Autor Wątek: 10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D  (Przeczytany 123907 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-01-26, 13:52:14 »
A nie sądzisz że to zawiera się w stwierdzeniu żeby nie używać tipsów jako narzędzia i zakładać rękawiczki podczas sprzątania?  :twisted:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-01-27, 18:33:11 »
Buszując po forach kosmetycznych można zauważyć, że bardzo często powtarzają się posty. Ktoś coś wymyśli, napisze, ktoś inny stwierdzi, ze na jego ulubionym forum takiego tematu nie ma i zaklada i tak w koło;)
tak wiec na jeden temat mozna wyczytac cala mase informacji na roznych stronkach. Do tej pory uważałam taką "wymiane informacji" za normalna. Dzis sie to zmienilo!!
Dlaczego?
na to pytanie odpowie Wam konkurencyjne* forum kosmetyczne:

http://uroda.mojeforum.net/viewtopic.php?t=168&postdays=0&postorder=asc&start=0

Cytat: "Asia"
no to coś dla Waszych klientek ;)  ;)  hehe chyba wydrukuje i porozdaje swoim klientkom

1. Tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną.
2. Staraj się wieczorem smarować skórki oliwką.
3. Jeśli coś zauważysz nie tak z tipsem nie dłub w nim. Skontaktuj się ze stylistką.
4. Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu "super glue". Skontaktuj się ze stylistką
5. Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się, nie wierć, nie przeszkadzaj a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt. Wink
6. Nie zrywaj sobie tipsów bo niszczysz swoje paznokcie!
7. Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci.


Cytat: "Asia"
Cytat: "Brasiliana2501"


Asniu mam pytanie: czy moge to wykorzystac na mojego bloga????o to ardzo cenne informacje:) Bede ci wdzieczna  :przytul:


Brasilian pewnie ze mozesz :) sama mam zamiar to umiescic  na blogu;)  na pewno powiesze na scianie w ramce :spoko:  :)


Cytat: "Asia"
Cytat: "Daria88"
Mogę tez to pozyczyc na bloga?? :D


jasne, że mozesz :spoko:  :spoko:


Cytat: "gumisica"


Asiu czy ja też moge i powiesze w pokoju niech czytaja babeczki:)


Cytat: "Asia"
Pewnie ze możesz, wszystkie możecie :)  :)
ja to podesłałam jednej mojej klientce na gg a ona zawsze zerwie sobie tipsa wraz z nat.pazn. (paskudnie to wyglada).
Obiecała sie ze dostosuje do zaleceń :)  :)  :)


Asia siłą zerżneła wypowiedz Mako, nawet nie pofatygowała sie zeby ubrać w własne słowa i zbiera pochwały jakie to fajne przykazania wymyśliła :?  : biczowanie :

Mako co Ty na to??

*konkurencja marna ;) 90% dziewczyn bez kursów, ulubiona hurtownia to allegro, LP i tego typu chłam

Sloneczko19

  • Gość
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-01-27, 19:03:34 »
to mi przypomina plagiat ...  tak jak z tipsiarkami na allegro!!!!!
 :'-(
nie zgadzam ie z takim czyms!!!!!!!! coza tepa kretynka!!!!! :twisted:  :evil:  :twisted:  :twisted:  ]:-)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-01-27, 19:10:23 »
Cytat: "Olga"

Mako co Ty na to??

*konkurencja marna ;) 90% dziewczyn bez kursów, ulubiona hurtownia to allegro, LP i tego typu chłam


Plagiat?  :lol:
No cóż nie zamierzam nic z tym osobiście robić. Jak ktoś ma nieco oleju w głowie to chyba wie gdzie w Internecie znaleźć profesjonalne rady.
Jeśli te rady pomogą jakiejś klientce to dobrze, choć obawiam się tego, że pominięto część jak klientka ma odróżnić fuszerkę od prawidłowej usługi.
Poczekam na Admina i z nim, oraz Modami obgadam czy warto to ruszać (bo może zacząć cuchnąć).
To nie jest praca zastrzeżona. Każdy może ją wziąć i skorzystać. Jednak zdecydowanym nadużyciem jest wzięcie i podawanie siebie jako autora na dodatek na innym forum. Każde forum może to wziąć ale powinno podać źródło..
Poza tym jak znam Anię to ... może ona się tym zajmie. :D hehe

[update]
konkurencja -wielki LOL  :lol:  :lol: 81 zarejestrowanych użytkowników... bueheh jakbyśmy nie kasowali u nas to mielibyśmy pewnie 20 x tyle

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-01-27, 20:11:08 »
no to pieknie..oczywiscie niech wszyscy korzystaja z "przykazan"... ...ale ktos sie faktycznie wyglupil......widocznie brak mu wlasnej inicjatywy...

wpadlo co prawda na inny temat
ale wracajac do punktow. 10/10

Moze warto zaznaczyc (tylko nie wiem w jakiej formie bo troszke pomieszamy...)

....zwroc uwage na to... aby stylistka zalozyla twoj osobisty pilnik, ktory bedzie przeznaczony tylko dla twoich pazurkow...unikniemy przenoszenia  ta droga chorob zakaźnych
....przed rozpoczeciem pracy dokona dezynfekcji ...kieszeni lampy, powierzchni pilnika oraz dloni i paznokci
....podczas opracowywania naturalnej plytki nie bedzie  mowy o zadnym odczuwaniu bolu lub krwawiacych ranach...
....przy usludze uzupelniania nie pozwalaj na szybkie usuwanie produktu poprzez jego zrywanie cązkami...lub innymi narzedziami... z pewnoscia  przyczyni sie  to do uszkodzen naturalnej plytki.
 :roll:

Nio cos z tego moze wrzucisz :)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-01-31, 10:46:13 »
Cytat: "elena"

... wracajac do punktow. 10/10

Moze warto zaznaczyc (tylko nie wiem w jakiej formie bo troszke pomieszamy...)

....zwroc uwage na to... aby stylistka zalozyla twoj osobisty pilnik, ktory bedzie przeznaczony tylko dla twoich pazurkow...unikniemy przenoszenia  ta droga chorob zakaźnych
....przed rozpoczeciem pracy dokona dezynfekcji ...kieszeni lampy, powierzchni pilnika oraz dloni i paznokci

Jest:
4.Zwróć uwagę na higienę panującą w gabinecie. Narzędzia, biurko muszą być zdezynfekowane, Twoje dłonie również. Pilniki albo jednorazowe albo przeznaczone tylko dla Ciebie.

Cytat: "elena"

....podczas opracowywania naturalnej plytki nie bedzie  mowy o zadnym odczuwaniu bolu lub krwawiacych ranach...

Jest:
2.Skórki przy paznokciu nie mogą krwawić, jeśli jest inaczej zrezygnuj z usługi.
3.Płytka paznokcia nie może byś przepiłowana (czerwona i boląca), jeśli tak jest to usługi nie wykonuje profesjonalista.
Cytat: "elena"

....przy usludze uzupelniania nie pozwalaj na szybkie usuwanie produktu poprzez jego zrywanie cązkami...lub innymi narzedziami... z pewnoscia  przyczyni sie  to do uszkodzen naturalnej plytki.

Nad tym bym się zastanowił tylko trzeba odpowiednio to zapisać.
Coś jeszcze do pełnej 10tki? :)

Pozdrawiam
Mako
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-01-31, 11:08:37 »
Tak... bardzo dobrze to ujales i napisales. :)

Nad 10 pomyslimy...
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-01-31, 11:09:01 »
Cytat: "mako"

Poza tym jak znam Anię to ... może ona się tym zajmie. :D hehe


czekam na decyzję  :lol:  Powinno być zamieszczone źródło informacji i to nie podlega dyskusji  :twisted:



Temat zamknięto bo ktoś zwrócił uwagę... zastanawia mnie tylko dlaczego nie zrobiła tego Agatta która na tym "forum" się udziela... poparła pomysł że te przykazania powinny znaleźć się na każdym blogu, z tym że zapomniała dodać, że pochodzą z naszego forum...

A to mnie w ogóle rozwaliło...

Cytuj
niepotrzebna dyskusja... a może Mako też skaś to wziął?? nie mamy pewności


: brawo : dla nefretete za zwrócenie uwagi  : brawo :
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-01-31, 11:34:04 »
Cytat: "Tweety"

A to mnie w ogóle rozwaliło... [/color][/i][/b]
Cytuj
niepotrzebna dyskusja... a może Mako też skaś to wziął?? nie mamy pewności




No oczywiste, że wziąłem... z głowy i z Waszych postów, czyli też z Waszych głów. ;)
Wystarczy prześledzić ten wątek aby zobaczyć jak to powstawało... ale może dla niektórych to zbyt wysilająca intelektualnie czynność. ;) W każdym razie zapraszam użytkowniczki tamtego forum do zapoznania się. Tutaj też nie trzeba się logować aby poczytać posty i może to jednak błąd...
Co do Agatty to sadzę, że zwyczajnie zapomniała. ;) Biega po kilku forach i chyba już niespecjalnie pamięta co na jakim jest. Taki stan po jakimś czasie mija. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-01-31, 11:52:16 »
Wracając jeszcze do brania to nie widzę w tym nic złego o ile poda się skąd się coś wzięło i źródło na to pozwala.
Dlatego z forum zniknęły niedawno pewne rysunki czy tez zdjęcia paznokci bo nie było pewności czy można je pokazać i jakie jest ich rzeczywiste źródło. Zamiast tego możemy zrobić podobne, tego nikt nie zabroni.
To samo dotyczy prac jakie ktoś chciałby na stronie publikować... Myślę, że warto pomyśleć nad  ochroną autorów tych prac np. licencją Creative Commons, pozwalającą dzielić się pracą ale też chroniąca autora. Jednak to temat na inny wątek.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-04-12, 10:45:15 »
Mako mam pytanie...czy mogę wykorzystać "10 przykazań" i przekazać je na spotkaniu branżowym Master ?
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-04-12, 10:48:38 »
Oczywiście, że możesz. Po to to właśnie jest, na dodatek brałaś udział w stworzeniu tego dokumentu. Rozdaj i przekaż innym, żeby rozdawały swoim klientkom, mam nadzieję, że się przyda.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-04-12, 10:50:15 »
Dziekuję i oczywiście zaznacze , ze to wspólna praca uzytkowników tego forum, ktore zresztą zawsze polecam jako bardzo profesjonalne:)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-04-15, 10:58:55 »
Mam propozycje czy mozemy teraz wspolnie napisac..... ale od drugiej strony....czyli na co ma zwrocic uwage klientka ale  przy korzystaniu z usługi stylistki?
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-04-16, 00:20:55 »
Eleno ale to przecież też jest napisane...

Cytuj

www.kosmetyczki.net radzą: 6 rad co zrobić żeby mieć dobrze wykonaną usługę :

1.Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się; w czasie wykonywania usługi: nie wierć się, nie rozmawiaj przez telefon, trzymaj rękę z dala od włosów, kieszeni, torebki, drugiej ręki a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt.
2.Skórki przy paznokciu nie mogą krwawić, jeśli jest inaczej zrezygnuj z usługi.
3.Płytka paznokcia nie może być przepiłowana (czerwona i boląca), jeśli tak jest to usługi nie wykonuje profesjonalista.
4.Zwróć uwagę na higienę panującą w gabinecie. Narzędzia, biurko muszą być zdezynfekowane, Twoje dłonie również. Pilniki albo jednorazowe albo przeznaczone tylko dla Ciebie.
5.Pamiętaj. Tania usługa nie zapewni Ci odpowiedniej jakości i poziomu higieny. bezpieczeństwo i jakość kosztują!
6.Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci. Paznokcie profesjonalnie wykonane żelem jak i akrylem są tak samo ładne i wytrzymałe.
Devil may cry...