Autor Wątek: Łódź - Szkoły Kosmetyczne  (Przeczytany 43698 razy)

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-08-01, 18:59:21 »
dzieki limonka  :wink: a wiesz na czym polega na kilińskiego  rozmowa kwalifikacyjna?o co moga pytać itp. ,a wie któraś z was coś o studium w awangardzie?nauczyłabym sie tam czegoś?czy tylko dostala paierek?

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-08-05, 23:08:03 »
Na kilinskiego pytaja sie o tendencyjne rzeczy.dlazcego ten kierunek, chociaz nie iwem czy teraz nie wplaca sie wpisowegp i juz sie jest na liscie. ale powiem ci nie zastanawiaj sie nad inna szkola. ta szkola ma super sprzet:Ipl, mikrodermabrazje,spm.super ucza!!!!i tu nie stawiaja ocen tak poprostu.tu musisz sie nauzcyc. na dziennych sa oceny zcastkowe, a na zaocznych jak ja mialam sesja pod koniec kazdego semestru. ja bylam w tej szkole tylko rok ostatni a jeszcze bym do niej wrocila.jak maszjakies pytania to pisz

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-08-07, 01:17:16 »
wiesz, ta szkoła raczej nie ma dobrej sławy,
więc jeśli mogę ci doradzić to wybierz szkołę na Kilińskiego lub Anagrę ewentualnie Awangardę
(z tym, że szkoły na Kilińskiego i Awangarda mają praktyki jeden miesiąc na całe 2 lata nauki, a Anagra ma miesięczne praktyki w każdym semestrze, czyli wychodzi 4 razy na 2 lata nauki)

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-08-07, 01:23:15 »
ogólnie w Łodzi najbardziej oblegane są 3 szkoły, ta na Kilińskiego, Awangarda (Senatorska) i Anagra (Piotrkowska), inne nie są polecane, więc wbierz z tych 3 co ci podałam, a dobrze zrobisz ;)

tak jak pisałam w innym poście na Kilińskiego i w Awangardzie praktyki miesięczne sątylko raz na 2 lata nauki, a w Anagrze są miesięczne co semestr, czyli wychodzi 4 razy na 2 lata nauki

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-08-07, 07:59:34 »
no i co z tego, ze maja praktyki 1 miesiac. Jak sie jest w czyms dobrym to sie bedzie.Ale kilinskiego jest b.dobrze wyposazona<maja sprzet do usuwania owlosienia IPL,sprzet do mikrodermabrazji,spm. I ta szkola na serio uczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-08-07, 19:36:56 »
dzięki, że stwierdziłaś, że jestem debilką, bo ucze się (a w zasadzie nie ucze się, bo chodze do kiepskiej szkoły wg ciebie) w innej szkole niż ta twoja Kilińskiego, no tak u mnie siedzimy te kilka godzin w szkole na pracowni kosmetycznej, paznokci i wizażu i od 1 semestru naszym zajęciem jest patrzenia sobie w oczki :roll:

a czemu ta twoje idealna szkoła nie uczy od 1 semastru metody akrylowej i żelowej?

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-08-08, 07:58:08 »
Gusia nie denerwuj sie!!!!Nie powiedzialaalm,ze jestes debilka i nie uwazam tak. A to ze ejstem za kilinskiego tak bardzo bo duzo jej zawdzieczam.rok zzmarnowlalam w innej szkole poprostu. w mmojej szkole sa specjalizacje<1 darmowa, a 2 jesli ktos chce to moze sobie zrobic za mala kase>ja nie bylam na paznokciach akurat ale wiem ze zajecia trwja 1 semestr.

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-08-08, 09:59:05 »
Na temat szkoły na Kościuszki nic nie słyszałam, ale myślę że każda szkoła ma coś do zaoferowania, a jak sie to wykorzysta zależy tylko od Was dziewczyny :)

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-08-08, 10:36:29 »
Cytat: "limonka85"
Gusia nie denerwuj sie!!!!Nie powiedzialaalm,ze jestes debilka i nie uwazam tak. A to ze ejstem za kilinskiego tak bardzo bo duzo jej zawdzieczam.rok zzmarnowlalam w innej szkole poprostu. w mmojej szkole sa specjalizacje<1>ja nie bylam na paznokciach akurat ale wiem ze zajecia trwja 1 semestr.


wiem, że są pewne szkoły gdzie tylko biorą kase i nic nie uczą

jednak ja podałam 3 najlepsze moim zdaniem szkoły:
na Kilińskiego, na Piotrkowskiej Anagra i ewentualnie na Senatorskiej Awangarda

na Kilińskiego są super sprzęty, bo szkoło istnieje już sporo lat i miała dużo czasu na ich kupienie, jednak nie podoba mi się liczba praktyk (raz na 2 lata i jeszcze trzeba sobie samemu szukać), nie podoba mi się też, że praktycznie trzeba wybrać paznokcie jako specjalizacje, bo inaczej nic się z tej dziedziny nie nauczy, bo szkoła skupia się tylko na kosmetyce pielęgnacyjnej, no i dochodzi spory koszt zakupienia fartuszka, miseczki i łopatki do alg, ręczniczków, miseczki do manicure, pokrowca na fotel itp.

Anagra nie ma aż tylu sprzętów, bo jest młodszą szkołą od Kilińskiego (z tego co wiem istnieje ok. 6 lat) i dopiero powoli kompletuje sprzęt, jednak ma praktyki co semestr i nie trzeba szukać salonu, bo posiada własny salon (nie tylko w czasie praktyk ćwiczy się na prawdziwych klientach lecz normalnie na pracowni kosmetycznej i paznokci), w tej szkole od 1 semestru uczą pracowni kosmetyki pielęgnacyjnej i pracowni paznokci (nie trzeba czekać do wyboru specjalizacji), jest też mniejszy koszt zakupu własnej "wyprawki" bo jedynie własne trzeba mieć: fartuszek, buty na zmiene, radełko, pęsete, cążki, opaskę na głowę i ręcznikczki (pozostałe rzeczy są dostępne w szkole).

Awangarda, mało wiem o tej szkole, jednak z tego co się dowiedziałam, to praktyki mają raz na 2 lata nauki w dowolnie wybranym semestrze, pracowni paznokci uczą się od 1 semestru, mają dodatkowo naukę kolczykowania (ale tylko uszy, bo na inne części ciała UE nie zezwala i trzeba robić osobne szkolenia), nie wiem co szkoła każe kupić w "wyprawce"

wiec każda szkoła ma jakieś zalety i wady :wink:

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-08-09, 07:58:01 »
Gusiu1985 ja jeszcze sprostuje nie wiem jak z wyprawka w tej szkole bo nie bylam tu na 1 roku, wiec rzeczy mialam z innej szkoly. Po 2 kosmetyka pielegnacyjna jest od poczatku. i nie jest sie skazanym tylko na paznokkcie. Zalezy na co sie ejst nastawionym. Ja bylam akurat na pielegnacje twatzy i ciala z tego wzgledu ze na tych zajecciach wykonywalysmy zabiegi, ktore normalnie nie sa w programie< ale mnie to akurat interesowalo>A dodatkowo zrobilam sobie wizaz jako 2 sepcjalizacje.A paznokcie zrobilam wzcesniej poza szkola. Ktos jak sie uparl wyszedl ze szkoly z 3 specjalizacjami.Ale powtarzam zalezy na co sie jest nastawionym!!!pozdrawiam

Gość

  • Gość
Re: Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-03-14, 22:21:42 »
spokojnie mogę z czystym sumieniem polecić również szkołę na kilińskiego, wysokiej jakości sprzęt na którym się pracuje, super kosmetyki na pracowni, wysoko wykształcona kadra wykładowców, miła atmosfera i duuużo nauki co jest ważnym warunkiem dobrego przygotowania zawodowego a i jeszcze jedno, dyplom ukończenia szkoły ( jeśli kończysz ją z 5-tką) cacko które z dumą powiesisz tam gdzie przyjdzie ci pracować.

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-06-20, 23:34:41 »
ja też polecam Kilińskiego

świetna kadra,zwłaszcza kosmetologia i pracownia

dużo sprzętu,ciekawe ponadprogramowe zabiegi

no i te specjalizacje w korzystnych cenach

praktyki szkoła może załatwić,ale czy warto odgrywać rolę sierotki,która sama nie umie tego sobie zapewnić?

Gość

  • Gość
Szkoła Kosmetyczna w Łodzi
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-08-23, 20:57:03 »
Cześć, skończyłam w Łodzi zdrowie publiczne, mam mgr, certfikat z masażu leczniczego i chciałabym się jeszcze dokształcić w kierunku technika kosmetycznego... Zapisałam się do studium kosmetycznego., przy ul.Kilińskiego w trybie zaocznym...ponieważ sam kurs to chyba za mało....Mam nadzieję,że dobrze zrobiłam, bo opinii w internecie  na temat szkół w Łodzi  jest niewiele, jedynie tutaj cokolwiek sensownego znalazłam, odniosłam wrażenie ,że właśnie ta szkoła ma dobrą opinie, nie przeczytałam nic negatywnego a Anagra i Awangarda- zdania są podzielone....Jeśli kończyłyście tą szkołę, proszę podzielcie się opinią... Nastawiłam się głównie na praktykę, co sądziecie o zajęciach tam prowadzonych ??? Czy można się wiele nauczyć?

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-08-24, 07:30:51 »
Czesc! ja konczylam zaoczna.Mozna sie nauczyc tylko musisz chodzic na kazde zajecia,Bo w tym przypadku jak sie jedne opusci to duzo bo potem nikt z toba nie bedzie odrabial.Na pewno duzym plusem jest bycie na dziennych  lub wieczorowych bo wtedy mozesz wiecej skorzystac dla siebie samej.Ja bym sie przepisalla na twoim miejscu na wieczorowe bo cenowo roznica jest 10 zl pomiedzy  zaocznymi.

Gość

  • Gość
Łódź - Szkoły Kosmetyczne
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-08-24, 18:06:27 »
Dzięki Limonka za informację, niestety mogę uczyć się tylko w trybie zaocznym, bo nie wyrobię się godzinowo- w ciągu tygodnia pracuję...