Autor Wątek: czy mam szansę w tej branży?  (Przeczytany 4345 razy)

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« dnia: 2006-03-08, 14:34:41 »
Cześć, kosmetyką interesuję się od bardzo dawna, ale nigdy nie brałam się za to profesjonalnie. Teraz chcę iść na kurs kosmetyczny w Krakowie na Witosa i otworzyć swój własny gabinet,. Ja oczywiście mogę być tylko właścicielem, przynajmniej na początku, a tylko zatrudniać doświadczone kosmetyczki. Czy myślicie że mam szansę zatrudnić kogoś z dużym doświadczeniem? Czy raczej te osoby starają się same otwierać własne gabinety?

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-08, 15:08:12 »
Dlaczego nie pojdziesz do szkoly kosmetycznej i nie otworzysz wlasnego gabinetu bez zatrudniania innnych?

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-08, 21:02:09 »
ponieważ mam 2 małych dzieci i nie miałabym ich z kim zostawić na czas trwania szkoły kosmetycznej, poza tym chcę to zrobić w ciąg najbliższego roku, a szkoła trwałaby dłużej. Kolejnym powodem jest to, że nie jestem pewna że nawet dobra szkoła kosmetyczna nauczy mnie tak wykonywania zabiegów żeby zyskać stałych klientów, do tego chyba muszą być osoby doświadczone.Prosze o rady :lol:

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-08, 22:14:57 »
Ja bym radziła sie tylko zorientować jak duża jest konkurencja w Krakowie! i czy warto inwestować pieniądze?
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-09, 12:51:55 »
Przepraszam, ale nie napisałam, że gabinet chcę otworzyć w Częstochowie, wydaje mi się że są tu duże braki w usługach kosmetycznych, nawet nie ma tu porządnego kursu, dlatego wybieram się do Krakowa.

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-09, 13:58:27 »
skoro nie ma nawet porzadnego kursu ani gabinetu to moze byc problem ze znalezieniem kogos doswiadczonego gdyz jesli mieszkaw czestochowie to dobrego doswiadczenia nie ma skoro nic porzadnego nie ma.. a i kurs pewnie konczyl w czestochowie a takie kursy mowisz ze tam sa slabe

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-09, 14:49:10 »
No właśnie, kursu nie , ale może jest jakaś super szkoła kosmetyczna, na którą ja nie mam czasu a ktoś inny skończył i w dodatku jeszcze gdzieś pracował więc ma doświadczenie.
Nie ważne, jeszcze chciałam coś wiedzieć na temat targów. Wszędzei są opinie i reklamy targów ogólnopolskich, a za  2 tygodnie mają być w Katowicach w Spodku, czy ktoś tam kiedyś był? Warto jechać, czy lepiej sobie odpuścić i pojechać jeszcze tydzień później do Warszawy?

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-11, 10:51:23 »
Cytat: "pamela"
No właśnie, kursu nie , ale może jest jakaś super szkoła kosmetyczna, na którą ja nie mam czasu a ktoś inny skończył i w dodatku jeszcze gdzieś pracował więc ma doświadczenie.
Nie ważne, jeszcze chciałam coś wiedzieć na temat targów. Wszędzei są opinie i reklamy targów ogólnopolskich, a za  2 tygodnie mają być w Katowicach w Spodku, czy ktoś tam kiedyś był? Warto jechać, czy lepiej sobie odpuścić i pojechać jeszcze tydzień później do Warszawy?


Co do targów w Katowicach to nie polecam, co prawda są blisko od Częstochowy ale jeśli choć raz było się na innych targach np. na Salon Wiosna na Expo lub Beauty Forum na Torwarze to targi w Katowicach są bardzo mizerne, jest mało firm , czasem nawet lokalne firmy nie wystawiają się bo szykują się na większe imprezy tym bardziej że akurat w marcu 25-26 są targi międzynarodowe na Torwarze.

Ale to jest tylko moja subiektywna opinia, ponieważ 2 krotnie odwiedziłam targi w Katowicach (ostatnio byłam jesienią) i nie podobało mi się wolę pojechać troszkę dalej ale zobaczyć profesjonalnie przygotowane targi gdzie mogę zaczerpnąć naprawdę dużo nowych informacji.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-11, 10:58:11 »
Cytat: "pamela"
Przepraszam, ale nie napisałam, że gabinet chcę otworzyć w Częstochowie, wydaje mi się że są tu duże braki w usługach kosmetycznych, nawet nie ma tu porządnego kursu, dlatego wybieram się do Krakowa.


Ja jestem byłą mieszkanką Częstochowy i miałam praktyki w salonie autoryzowanym Thalgo u pani Anny Zawrzykraj-Samek, salon Laurenta i nie uważam że jest na rynku Częstochowskim duża luka jeśli chodzi o usługi kosmetyczne, najpierw lepiej się dobrze zorientuj, ponieważ w Częstochowie są 2 szkoły kosm., co prawda nie cieszą się one najlepszą opinią , ale salony powstają jeden za drugim i będzie ich coraz więcej bo dziewczyn kończących te szkoły jest coraz więcej i nie mogą znaleźć zatrudnienia więc otwierają swoją działalność.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-11, 11:01:14 »
Też niepolecam targów w Katowicach,lepiej sobie odpusc i pojedz do Warszawy.

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-11, 19:30:40 »
ogólnie konkurencja na tym rynku jest ogromna zwłaszcza w dużych miastach,ciężko jest z otwarciem własnego gabinetu,bo ciężko jest zdobyć doświadczenie ,bo mało jest ofert pracy wtym zawodzie,tak słyszałam.Ale nie należy się poddawać,ja przynajmniej nie zamieżam

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-14, 12:23:48 »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!

Gość

  • Gość
czy mam szansę w tej branży?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-15, 11:28:55 »
Po piersze jesli chcesz pracować w tej branży to radze jednak zainwestować w porządne wykształcenie. Ten zawód to duża odpowiedzialność i przy braku wiedzy można narobić duzo szkody i nie pomogą Ci tu dobrze wyszkoleni pracownicy..Pamiętaj, że to  Ty jako właścicielce gabinetu  jesteś odpowiedzilana za usługi w .Po drugie w Częstochowie jest dużo konkurencja jeśli chodzi o gabinety wiec, musisz sporo zainwestować. Bez dobrej szkoły , powiedziałabym nawet, bez licencjatu z kosmetoloogi nie masz szans.