Autor Wątek: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha  (Przeczytany 7949 razy)

Gość

  • Gość
Witam,

Co możecie polecić osobie w wieku 26 lat, o skórze suchej? Jaki krem najlepiej na noc, a jaki na dzień i pod oczy? Czy w tym wieku można stosować już kosmetyki zawierające koenzymy Q10 i R, czy to za wcześnie? Czy pod oczy dobry jesy krem AA oceanic z koenzymem Q, R i wit. C?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-07, 21:41:11 »
hmmmm ...powiem ci ze ciezko ocenic stan twojej skory tylko po wieku!i na ślepo  :wink: generalnie masz juz cere dojrzałą ale....w jakim ona stanie jest ciezko mi powiedziec moze nie ptrzebne ci jest jeszcze dzialanie przeciwzmarszczkowe a tylko dobrze nawilzajace a moze masz naczynka? a moze masz since pod oczami?...eee pewnie o nich bys napisala  :D  napisz cos wiecej...a najlepiej niech cie kosmetyczka zobaczy :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-07, 22:06:39 »
Ze strony dbanie o cere :-) nawet ciekawe
Bardziej niż inne wymaga nawilżenia, jak i natłuszczenia. Często odczuwa się „ciągnięcie” skóry.

Możesz używać mleczka i emulsji, a nie żelu do mycia twarzy. Tonik również dobieraj do suchej skóry (choć możesz użyć toniku z zielonej herbaty opisanego poniżej-wyjdzie taniej). Po oczyszczeniu skóry i tonizowaniu najlepszym kremem będzie półtłusty (krem nagietkowy lub rumiankowy Ziaja), lecz można też, np. co drugi dzień stosować krem intensywnie nawilżający (np. Vichy).

Rodzaj kremu zależy od tego, czy twoja skóra potrzebuje nawilżenia, czy natłuszczenia. Aby to sprawdzić połóż na twarz warstwę kremu nawilżającego, odczekaj aż się wchłonie i wtedy:  - jeśli odczuwasz naciągnięcie skóry, może to oznaczać, że musisz natłuścić skórę odpowiednim kremem,  -jeśli skóra bardzo szybko przyjęła kosmetyk, to posmaruj ją jeszcze raz i gdy czujesz ukojenie, to oznacza, że twoja skóra wymaga nawilżania (użyj kremu intensywnie nawilżającego lub smaruj twarz kremem kilka razy dziennie).

Gość

  • Gość
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-09, 10:50:46 »
Posiadając 26 wcale nie masz cery dojrzałej, taka cera należy do 40latki. Co prawda Twoja skóra nadal dobrze się regeneruje, jednakże nie należy jej zbytnio obciążać kremami przeciwzmarszczkowymi. Zainwestuj raczej w kremy o działaniu przeciwrodnikowym, z filtrami słonecznymi, które będą spowalniały powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry. Na noc nie najlepszym pomysłem będą kremy tłuste. Wydaje mi się, że najlepsze będą kremy nawilżające. Ewentualnie pod oczy można skorzystać z kremów o niewielkiej zawartości składników przeciwzmarszczkowych. Pozdrawiam.[/quote]

Gość

  • Gość
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-09, 17:00:05 »
Nie posiadam sińców ani naczynek, jedynie pod oczami drobne zmarszczki mimicze no i uczucie pieczenia skóry rano po przebudzeniu. Po nawilżeniu kremem przechodzi.
Proszę może o jakieś konkretne przykłady kremów nawilżających, które można śmiało polecić w tym wypadku.
Ciągle czekam na odpowieć czy ten krem pod oczy o którym pisałm ( krem AA oceanic z koenzymem Q, R i wit. C) się dla mnie nadaje.
dziekuję za pomoc

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-09, 20:56:33 »
guska wydaje mi sie ze nadaje sie dla ciebie ten krem,zakup sobie tez mleczko do demakijazu do cery suchej ,tonik i kremik na dzien i na noc ,ten na noc powinnas miec wzbogacony z kwasem hiauluronowym ,mocznikiem, prow.b5 aby nie bylo rano uczucia sciagania ,maseczki silnie nawilzajace a teraz na mroz kup sobie cutibaze krem poltlusty ale jest fajny nawet  dla dzieci i alergikow nie drogi ok 8 zl,staraj sie uzywac jedej lini kosmetycznej jesli oceanik to oceanik ale dermike tez polecam , z lini aptecznej avene lub iwostin bardzo dobre kosmetyki  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-09, 21:07:38 »
Cytat: "VitisVinifera"
Posiadając 26 wcale nie masz cery dojrzałej, taka cera należy do 40latki
Cytuj
.                                                              niech sie wypowie na ten temat ktos jeszcze bo ja na wykladach i seminariach kosmetycznych  slyszalam ze po 25 roku zycia  cera nasz zaliczana jest do dojrzalych i tak nalezy ja traktowac  :wink   i chcialam zauwazyc ze kremy przeciwrodnikowe naleza do kremow przeciwzmarszczkowych  wiec wczesniejsze stwierdzenie ze przeciwzmarszczkowe obciazaja a pozniej polecanie kremu ktory niby opoznia powstawanie zmarszczek  to nie to samo?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 25 roku - cera sucha
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-10, 17:17:17 »
Na temat stosowania silniej działających kremów przeczytałam na portalu www.wizaz.pl tak
"Wiele kobiet obawia się, że jeżeli zbyt wcześnie sięgnie po silniej działające środki pielęgnacyjne wówczas skóra "uzależni się", "rozleniwi" i z czasem nic już nie będzie na nią działać.
Tymczasem takie lęki są całkowicie nieuzasadnione, a kierując się nimi zazwyczaj sięgamy zbyt późno po kremy regeneracyjne.
Komórki skóry pobierają z kosmetyku tylko te substancje, które są im potrzebne, nie przyzwyczając się do nich. Zbędne składniki pozostają niewykorzystane i odrzucone."
Czy nie lepiej więc przeciwdziałać zamiast zwalczać już powstałe zmiany?
Nie mówię oczywiście o jakiś bardzo mocnych kosmetykacz, ale te z koenzymem Q10 i R chyba do takich nie należą? czy się mylę??

Gość

  • Gość
na suche usta błyszczyk
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-21, 16:19:17 »
polecam ci błyszczyk na suche usta oligo 25, jest dobry i usta nie pekają, mój  problem się rozwiązał, polecam.