Autor Wątek: "bolące paznokcie" - co przyczyną?  (Przeczytany 37378 razy)

Gość

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« dnia: 2007-04-05, 15:15:03 »
Słuchajcie... Ostatnio robiłam pazurki akrylowe dziewczynie, która przed wizytą u mnie se sama ściągneła poprzednie. Po oszacowaniu stanu pazurków stwierdziłam, że nie ma zastrzeżeń do dalszego wykonywania. Po jakimś czasie (2,3 tyg.) ta dziewczyna zdjęła se robione przeze mnie pazurki bo jak twierdziła bolały ją jej naturalne. Jestem pewna swojej pracy z pilnikiem i wiem, że na pewno piłownanie nie było przyczyną.
Nie mam pojęcia czy ona tak ściąga za każdym razem i w jaki sposób ściąga...
Napiszcie mi, co może być przyczyną takiego przypadku i co robić w takiej sytuacji jak bolą naturalne :?:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-05, 15:21:06 »
Jeżeli sama sobie ściąga za każdym razem to może być przyczyną, że ja bolą. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-05, 15:28:50 »
Jeżeli wczesniej sama ściągnela jedne paznokietki i tym samym osłabiła swoja płytke, a potem Ty ją zmatowiłas, a ona znowu je ściągnela, to wcle nie dziwota, że teraz cierpi.
Sama jest sobie winna.

Osobiscie bardzo uwazam, na dziewczyny, które sobie same zdzieraja akryl, bądź zel
Czasem "na oko" trudno nam ocenic straty, jakie ona poczyniła zrywajac mase i nawet delikatnie matowiąc miżna uszodzic paznokcieć. Ja odsyłam takie "spryciary" do domu z odzywka i zapraszam za miesiąc dwa. Jezeli jednak dziewczyna upiera sie przy przedłuzaniu paznokci, po pierwsze biorę na pismie swiadczenie, że robi to na własne ryzyko, a po drugie ze zwiększona czujnościa matowię i opiłowuje paznokcie.


Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

cakuz

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-09, 09:38:07 »
miałam klientkę która była zaskoczona że po założeniu tipsów nic ją nie boli, bo mówiła że jak miała założone kiedyś to tak ją bolało że nie mogła spać.
Byłam zdziwiona, ale doszłam do wniosku że mogła mmieć założone za małe tipsy i ją "ciągnęły". Nie twierdzę że tak jest w tym przypadku, ale czasami się zdaża...

Gość

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-11, 14:36:20 »
Napiszcie jakie mogą być jeszcze przyczyny bolących pazurków...  :?:  :?:

cakuz

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-11, 15:22:40 »
przede wszystkim:
-przepiłowana płytka
-za małe tipsy
-samodzielne ściąganie żelu lub akrylu

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-11, 18:51:25 »
Poza sprawami wyzej opisanymi moze to byc spowodowane urazem a co za tym idzie  schodzeniem plytki
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

czarna

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-08-08, 23:07:03 »
Ja niedawno mialam podobna sytuacje,a nawet 2...
1.  Robilam zel asystentce stomatologa.Wszystko bylo ok przez miesiac az tu nagle bardzo zaczela ja bolec plytka...Trzeba bylo zdjac zel a bol i tak dokuczal jeszcze ze 2 tyg.Zastanawialam sie gdzie jest problem...Faktem jest ze to byla dopiero moja 2 klientka i teoretycznie moglam cos schrzanic.Ale 2 rzeczy jestem pewna-rozmiar tipsow byl ok i matowilam pazurka naprawde bardzo delikatnie i raczej jestem pewna ze nie zdarlam go...Kombinowalam sobie po rozmowie z nia,ze moze przyczyna moze byc to ze kilka godzin dziennie pracuje w gumowych rekawiczkach i do dezynfekcji uzywaja silnych srodkow.Moze przypadkiem doszlo do jakiejs reakcji chemicznej ktora spowodowala uczulenie czy cos w tym rodzaju...Pewnie nie przyszloby mi to do glowy gdyby nie to,ze w miedzyczasie poprawialam jej jednego pazurka i on bardzo roznil sie od reszty kolorem-byl duzo jasniejszy.Reszta wygladala troche jak u osoby palacej (ona nie pali) Na nastepny dzien w pracy ten jeden tez zmienil kolor i dolaczyl do reszty  :evil:  Myslicie ze taka hipoteza jest mozliwa???  :(
2.  Ta druga akcja,to klientka ktora od zawsze ma sztuczne paznokcie i nie raz juz sciagala je sobie sama-nazwijmy rzeczy po imieniu,zrywala je! Poniewaz znamy sie a ona nie wyjdzie z domu bez zrobionych paznokci,wymusila na mnie zalozenie po takiej akcji nowego zelu.Ja glupia uleglam i z sercem na ramieniu wzielam w reke pilnik...Ja niemilosiernie bolalo zanim jeszcze ja dotknelam a ja przez to nie moglam zmatowic plytki jak nalezy...Pewnie nie musze pisac co bylo potem...  :evil:  Paznokcie spadly a winny byl-jak to powiedziala-kiepski zel,a pracuje na Christrio.Pewnie w duszy i tak mysli ze to ja...  A tak szczerze,tez myslicie ze to moja wina?Jesli tak to napiszcie prosze gdzie zrobilam blad  :)  PS.przepraszam ze tak sie rozpisalam  : olaboga :

Gosiaczka

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-08-09, 07:59:28 »
dobra stylistka paznokci nie da sie namowic na zalozenie akrylu czy zelu na takie bolace, zamsakrowane paznokcie. Musisz sie nauczyc odmawiac bo jak sama widzisz skutki sa marne.  :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-08-09, 23:37:49 »
w zyciu bym nie zrobila paznokci na tak zmasakrowanych plytkach :roll:
trudno klientka moze by nakrzyczala, obrazila sie ale potem chyba byloby jeszcze gorzej.
czasami trzeba byc twardym :wink:

czarna

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-08-10, 18:34:30 »
Macie absolutna racje!!A najgorsze jest to,ze o tym wiem  :wink:  Tamta dziewczyna byla zdesperowana a ja glupia uleglam...i do tego kolezanka  :(  Ale raz nie zawsze-wiecej razy tej glupoty nie powtorze  :D
A co myslicie o tym pierwszym przypadku?
PS.I szczerze dziekuje za konstruktywna krytyke  :wink:  Taki kopniak przydaje sie,zwlaszcza na poczatku  :lol:

Gosiaczka

  • Gość
"bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-08-13, 08:06:51 »
na temat pierwszego przypadku trudno cos powiedziec nie widzac paznokci, jak zostaly nalozone itd.

Offline kristi21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: "bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-06-12, 23:32:08 »
ja mam słabą płytke na końcach paznokci po tipsach, reszta jest cała
więc dziewczyny w szkole zrobiły mi akryl, że by utwardzić płytke bo strasznie wyginały mi sie paznokcie w osłobionych miejscach
a teraz na końcach też troche pobolewa ale u mnie to dzień max dwa i wszystko jest ok
więc myślę że "paznokcie" bolą z powodu bardzo cienkiej płytki paznokcia
akryl u mnie trzyma sie ok. miesiąca, więc troche mi odrosną

« Ostatnia zmiana: 2011-06-13, 12:25:00 wysłana przez Ania »

Offline manda21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: "bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-06-14, 22:46:55 »
Chyba lepiej zostawić cieniutką warstwę i poczekać aż odrosnąć niż tak masakrować jak się chce całkiem ściągnąć...bo zawsze będzie płytka cieka i bardziej podatna na złamanie niż przed założeniem.
I mnie osobiście razi jak ktoś maluje ciemnym lakierem świeżo ściągnięte...jak jest wszystko ok to odżywka i super wygląda, a przez taki kolorowy lakier można przecież odbarwić...

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: "bolące paznokcie" - co przyczyną?
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-06-15, 20:45:49 »

I mnie osobiście razi jak ktoś maluje ciemnym lakierem świeżo ściągnięte...jak jest wszystko ok to odżywka i super wygląda, a przez taki kolorowy lakier można przecież odbarwić...

A to jakiś problem dać pod lakier "base coat" jak przy każdym porządnym manicure?

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin