Autor Wątek: pedicure frezarką  (Przeczytany 6063 razy)

Offline asik1986

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
pedicure frezarką
« dnia: 2010-03-17, 18:04:07 »
hej!

mam pytanie jak robicie pedicure frezarką?
moczycie stopy czy robicie na sucho?

jakiej ziarnistości kapturki ścierne najlepiej użyć? :wink:

Offline milan

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-24, 14:42:53 »
Ja zawsze mocze stopy (ale niezbyt długo) później wycinam skórki i cęgami obcinam paznokcie, a dopiero potem lecę frezarką. Ja mam frez diamentowy z Ionto Comed , a potem robię mniejszą ziarnistością aby wygładzić stopki.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-28, 20:51:13 »
Stopy zawsze trzeba odświeżyć.Dlatego ja też moczę je z dodatkiem mydełka.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline natina2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-28, 20:10:55 »
wbrew pozorom nie zawsze powinno się moczyć stopy. Jeśli pacjent choruje na cukrzycę, moczenie stóp jest niewskazane. Polecam w takim przypadku użycie lotionu odświeżającego stopy i niwelującego uczucie dyskomfortu pacjenta (sporo firm ma w swojej ofercie) i wykonanie pedicure na sucho ;)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-28, 20:55:16 »
Przy stopach cukrzycowych zaleca sie częste mycie i dokładnie osuszenie stóp, gdzie na koniec nakłada sie odpowiedni dla takich stóp krem. Co innego gdyby stopy były "zranione". Wtedy owszem póki nie doprowadzimy stóp do stanu bez ran i pęknięć naskórka (czyli ich nie wygoimy) nie wykonuje się zabiegu pedikiur.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline natina2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-28, 21:59:14 »
oczywiście, zaleca się odpowiednią pielęgnację w domu. Natomiast niewskazane jest dlugie moczenie stóp w ciepłej wodzie naruszającej barierę ochronną naskórka, nawet w gabinecie kosmetycznym pracując na stopie cukrzycowej stopnia I i II. Jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów na stopie cukrzycowej stopnia III i wyżej jest to nadal temat dość kontrowersyjny (biorąc pod uwagę, że stopień II to już stopa ryzyka). Myślę, że dopóki podologia nie została jeszcze prawnie usankcjonowana, nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów w gabinecie kosmetycznym.  Ale tu zupełnie odrębny temat :)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-28, 23:59:08 »
A kto tu mówi o długim moczeniu stóp przed pedikiurem frezarką ???  Stopy się odświeża paru minutową kąpielą, a także po to by zmiękczyć skórki.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline natina2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: pedicure frezarką
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-05-29, 15:43:46 »
Asik zapytała o nasze techniki, więc na jej pytanie odpowiedziałam ;) Każdy tak naprawdę ma swoją. U cukrzyka nawet 5 minut moczenia to już jest za długo wg mnie i wielu innych osób zajmujących się pedicurem zawodowo. Odpowiadam więc na pytanie Asik- stopy można odświerzyć lotionem a skórki ewentualnie zmiękczyć specjalnym płynem do tego celu przeznaczonym (choć w przypadku cukrzyka nie powinno się ich wycinać).