Autor Wątek: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.  (Przeczytany 26600 razy)

Offline Clarena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« dnia: 2009-07-28, 16:31:24 »
Spośród wszystkich środków używanych w makijażu permanentnym wybór koloru jest najbardziej subiektywny i najtrudniejszy. Osoba wykonująca zabieg używa koloru jak artysta dostosowując pigment do typu urody klientki, koloru skóry i włosów. To czynniki bardzo istotne w mikropigmentacji.
Nie można myśleć, że pracujemy na powierzchni białej lecz na powierzchni zdolnej do przybierania różnych odcieni, które dają w efekcie końcowym sumę aplikowanego pigmentu i koloru skóry.
Dlatego tak ważne jest właściwie zrozumienie teorii koloru oraz dobór pigmentu, który powinien być bardzo zindywidualizowany. Można powiedzieć, że skóra w mikropigmentacji jest pewnym rodzajem filtra który modyfikuje aplikowany pigment przystosowując go do swojego własnego naturalnego koloru i tonacji.
Każdy typ skóry można zakwalifikować do danego subtonu czyli ukrytego kolorytu skóry, który wyznaczamy obserwując kolor skóry bez makijażu w świetle dziennym, kolor opalenizny obecność przebarwień i odbarwień na skórze, naturalny kolor włosów (brwi, rzęsy, włosy na głowie), kolor tęczówki oraz naturalny odcień czerwieni wargowej. Istotna jest prawidłowa ocena i zakwalifikowanie do gamy kolorystycznej ciepłej lub zimnej. Właściwa ocena determinuje późniejszy wybór pigmentu.
Niewłaściwie wybrany barwnik może zniszczyć cały makijaż permanentny choć technicznie doskonale wykonany.
Subtony skóry można podzielić:
- subton różowy (kolor czerwony),
- subton złotawy (kolor żółty),
- subton szarawy, niebieskawy (kolor niebieski),
Można jeszcze wyróżnić subton oliwkowy, który można przyporządkować kolorowi zielonemu, który należy do kolorów pochodnych.
Istotne również jest poznanie budowy skóry oraz czynniki, które wpływają na jej naturalny kolor. Wśród nich można wyróżnić wpływ naczyń krwionośnych mniej lub bardziej widocznych: obecność hemoglobiny i bilirubiny we krwi, zawartość karotenoidów w komórkach tłuszczowych, grubość naskórka oraz obecność melaniny i jej rodzaj. Podczas mikropigmentacji kolor ulega modyfikacji w zależności od głębokości implantacji pigmentu, kompozycji pigmentu oraz koloru własnego skóry.
W przeciwieństwie do makijażu tradycyjnego kredką kosmetyczną, która aplikuje pigment na skórę, makijaż permanentny polega na jego wprowadzeniu w skórę.
W przypadku kredki kolor pozostaje niezmieniony mimo, że każda cera ma swój własny koloryt.
W przypadku mikropigmentacji skóra pełni rolę kolorowego filtra, który całkowicie zmienia zastosowany kolor pigmentu.
Z tego powodu, przed rozpoczęciem zabiegu makijażu permanentnego, niezbędna jest prawidłowa ocena i kwalifikacja danego subtonu skóry do danej gamy kolorystycznej.
Ważne aby pamiętać, że kolor który otrzymujemy finalnie nigdy nie jestem samym kolorem, który jest aplikowany. Właściwy kolor jest widoczny po około 28-30 dniach, kiedy pigment jest utrwalony. Proces ten jest uzależniony nie tylko od osoby wykonującej zabieg ale również od reakcji immunologicznych i regeneracyjnych zachodzących w naturalny sposób w skórze.
Anna Marcjasz
Główny Specjalista Ogólnopolskiej Szkoły Mikropigmentacji Clarena
www.clarena.pl

Offline Wiganna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-05, 19:18:16 »
Rewelacyjny artykuł - dzięki Tobie zrobiłam sobie makijaż permanentny i jestem bardzo zadowolona z efektu :) Zdecydowanie mogę polecić wszystkim w.w. porady :)


Nie trzeba cytowac calosci artykułu :) Tomek
« Ostatnia zmiana: 2010-03-06, 18:26:37 wysłana przez Tomek »

Offline girl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-14, 11:29:02 »
Ja słyszałam, że dobrze wykonany makijaż permanentny zależy nie tylko od dobrego urządzenia, ale od wprawy linergistki i jakości pigmentów. Żeby nie wyglądał sztucznie, trzeba się nieźle namęczyć, żeby dobrać odpowiednie kolory do siebie i żeby taki makijaż wyglądał naturalnie. Słyszałam, że jednymi z lepszych pigmentów są Custom Cosmetic Colors - znalazłam je na permanentny.com, można je tam kupić. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć fenomen tych pigmentów? Dlaczego akurat o tych krążą takie dobre opinie?

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-07-15, 17:43:18 »
Co do pigmentów to zdania są podzielone.Każda firma chwali swoje, ale są pojedyńcze kolory które nam bardziej odpowiadają z jednej firmy i są takie które odpowiadają nam z drugiej firmy.
Tak jak szampon i odżywka do włosów, kto powiedział że wszystko ma być z jednej firmy(i że jest idealne)?Zaleca się ale są wyjątki.
Dlatego warto próbować, doszkalać się i testować barwniki pod siebie i własną wygodę.
Ja osobiście lubię geste barwniki, ale jak jest bardzo porowata skóra to taki barwnik maże się po całej twarzy i wchodzi w te pory i jest nie fajnie.wtedy wystarczy trochę rozcieńczalnika do barwników i jest super.Chociaż czasem po rozcieńczeniu niektórych wykonywany makijaż wychodzi bardzo blado- niema tego nasycenia koloru i już wiem że taki pigment jest dla mnie niekorzystny.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline wska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-10, 13:26:11 »
Witam, od roku zajmuję się wykonywaniem m permanentnego. ostatnio spotkała mnie dość przykra sytuacja, a mianowicie barwnik w brwiach klientki po ok pół roku wybarwił się na czerwono- pomarańczowy kolor. nie wiem czym to może być spowodowane, wiem, że każdy indywidualnie przyswaja barwnik i bywa różnie, ale żeby aż tak.. u tej samej klientki pow górna trzyma się dobrze. Myślałam, że może to efekt mieszania kolorów (brąz i grafit) ale miałam dużo osób które również chciały takie kolory i u niej było ok. pracuje na barwnikach z firmy beki bek - może to te barwniki...??? Jakie możecie polecić jeszcze barwniki? Proszę o poradę. aha dodam, że naniosłam jej barwnik na nowo tyle, że ciemniejszy, nie miałam olivki żeby jej to zakryć, bo słyszałam, że tak się robi - nigdy nie praktykowałam bo to moja pierwsza taka sytuacja. Pozdrawiam

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-05-25, 21:13:05 »
brązowe barwniki mają w sobie czerwień, która utrzymuje się w skórze najdłużej.Dlatego warto dodawać do brązów olivke.Albo robiąc korekte pigmentować tylko olivką , która w połączeniu z czerwonym (kolor brwi po wybarwieniu) daje brąz.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline ola20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-05-29, 22:01:56 »
Kochane poradzcie jak uniknąć granatowych kresek i jak usunąć/skorygować te istniejące.


Offline Ditta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Makijaż permanentny- kolorymetria a kolor skóry.
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-07-30, 12:48:50 »
W sierpniu jest zniżka 30% na makijaż permanentny w : cenzura :  w Krakowie. Wykonywany jest za pomocą kosmetyków firmy Biotek przez przemiłego pana Krzysztofa. Warto się tam przejść :)
« Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 09:45:32 wysłana przez Tomek »