Autor Wątek: odparzenia  (Przeczytany 3356 razy)

Offline Kana

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
odparzenia
« dnia: 2009-08-20, 21:49:23 »
Chciałam  prosić o pomoc w sprawie łuszczącej sie skóry na stopach, wygląda to jak mniejsze i większe bąbelki,które po pewnym czasie pękają i od nich rozpoczyna sie całe łuszczenie. Wygląda to troche jak zschodząca skóra z pleców po oparzeniu słonecznym.Moim zdaniem to odparzenia ale jak szukam czegoś na ten temat to wyskakuje mi tylko o otarciach i pęcherzach od zaciasnych butów na przykład.Nie pomaga kremowanie stóp kremem nawilżającym ,używanie talku ani dezodorantu.Nawet jak po opracowaniu podeszw frezarką jest całkiem ładny efekt to problem nie znika i nigdy nie da sie tych łuszczącyh placków usunąć całkowicie bo ogólnie skóra na stopach nie jest nadmiernie zrogowaciała i nie można ich frezować w nieskończoność.Czy dobrze myślę że to rodzaj odparzeń i czy macie jakieś doświadczenia  w doprowadzaniu takich stóp do normalności.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: odparzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-21, 17:33:25 »
a problem trwa przez cały rok ?
Ja to mam co roku latem, pęcherzyki i łuszczące się stopki, nie przejmuje się tym zbytnio bo problem mi znika jesienią całkowicie, gdy wyskakuje się z klapek  :-D  Wiele klientek ma podobnie.
Robię po prostu częściej pedi.
Jeśli to trwa cały rok, warto sprawdzić cy nie jest to jakaś egzema i wybrać się do lekarza.
„Spür die Melodie der Community“

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: odparzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-21, 20:05:50 »
sporo osob tez ma cosik takiego od używania metalowej tarki do stóp
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline Kana

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: odparzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-21, 22:30:01 »
Wielce wielkie dzieki.  :) Problem pojawia się tylko latem. No to jestem skazana na częsty pedicure.Ale to i tak wielka ulaga że to nie jakieś choróbsko.

Offline natina2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: odparzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-08-22, 10:58:39 »
ja polecam do regularnego pedicuru masc GEHWOL schrunden salbe. Efekt murowany. Pozdrawiam

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: odparzenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-08-23, 08:42:45 »
Schrunden na takie rzeczy jest za tłusta, ona bardzo dobrze leczy, ale pęknięcia, te pęcherze ja kpękają, to potem skóra odstaje i jest sucha - więc bardziej chyba Lipidro