Autor Wątek: Rysunek roboczy brwi  (Przeczytany 8049 razy)

Offline Spelniam_marzenia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Rysunek roboczy brwi
« dnia: 2011-01-21, 15:51:11 »
Zanim zaczniemh zabieg permanentnego na brwi, najpierw rysujemy brwi, by ustalic z klientka ksztalt i grubosc.

Pierwsze pytanie - czy robicie to przed czy po znieczuleniu? Czasem schodzi godzina zanim ustalimy idealny ksztalt, wiec jesli zrobimy znieczulenie wczesniej, moze przestac dzialac za ten czas.
No a z drugiej strony, jak sie dopiero potem zrobi znieczulenie, to przeciez caly ten rysunek sie rozmyje. A juz na pewno sie rozmyje podczas zabiegu i przemywania brwi, po drodze.
Macie wiec jakies patenty na to, by utrzymac jakos rysunek, zeby pamietac jakie brwi mialy byc, zeby nie byly inne niz te ustalone?

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-28, 00:28:44 »
Ja najpierw wstępnie ustalam z klientką o jakie brwi "jej" chodzi, rysujemy na skórze i modyfikuje według gustu i standardów jakie wyznaczają nam naturalne rysy oraz linijki by zakreślić długości i kąty uniesienia (może nie tak bardzo dokładnie ale mniej więcej kształt i grubość).Potem zmywam wszystko dezynfekuje skórę i nakładam znieczulenie. Dopiero po zmyciu znieczulenia rysuje szablon dwóch jednakowych brwi i zajmuje to o wiele mniej czasu bo już wiemy co klientka miała na myśli i co było odpowiednie dla niej.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline Spelniam_marzenia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-31, 00:14:35 »
Dopiero po zmyciu znieczulenia rysuje szablon dwóch jednakowych brwi

Jaki szablon?? Nie wiem nic o szablonach....
tak czy siak - jak narysujesz ten szablon, to on ci sie nie zmazuje jak przecierasz w trakcie??? mogą wyjsc jakies zmiany, ktore akurt dla danej klientki mogą miec ogromne znaczenie, (mimo ze dla nas niby nie mają)

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-02, 23:31:04 »
 "szablon" to tak sobie nazwałam, bo nie rysuje tak grubo i nie zawsze wypełniam sobie ten rysunek tylko rysuje " kontur "To stara metoda którą stosują tatuażyści - najpierw rysują kontury rysunku a potem go wypełniają, cieniują itp

Pewnie że się zmywa i to jest masakra.. Robisz "prawie na oślep" bo pigment zalewa a jak przetrzesz to rozmażesz rysunek. dlatego ja robie  jednym pociągnięciem po obrzeżach cały kontur ( odrywam rękę i zamaczam igłę w barwniku ale trzeba mieć oko i wyczucie żeby trafić w to samo miejsce) a potem wypełniam środek
Trzeba uważać bo jak za mocno wyrysujesz kontur to będzie ramka i bardzo sztuczne brwi, ja lubię to robić igłą z trzema ostrzami- są to igły okrągłe które rysują "miękką" linie.
Robiąc brwi metodą włosa (ja robię płaskimi igłami one rysują ostre i proste linie) też dla ułatwienia rysuje sobie kontur brwi  i wprowadzam barwnik ale bardzo jasny na obrzeżach- kontur , taki który po wygojeniu brwi będzie niewidoczny i jak mam taką ramkę to w niej umieszczam włoski i jak przecieram to rameczka mi pozostaje i niema możliwości żeby coś się przesunęło.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline bevelin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-03-18, 19:55:02 »
Ja natomiast najpierw klade znieczulenie dopiero pozniej rysuje kontur i ustalamy krztalt z klientka takim systemem najlepiej mi sie pracuje a gdy klientka odczuwa dyskomfort wtedy dokladam znieczulenie podczas pigmentacji :) Zanim zaczne cieniowac brwi zaznaczam sobie najwazniejsze punkty: wysokosc brwi, dlugosc i szerokosc oraz poczatek majac dobrze zaznaczone te punkty nie mam problemu z krztałtem nawet po przemyciu barwnika  :wink:

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-02-06, 17:22:21 »
 w zasadzie ja rysuje kontur po znieczuleniu :p kiedys kilka razy probowalam przed i zawsze sie wycieral;p wiec odpuscilam:)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline pogotowie

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-04-15, 14:40:23 »
Najpierw robie rysunek pozniej znieczulenie i kontur igla.


Offline Danka89

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Rysunek roboczy brwi
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-02-23, 21:01:39 »
Czy mogłybyście pokazać jakieś swoje prace? Hennę brwi robię odkąd skończyłam gimnazjum. Aktualnie mam 26 lat, za każdym razem gdy robię brwi henną zastanawiam się nad permanentną. Brakuje mi odwagi i boję się. Możecie mnie jakoś przekonać? Bardzo to sztucznie wygląda?