Autor Wątek: odpadanie tipsów  (Przeczytany 235414 razy)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-04-24, 20:51:03 »
nikusoa napisalam wyzej ale najlepiej zrob na jednym palcu malym swoim lub komus bliskiemu kolezance mamie na probe i zobaczysz czy ci tak pasuje i zaobserwujesz czy cos sie dzieje jak sie sprawdzi u ciebie to powodzenia dla pewnosci na drugiej rece na malym palcu zrob z odtluszczaniem bedziesz miala porownanie  :wink:

:? nikusia odwazna jestes szkoda ze mnie tam nie bylo :? ale mam nadzieje ze bedzie ok :wink: dak mi znac na maila jak temat wypelznie
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-05-11, 18:33:51 »
Ja właśnie jestem po kursie EF na produktach Christrio,ale przyznaje,że informacje mnie przytłoczyły i teraz dwa dni po szkoleniu nie pamiętam kolejności wykonywanych czynności.Co kiedy nałożyć,a kiedy przemyć.Krąze po Waszym forum i szukam,ale za każdym razem jak włączę komputer to przybiega mój mały synek i chce oglądać Wasze zdjęcia i mówi "Fajne dziewcyny zaprosimy je na kawke?".I jak tu coś znaleść?Karo

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-05-11, 18:52:45 »
oszin, zele, ktore nalozylam kuzynce przez prawie 1,5 tygodnia ygladaly calkiem niezle , później odpadly jej 2 pazurki.. najlepiej wygladają kciuki! piękny kształt i do tej pory wytrzymały. w każdym razie nigdy wiecej firmy lf!! nigdy wiecej!!! doszlam do wniosku, ze nie bede sie meczyc z produktami firmy lf i zakupilam inne. wczoraj pracowalamna zelech IMS nails - zobaczymy. jedno powiem  - zdecydowanie lepiej tymi zelami modeluje sie pazurki!!!
buziaki!!
nikusia   :)

Gość

  • Gość
żel - problemy
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-05-12, 10:13:23 »
Witam dziewczynki,
mam problem z  żelem albo z sobą. Chodzi o to że nakladałam mamie żel ale na jej naturalną płytkę i zdaża się że żel odpada na wolnym brzegu paznokci. Muszę powiedzieć że wcześniej przez rok nosila akryl więc pazurki są zniszczone, rozdwajają się. Pazurki najpierw zmatowilam (starałam się zrobić to dokladnie) i nadalam ksztalt, następnie odtłuścilam , położyłam primer odczekalam aż będzie suchy pazurek i polożylam żel. Pierwsza warstawa cienka i do lampy, druga warstwa i do lampy i trzecia. Potem przemylam płynem i zmatowiłam. Teraz nie wiem gdzie leży przyczyna odpadania żelu. Czy to moja wina, żelu czy może mamy zniszczonych i rozdwajających się paznokci.  Pracowałam na żelu EzFlow

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-05-12, 10:14:07 »
a może tego żelu nie powinno się nakladać na naturalną plytkę

kasiek

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-05-12, 12:56:15 »
nie sądze aby to była wina żelu zrobiłaś pewnie ten sam błąd co ja za pierwszym razem :lol:
nie zalałaś wolnego brzegu żelem, trzecia wartswaA JEST NABŁYSZCZAJĄCA !!!!!!!!!!!! NIE MATOWIMY i nie dotykamy do niej pilnikiem. Warstwa budująca jest obrabiana pilnikiem,. RRRRRRRRRRR
następnym razem dokładnie zalej wolny brzeg, albo podłuż szablon i lekko przedłuż
a gdzie robiłas kurs??? bo tam ci powinni powiedziec o takich rzeczach ......... to podstawa

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #66 dnia: 2005-05-12, 13:03:27 »
Ja utwardzałam naturalne pazurki ale akrylem i wiem jak ważną rzeczą jest zalanie wolnego brzegu. Za pierwszym razem tego nie zrobiłam i tragicznie pożniej to wyglądało, ale teraz już wiem, że wystarczy lekko je zalać [na szablonie] i wszytsko jest ok :D

POWODZENIA

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #67 dnia: 2005-05-12, 13:57:13 »
To na pewno nie jest wina zelu.
Niekoniecznie tez 3 warstwa jest nablyszczajaca. :?  Ja np robie pazurek 4 warstwami zelu. Ale jak juz paznokiec przemylas i opracowalas to go nablyszczylas zelem rozumiem?
Kochanie takze nie z powodu wczesniej noszonego akrylu paznokcie sie mamie rozdwajają!
Jesli nakladalas zel na naturalne paznokcie(co mozesz oczywiscie zrobic bez przedluzenia) to jesli mamie rozdwajaly sie paznokcie to musza byc te rozwarstwienia spilowane bardzo dokladnie drobnym pilnikiem. A to ze paznokcie rozwarstwiaja sie od wolnego brzegu to twoja wina poniewaz nie zalalas zelem krawedzi wolnego brzegu.
Tak jak juz tutwaj jedna z dziewczyn mowila mozesz dla pewnosci podlozyc szablon i przedluzyc np o 1mm a pozniej paznokiec ladbie opilowac pozostawiajac zakonczone(zabezpieczone) zelem krawedzie.
Jesli krawedzie paznokci nie beda zalane zelem to nawet najleopszy zel tu nie pomoze :cry:
Zycze powodzenia :wink:

kasiek

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #68 dnia: 2005-05-12, 14:05:45 »
ja zrozumiałam, że warstwa trzecia była ostatnia i dlatego nazwałam jaa nabłyszczającą. i stad ten moj caly krzyk o piłowanie jej

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #69 dnia: 2005-05-12, 18:31:29 »
nie wiem dlaczego odchodzi żel ???
powietrze dostaje sie w miejscu  pomiedzy brzegiem tipsa a naturalna płytką, nie wiem od czego to zależy.
Prosze o pomoc !!!

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #70 dnia: 2005-05-12, 18:55:32 »
ja miałam taki sam problem na początku no i tezraz już wiem gdzie lezy mój bład!!!!!!!!!!!!!!!!!
postaram sie tego uniknąc

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #71 dnia: 2005-05-12, 18:59:45 »
chyba nie dokladnie opisałam, jest tak jak Aguś mówi, a ja popełniłam błąd po pewnie niedokladnie zalalam wolne brzegi więc barzdzo dziękuje za rozjaśnienie sytuacji. a co do mamy pazurków to są bardzo biedne cieniutkie i tak w ogóle to się rozdwajają a nie po nalożeniu zelu.
Następnym razem będę pisać dokladnie. Tak czy inaczej wielkie dzięki. Co my biedne niedoświadczone byśmy zrobily bez Was.

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #72 dnia: 2005-05-12, 19:11:40 »
Kochanie a przeczytalas wszystkie tematy jakie podalam na pierwszej stronie tego tematu? Jest tam naprawde masa wskazowek i wystarczy przejzec stare posty a nie bedziemy przeciez pisac w kolko to samo.
By ci moc jakos pomoc to musisz nam wszystko powiedziec. Nie jestesmy przeciez jasnowidzami. Musisz napisalac dokladnie krok po kroczku jak robisz paznokcie, czym-dokladnie kazdy krok. Jakich uzywaz zeli, tipsow, kleju, odtluszczacza itp. Inaczej nie da rady :wink:
Jakie masz tipsy?
Czy dokladnie opracowujesz boczki tipsa i wyrownujesz prog z plytką? Czy zel odchodzi od tipsa a tips dobrze sie trzyma czy to tips odchpdzi z boku razem z zelem?

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #73 dnia: 2005-05-12, 19:54:02 »
przeczytałam posty ale wczesniej już robiłam te tipsy :cry:

nie pracuje na markowych żelach, nie bede oszukiwać ,a profesjonalną manicurzystką nie jestem. Zajmuje sie przedłużaniem paznokci metodą zelową jednak tylko amatorsko od pół roku. Wiem, moze to nie brzmi zbyt zachwycająco ale paznokciami(malowanie,zdobienie, tradycyjny manicure, pielęgnacja) zajmuje sie od 3 lat  i postanowiłam wykorzystać swoje umiejetnosci robiąc tipsy zelowe koleżankom a później koleżankom ich koleżanek i tak dalej...

ale to cała historia

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #74 dnia: 2005-05-12, 20:14:27 »
co do czynnosci i sposobu wykonania tipsów zelowych to musze stwierdzić ze robie bardzo dużo podstawowych błedów!!
 :oops:  :oops:  :oops:

 :arrow: na początek dezynfekuje płytkę paznokcia i okolice skórek
 :arrow: odpycham skórki patyczkiem drewnianym i matowie płytkę bloczkiem
 :arrow: odtłuszczam płynem odtłuszczającym 2x przed przyklejeniem tipsa
 :arrow: przyklejam tipsa delikatnie dociskając a on sam sie dopasowuje, choć nie zawsze bo niekiedy po środku nachodzi powietrze
 :arrow: opiłowuje próg tipsa i wyrównuje płytkę, (myslę ze robie to dosc starannie bo tips raczej mocno sie trzyma, )
uzywam czesto tipsów z duża kieszonka, natomiast jak zakładałam tipsy french z małą kieszonka i głeboka linia usmiechu to znacznie wgodniej mi sie je przyklejało i piłowało
 :arrow: co najgorsze nie uzywam primiera !!!! i nie wytrawiam płytki przed nałozeniem masy!!!! tylko odtłuszczam ją bardzo dokładnie  płynem odtłuszczającym
 :arrow: nakładam 1 cienka warstwe, nastepnie 2 buduje(żel budujący) i trzecią nabłyszczającą(zel wykańczający Activ) utwardzam w lampie
MIEDZY KAŻDĄ WARSTWĄ (dyspersyjną) PRZEMYWAM PŁYNEM ALE TEŻ MATOWIE PŁYTKĘ I KŁADE ZEL !!!
 :arrow: przed wykańczającą warstwą staram sie nadać kształt tipsa, przemywam i kłade bardzo cienką warstwe wykanczającego zelu

taka szczegółowa recenzja wystarczy i dokładny opis tego co robie po kolei

spodziewam sie  słow "radze iśc na kurs" (i moze waszych słów krytyki, ale chyba tu sie mogę spokojnie zwierzyć ze swoich problemów)

ale ja mysle ze najpiejw nabiore troche doswiadczenia a juz niedługo skorzystam ze szkoleń Emilii