Autor Wątek: Cera naczynkowa-wrażliwa  (Przeczytany 59223 razy)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
cera naczynkowa
« Odpowiedź #60 dnia: 2008-04-25, 20:03:16 »
no cos Ty, oczu w życiu bym nim nie zmyła ;)
mnie natomiast piecze na brodzie i zuchwie, nie wiem, może poproprostu mi nie pasuje, ale skóra się nie czerwieni ani nic,tylko takie uczucie jakby ktoś mi igiełki wkłuwał  :roll:
Dziś sobie kupiłam z Dermiki, który jest także do oczu więc testujemy ;)
„Spür die Melodie der Community“

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
cera naczynkowa
« Odpowiedź #61 dnia: 2008-04-27, 08:55:55 »
Mam płyn miceralny z Biodermy (z czerwonymi napisami) i jest ok, nic nie szczypie, ale ogólnie nie mam dużego problemu z wrażliwością skóry, można tym płynem zmywać oczy natomiast delikatnie szczypie przy oczkach.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #62 dnia: 2008-04-29, 21:51:15 »
Cytat: "milena72"
Sa 2 plyny micelarne-jeden z czerwonymi napisami do skory wrazliwej i z zielonymi do skory tłustej i tradzikowej


I jeszcze jeden do skóry z przebarwieniami. Ja stawiam na ten :wink:


ile ja bede miec toników itp. juz :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline draska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #63 dnia: 2010-03-17, 11:50:18 »
Ja mam cerę mieszaną z rozszerzonymi naczynkami <wrażliwa> polecam z ziaji krem na dzien i na noc z phyoaktiv, i peeling enzymatyczny z dax cosmetix perfecta..co prawda jest on do suchej z rozszerzonymi naczynkami ale nakladam go najczesciej na policzki i nos..

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #64 dnia: 2011-01-12, 14:15:52 »
Odświezajac temat- które z tych kosmetyków o których piszecie nie maja wlasciwosci komedogennych??
mam wrazenie ze ciezko znalezc taki produkt  :tongue:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

mariolcia_1

  • Gość
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #65 dnia: 2011-10-31, 21:57:09 »
odświeżę temat

mąż ma cerę suchą wrażliwą ze skłonnością do zaczerwienień, pekających naczynek, cięzko jest faceta oduczyć od mycia twarzy wodą ...
kremy "atopowe" nie wywołują rumienia średnio do połowy opakowania później już zmiana
jedyny krem nie wywolujący żadnych uciażliwych zmian to zwykłe nivea ... ale co ono może..

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #66 dnia: 2011-11-01, 04:44:28 »
No lepsze to niż nic. :) Czy mąż pracuje na "świeżym" powietrzu lub w środowisku niekorzystnie wpływającym na skórę np. chłodnia, albo biuro  z klimatyzacją? Jeśli tak to powinien stosować preparat ochronny do pracy.
Przekonaj go jednak może żeby też zmienił nawyki w kwestii mycia twarzy. Choć jakiś żel niech do tego stosuje a nie mydło.
Moze koleżanki polecą jakiś krem dla niego. Jednak jeśli jest jak piszesz to nieciekawie bo wygląda jakby jego skóra nabywała alergii do kremu w trakcie używania.

Pozdrawiam
Ledi :diabel:
Devil Inside
Admin

mariolcia_1

  • Gość
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #67 dnia: 2011-11-01, 11:33:47 »
nie pracuje na powietrzu ani z klimatyzacją,
dobrze że da się z raz na miesiąc naciągnać na jakaś maseczkę, ale też jest najpierw próba dopiero maska,
generalnie algi są dobrze tolerowane , przynajmniej te które używam, z serum już gorzej...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #68 dnia: 2011-11-01, 13:19:38 »
A moze po prostu namówić męża na wizytę u dermatologa?moze wcale nie jest tak, ze ma atopową skórę, ale to musialby stwierdzic lekarz, nam nie widzac skóry jest ciezko stwierdzic co to
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #69 dnia: 2011-12-02, 11:34:55 »
Na czym polega zabieg zamykania naczynka? Słyszałam o czymś takim, lecz nic więcej nie wiem. Mam takie widoczne naczynko na nosie. Da się coś z tym zrobić?

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #70 dnia: 2011-12-02, 12:40:09 »
Zalezy jakim aparatem. Na ostatnich Olympia Beauty widziałam jakiś aparat amerykański nie pamiętam nazwy. Kosmetyczka wprowadzała igiełke i po kawałeczku zamykała naczynko. Efekt o razu widoczny.
Elektrokoagulacja, lasery i IPL też chyba w pewnym zakresie działają ale wolę się autorytarnie nie wypowiadac bo toki sprzęt jest na level 3 a on dopiero przede mną jak dobrze pójdzie. ;)
Na pewno jednak ktoś napisze.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #71 dnia: 2011-12-02, 17:07:42 »
polecam wybrać się na "dobry laser"...IPL to kilka zabiegów....elektrokoagulacja też wskazana:) ale porządny laser załatwi to za jednym podejsciem.

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #72 dnia: 2014-10-15, 20:00:05 »
Cera naczynkowa to trochę problem dla nas kosmetyczek bo nie wszystko da się tu użyć. Wszystko zależy jeszcze od tego na ile te naczynka są widoczne i jak wygląda ich siatka.
Przy niewielkiej ilości naczynek ja stosuję peeling kawitacyjny(bo mikrodermabrazja odpada) natomiast przy dużej ilości pozostaje peeling enzymatyczny.
No cóż..
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #73 dnia: 2014-11-24, 21:37:08 »
Kojący krem przeciw zaczerwienieniom i podrażnieniom dla skóry naczyniowej i delikatnej
firmy Monduniq, rewelacja, łagodzi nie podraznia, jedyny minus to cena, około 140 zł w detalu
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline pefredo.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Cera naczynkowa-wrażliwa
« Odpowiedź #74 dnia: 2014-11-25, 20:26:28 »
Witaj. Cera naczyniowa jest cerą bardzo wrażliwą i podatną na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz gorące i ostre potrawy. Taka cera wymaga szczególnej pilęgnacji. Oczywiście wszelkiego rodzaju kremy ogólnie dostępne są ok, natomiast lepiej jest zainwestować w ciut droższy ale profesjonalny kosmetyk z salonu kosmetycznego. Czesto takie kosmetyki są tańsze od np dermokosmetyków, które możemy nabyć w aptekach. Jednak jeśli stoimi przed wyborem drogeria bądz apteka, zawsze wybierz kosmetyk z apteki. Takie kometyki mają o wiele silniejsze i lepsze składniki aktywne, które dużo lepiej pielęgnują cerę. Nalezy równiez pamietać, że przy cerze narzyniowej nalezy unikać bardzo gorących oraz ostrych potraw, gorących napoi, alkoholu oraz tytoniu. Taką cerę najpeiej myć delikatnymi płynami micelarnymi, chłodną wodą i nie mozna zapominać o tym, aby brać witaminę C nacodzień, która wzmocni, uszczelni i uelastyczni i tak delikatne naczynka :)