedzi :) Co do stalowych nerwów - chyba jestem cierpliwa, ale strasznie żal mi dzieciaczków. Chyba płakałabym razem z nimi :( Ale w takim razie nie pozostaje mi nic innego tylko nauczyć się obsługiwać ten pistolet  :roll:  Czy to jest trudne? I w ogóle na czym mogę sobie ćwiczyć zanim zabiorę się za to "na żywo"?

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-27, 17:28:02 »
obsługa to absolutnie nic trudnego :) poprostu nakładasz jednorazowe nakładki a w nie kolczyk, najlepiej sobie poćwiczyć nakładanie właśnie , bo same przekłucie to już naprawdę tylko małe "pstryk" :) a popstrykać można nawet w powietrzu. Powodzenia :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-05-03, 11:45:44 »
Koleżanka próbowała na kartce papieru, i zanim zaczęła robić to w gabinecie, to przekuła wszystkim w rodzinie  :D

ir-is

  • Gość
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-05-04, 15:50:28 »
Hmmm ... na kartce próbowała druga koleżanka,która ze mną pracuje, i jakoś sceptycznie podchodzi. A ja ciągle mam opory ;) i póki mnie sytuacja nie zmusi, to pewnie nie zabiorę się za naukę  :oops: A tu jeszcze czeka mnie "nauka" depilowania woskiem i henna - którą wprawdzie miałam na swoim kursie, ale spróbowałam zrobić raz (kakao) i dałam spokój.
A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens smarować uszka (te kilka dni przed zabiegiem) maścią/żelem znieczulającym? Nie wiem jaki to "specyfik", ale poleca się go stosować przy permanentnym makijażu ust. Da coś takie znieczulenie?

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-05-04, 19:24:37 »
jeśli chodzi o smarowanie maścią znieczulająca, to jest to EMLA. Raczej na receptę. Smaruje się ją w dniu zabiegu, 0,5 h - 1 h przed zabiegiem. Wtedy nic nie czuć. Nie ma sensu kilka dni wcześniej

ir-is

  • Gość
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-05-04, 21:14:24 »
Dziękuję za tak szybką odpowiedź :) Szkoda, że maść jest na receptę, bo skoro maluszki nie czułyby bólu, to ja miałabym mniejszy stres ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-05, 18:11:59 »
Ale spróbuj, może w aptece sprzedadzą Ci, czasami da się je uprosić  :D

Offline modliszka26

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 152
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-18, 22:28:53 »
tez mialm opory, ale pozniej jakos poszlo jedyne co trzeba wiedziec to jak powinno sie trzymac poistolet aby dobrze przebic 1 dziurki bo to jest wazne pozniej  przy noszeniukolczykow  kółek .

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-05-19, 09:15:37 »
zawsze możecie sobie zrobić szkolenie z przekłuwania uszu jak macie jakies wątpliwości;)  ja pare dni temu miałam i jestem bardzo z niego zadowolona, było bardzo szczegółowe....  przyjechał do nas właściciel szkoły przekłuwania ciała pan Ryszard Miazek www.miazek.pl  :)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-05-21, 20:04:12 »
a czy macie jakieś wypróbowane sposoby, na to aby dziurki w obu uszach były równe??? Bo mam z tym problem i strasznie się boje, że krzywo przebiję, zwłaszcza, że nie każda para uszu jest identyczna
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Przekłuwanie uszu w gabinecie
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-07-10, 14:28:50 »
po prostu, robisz wcześniej pisaczkiem  kropki i patrzysz czy równo :-)