Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62137 razy)

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-20, 13:55:11 »
acha  :?
glownie chodzi mi o ten watek:

"Projekt "Pierwszy Biznes" jest realizowany w ramach rządowego Programu "Pierwsza Praca". Jego głównym celem jest pomoc merytoryczna i finansowa dla młodych osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy, które myślą o założeniu własnej firmy.

Program "Pierwszy Biznes" skierowany jest do bezrobotnej młodzieży do 25 roku życia oraz do absolwentów szkół wyższych do 27 roku życia.

Program "Pierwszy Biznes" składa się z trzech głównych elementów:
* szkoleń teoretycznych,
* doradztwa praktycznego,
* dotacji i pożyczek na założenie własnego biznesu."

na przyklad cos takiego znalazlam: http://www.pup.katowice.pl/
lub http://www.wup.gdansk.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=283&Itemid=256 itp.

no, to by bylo na tyle...  :wink:

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-20, 14:32:38 »
Jeśli zarejestrujesz się jako osoba bezrobotna to możesz otrzymać dofinansowanie z funduszu pracy, na chwilę obecną jest to maksymalnie 12 tyś. Warunkiem jest prowadzenie biznesu przez 12 miesięcy. Są to pieniądze przeznaczone przede wszystkim na wyposażenie, nie możesz za to opłacać czynszu, podatku czy składki na zus. Najlepiej przejdź sie do urzędu pracy w swoim mieście i wszystkiego się dowiesz.

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Dzieki bardzo
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-20, 19:51:37 »
bardzo dziękuję. Już troche mi rozjaśniłaś umysł. juz straciłam całkowicie nadieje na własny gabinecik. muszę popytać. tyle że ja już miałąm gabinet i to nie będzie moja pierwsza praca. a słyszałam, że własnie to jest dla absolwentów. a ja absolwentką już nie jestem ho ho. pozdrawiam. czekam na dalsze pomysły. pozdrawiam

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-20, 20:08:40 »
Pieniądze z funduszu pracy nie są tylko dla absolwentów, ale dla wszystkich, którzy chcą podjąć działalność i nie musi to być ich pierwsza praca.

Pozdrowionka

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-21, 00:59:51 »
Sylwia ma racje.
musisz zapytac o wszelkie szczegoly w urzedzie pracy w swoim miescie. byc moze rozwieja Twoje watpliwosci i naprowadza Cie na podjecie wlasciwej decyzji  :roll:



powodzenia  :wink:

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-08-21, 16:34:03 »
Jest dużo funduszy strukturalnych.Dowiedz się w urzędzie wojewódzkim.Działalność rejestruj po 25 sierpnia.Wtedy przez dwa lata płacisz mniejszy ZUS.Mam dużo informacji na ten temat ale to zadużo pisania.wszelkich informacji mogę udzielić telefonicznie.Teraz sam załatwiam kase z kilku programów.Kto pierwszy ten lepszy.

Gość

  • Gość
Bardzo dziękuję za pomoc.
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-08-21, 18:41:28 »
jest też wsparcie ze strony funduszu na otwieranie dzialanośxci gospodarczej na stronie: www.postawnaswoim.pl
Ale to jest pożyczka. ja zresztą i tak musze czekać głupie dwa lata bo narazie nie mam kasy a mam za to małe dziecko na odchowanie. ale jak tylko pójdzie do przedszkola to zamierzam otworzyć gabinet. Jak narazie robię rozeznanie o finansach, możliwościach itd. Mam duże pole do popisu bo miejscowość w której byłby gabinet jest bardzo atrakcyjna pod wieloma względami. pozdrawiam.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-08-21, 20:28:25 »
wow
 :D ale mam szczescie
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
dotacje z UE
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-02-11, 21:59:28 »
szukalam ale nigdzie nie znalazłam... czy ktoras z was ubiegala sie o dotacje z UE na rozpoczęcie działalności?? właśnie wynajełam lokalik i chciałabym taką dotacje otrzymac... wypelnilam juz nawet wniosek tak na probe... nie wiem czy dobrze... ma moze ktoraś z was taki przykładowy wniosek?? dziekuje wam z góry za odpowiedz :)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-02-12, 12:37:20 »
Na początek przepraszam za zamieszanie. Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy.
Na początek sporo można się dowiedzieć o otrzymaniu dotacji z UE na tej stronie http://www.unia-europejska.org.pl/ a konkretnie w Dotacjach.
Z tego co wyczytałem na innych forach to do wniosku trzeba dołączyć "Biznes Plan". Często w Urzędach Pracy są organizowane szkolenia bezpłatne jak wykorzystywać fundusze UE, jak sporządzić biznes plan i wypełnić wniosek.
W Biznes Planie wpisujemy na co przeznaczamy dotację, zakupy sprzętu, produktów i z tego potem przedstawiamy rachunki. Nie na wszystko można przeznaczyć pieniądze z tej bezzwrotnej pożyczki z tego co kojarzę.
Proponuję udać się do pobliskiego UP i oby urzędnik był dobrze poinformowany i pomocny.
Na pieniądze czeka się ok. 2-3 miesięcy.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Dotacje z Europejskiego Funduszu:)
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-03-16, 08:20:01 »
Dziewczyny ....jeżeli jesteście  zainteresowane  uruchomieniem  wlasnej działalnosci (salonów- gabinetów) to  zachęcam  do korzystania z dotacji.

Dowiadujcie się we wlasnych miejscach zamieszkania jakie dokładnie warunki trzeba spełniac  itd.....

Mozna uzyskac i to dosc spore pieniązki. Zwlaszcza duże swiatełko dla mniejszych miejsowości.

Pisze to dlatego, ponieważ bardzo dużo naszych kursantek wlasnie uzyskalo takie dofinansowania i uruchomilo lub będzie uruchamiać  własne gabinety.

  pewna kwota pieniązkow została  na te cele przeznaczona  i jezeli ktos będzie bardziej obrotny..... to je otrzyma.  :wink:
A wiec warto się  zmobilizować !.:)

"jak dają to brać...jak biją to uciekać...." :wink:  :D
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-03-27, 17:24:50 »
Dostałam dzisiaj odpowiedź z PUP... udało się otrzymałam dotację... :D chociaż tyle dobrego... w praktyce wcale nie jest to takie proste jak się wydaje... urzędnicy nie mają zielonego pojęcia o biznesie i bynajmniej u nas ciężko im pojąć pewne sprawy...tac ała sprawa z dotacją kosztowała mnie wiele nerwów... ogólnie to są za małe pieniądze,żeby psuć sobie zdrowie...nie polecam... a jak ktos nie ma odłożonej sporej gotówki to niech wogole zapomni o otwieraniu czegokolwiek... prawda jest taka ze prawdziwy bezrobotny i tak nie ma szans na pieniadze... taka jest niestety Polska rzeczywistość

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-03-27, 18:38:52 »
Cytat: "sandrunia_m"
prawdziwy bezrobotny i tak nie ma szans na pieniadze...


czy rozumiesz przez to,ze sama jestes bezrobotną nieprawdziwą? ;)
btw-gratulacje.

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-03-27, 19:06:40 »
powiem tak... zrezygnowalam z pracy i zarejestrowalam sie jako osoba bezrobotna tylko dla tej dotacji... chodzi mi o to, ze ludzie ktorzy naprawde nie maja pieniedzy i nie pracuja przez dluzszy czas nie maja szans

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-03-27, 23:13:08 »
Cytat: "sandrunia_m"
powiem tak... zrezygnowalam z pracy i zarejestrowalam sie jako osoba bezrobotna tylko dla tej dotacji... chodzi mi o to, ze ludzie ktorzy naprawde nie maja pieniedzy i nie pracuja przez dluzszy czas nie maja szans

i z tym sie absolutnie zgodzę. Ja dotację dostałam w październiku, komisja w rozpatrzeniu wniosku dała mi najwięcej punktów za:
to,że mam już wyremontowany lokal, że mam część sprzętu, że pokrywam koszty częściowego wyposażenia. Tak - za to dostaje się najwięcej punktów bo mają pewność, że biznes ruszy. Bezrobotny bez odłożonej gotówki niestety ma praktycznie zerowe szanse na dostanie dotacji a jak już nawet to za tą kwotę i tak nie wiele zdziała.
„Spür die Melodie der Community“