Autor Wątek: Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?  (Przeczytany 11715 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-12-26, 15:13:51 »
Oddałem głos na nie. Idąc tym tropem wizażystą/ką też powinna być jedynie osoba po szkole kosmetycznej i najlepiej ze studiami kosmetologicznymi a może nawet doktoratem... Nie można popadać w paranoję.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-12-26, 15:39:38 »
Mam świadomość o istnieniu konkurencji.Każdy ma własne zdanie na ten temat i wypadało by uszanować to. :twisted:
      
      Dodane po 9 min.:
                     Przecież nie można zabronić komuś zrobić kursu i robić paznokci.Ale ja i moje koleżanki uważamy ,że dobrze by było ,żeby takie kursy były zarezerwowane dla kosmetyczek. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-12-26, 15:53:51 »
A ja proponuję, żeby pisanie na forach internetowych a zwłaszcza prowadzenie stron, blogów, forów, serwisów było zarezerwowane tylko dla informatyków i to co najmniej po studiach.

To dyskusja prowadząca do nikąd...

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-12-26, 15:58:53 »
To prawda ,donikąd,ale to nie ja ciągnę temat,pisząc posta nie miałam zamiaru z nikim się kłócić,tylko wyrazić opinię o "stylistkach" bez kursu. :twisted:
      
      Dodane po 1 min.:
                     Wcale nic nie udowadniam. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-12-26, 16:10:22 »
To w ogóle źle zdefiniowałaś temat i swoja wiadomość. Albo wyrażasz opinię o stylistkach bez kursu a takowy temat już istnieje (o ile go nie skasowano) albo twierdzisz, że kursy powinny być tylko dla kosmetyczek. Jak dla mnie nieco się pogubiłaś w zeznaniach. ;)

Ja mam kurs a nie jestem kosmetyczką czy kosmetyczkiem ;). Jak na razie nie czuję się też stylistą. Jednak nie rozumiem dlaczego nie miałbym się realizować w tym zawodzie? Z tego co czytam często mam wiedzę na poziomie niejednej kosmetyczki w kwestii paznokci, choć jeszcze wiele muszę się nauczyć przede wszystkim w praktyce.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-12-26, 16:20:37 »
Ja dobrze zaczęłam temat,tylko ktoś z administracji forum zaczął wszystko przekręcać,jeśli coś jest komuś niezrozumiałe to nie mój problem ale faktycznie pogubiłam się trochę przez to.
Zresztą niewazne,Wesołych Świąt Ci życzę... :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-12-26, 16:23:53 »
Cytat: "kasiasecret"

Zresztą niewazne,Wesołych Świąt Ci życzę... :twisted:


Dziękuję i nawzajem i Szczęśliwego Nowego Roku.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-12-26, 16:27:56 »
Cytat: "Darianna"
Cytat: "kasiasecret"
Myślę,że kursy stylizacji paznokci powinny być zarezerwowane tylko i wyłącznie kosmetyczkom i kosmetologom.Taka osoba zna choroby skóry i paznokci,wie jakie są p/wskazania.


droga Kasiu,w programie szkolenia z zakresu modelowania i stylizacji jedną z podstaw jest nauka o chorobach skóry,paznokci,budowy paznokci,higieny w gabinecie,ect ;)
Ukonczenie szkolenia,zaliczenie egzaminu owocuje wydaniem dyplomu,który daje uprawnienia do wykonywania zawodu stylisty/tki paznokci ale nie daje uprawnien do pracy jako kosmetyczka- taka subtelna róznica :)

Moge tylko potwierdzic słowa Darianny. Na szkoleniu prowadzonym w naszej firmie- w SPN Nails, kursantka, oprócz kilkunastu stron z opisami jak przedlużac paznokcie, jak je pielegnowac jak wykonywac manicure, budowie paznokcia naturalnego itp... Otrzymuje ponad 20 stronicowy skrypt dotyczący li i jedynie chorób paznokci. Egzamin jaki porzeprowadzmy w naszej fimie jestnie tylko pkatyczny, ale i teoretyczny i dotyczy min. chorób paznokci, zatem recze, ze nasze kursantki znają choroby paznokci.
To raz.

A dwa:

Cytuj
Owszem na kursie są omawiane choroby skóry,ale taka osoba ,która nie jest związana z tym zawodowo machnie na to ręką czy klientka będzie miała drożdżyce czy też nie,dla niej liczy się zarobek.Czasami ciężko jest rozpoznać jakąkolwiek zmianę na płytce paznokciowej,dlatego tak ważne jest doświadczenie.

Owsze, w stylizacji paznokci liczy sie doświadczenie, ale mozesz mi powiedziec jakie doswiadczenie w tej dziedzinie otrzymuje dziewczyna w szkole kosmetycznej? Z moich informacji wynika, ze żadne, a nawet powiem więcej uszy mi puchna jak słysze czego ucza w szkołach kosmetycznych- "Akryl jest rakotówrczy i łaczy ie tak silnie z płytka paznokcia, ze nie da się go usunąć"; "pedicure robi sie li i jedynie omegą, a manicure- cązkami"
Stylistki paznokci to nie lekarze, zatem gdy widzimy jakakolwiek niepokijąca zmiane na paznokciach powinnysmy od razu wysyłac do dermatologa. To proste i nie trzeba miec w tym celu ani ukończonej szkoły kosmetycznej, ani byc lekatzem, bo my jako osoby bez tytułu lekarskiego nie mamy prawa do stawiania diagnozy.
No i ostatnia uwaga- sadzisz, ze stylistka paznokci przyjęłaby klientke z drożdżyca, a co powiedzieć o kosmetyczkach, które przyjmuja klientki z chorobami skóry? Efekt jest ten sam...
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-12-26, 16:35:17 »
Cytat: "kasiasecret"
Ja dobrze zaczęłam temat,tylko ktoś z administracji forum zaczął wszystko przekręcać,jeśli coś jest komuś niezrozumiałe to nie mój problem ale faktycznie pogubiłam się trochę przez to.



ja nic moja droga nie przekręciłam ;)
umiesciłaś post od którego zaczyna się ten temat w watku o pracy bez kursu który to nijak ma się do tego co napisałaś w pierwszym poście więc temat wydzieliłam  :lol:

      
      Dodane po 3 min.:
                     
Cytat: "kasiasecret"
To prawda ,donikąd,ale to nie ja ciągnę temat,pisząc posta nie miałam zamiaru z nikim się kłócić,tylko wyrazić opinię o "stylistkach" bez kursu. :twisted:
      
      


Ja z pierwszego postu wywnioskowałam co innego  :roll:
bo dla mnie ktoś bez kursu to zupełnie coś innego niż ktoś po kursie ale bez szkoły kosmetycznej...
przeczytaj swój pierwszy post i pomyśl jak go można było odebrać :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-12-26, 17:18:21 »
Oczywiscie oddałam głos na <nie> z przyczyn podanych wyżej.
Kasiu,jeśli opierasz swoje domysły na szkoleniu które odbyłas,to pardon- możliwe,ze to Tobie te uprawnienia sie nie należą?(z powodu kieskiego szkolenia)
Możnaby gdybać i gdybać ale nie popadajmy w paranoję.

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-12-26, 18:26:30 »
Kasiusecret- ja również oddałam głos na "nie" i zgadzam się z wypowiedziami powyżej. I jeszcze dodam, że wydaje mi się, że stylistki paznokci, które nie są kosmetyczkami często lepiej robią paznokcie-po prostu skupiają całą swoją uwagę tylko na tym, dochodzą do lepszej wprawy robiąc paznokcie non stop niż kosmetyczki, dla których może to byc np raz - kilka razy w tygodniu. Oczywiście nie musi to byc regułą, ale wydaje mi się, że coś w tym jest. A w kwestii chorób, budowy paznokci to się nie będę powtarzała bo mam takie same zdanie jak już zostało powiedziane. Trzeba tylko wybrac dobry kurs ;)
      
      Dodane po 7 min.:
                     i może jeszcze powiem, że z moich obserwacji wśród moich znajomych kosmetyczek wynika, że jednak częściej kosmetyczki nie chcą zajmowac się stylizacją paznokci.. skupiają się na kosmetyce twarzy i ciała, a otwierając gabinety - do stylizacji paznokci zatrudniają stylistki paznokci, które nie są kosmetyczkami i zajmują się tylko paznokciami (oczywiście podkreślam, że nie mówię o wszystkich tylko o swoim otoczeniu)[/u]

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-12-26, 19:22:54 »
Cytat: "kasiasecret"
Ja dobrze zaczęłam temat,tylko ktoś z administracji forum zaczął wszystko przekręcać,jeśli coś jest komuś niezrozumiałe to nie mój problem ale faktycznie pogubiłam się trochę przez to.
Zresztą niewazne,Wesołych Świąt Ci życzę... :twisted:

No to może wytłumaczysz nam, co Ty rozumiałas przez:
Cytuj
Myślę,że kursy stylizacji paznokci powinny być zarezerwowane tylko i wyłącznie kosmetyczkom i kosmetologom.Taka osoba zna choroby skóry i paznokci,wie jakie są p/wskazania."Zwykła" dziewczyna z poza branży kosmetycznej idąc na kurs nie dość ,że robi konkurencję,to także zaniża ceny ale i robi nieestetyczne paznokcie,psując tym samym opinię wyszkolonym stylistkom paznokci.
 

...jeżeli nie, to my zrozumiałysmy, czyli, że Ty sądzisz że zawód stylistki paznokci powinien byc zarezerwowany li i jedynie dla kosmetyczek?
Moim zdaniem kosmetyczka i stylistka paznokci, to dwa osobne zawody i owszem, można je łączyc- tak jak częśc fryzjerek jest również wizażystkami- ale nie jest to konieczne i nie powinno sie zamykać drogi do zawodu stylistki paznokci osobom, bez kosmetycznego wykształcenia.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-12-26, 19:42:06 »
Cytat: "Albertyna"

 
Moim zdaniem kosmetyczka i stylistka paznokci, to dwa osobne zawody i owszem, można je łączyc- tak jak częśc fryzjerek jest również wizażystkami- ale nie jest to konieczne i nie powinno sie zamykać drogi do zawodu stylistki paznokci osobom, bez kosmetycznego wykształcenia.  :D


o właśnie, ja dokładnie tak samo uważam ;)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-12-26, 20:04:42 »
Cytat: "brodka"
Cytat: "Albertyna"

 
Moim zdaniem kosmetyczka i stylistka paznokci, to dwa osobne zawody i owszem, można je łączyc- tak jak częśc fryzjerek jest również wizażystkami- ale nie jest to konieczne i nie powinno sie zamykać drogi do zawodu stylistki paznokci osobom, bez kosmetycznego wykształcenia.  :D


o właśnie, ja dokładnie tak samo uważam ;)


dokladnie albertuyna bardzo dobrze to ujeła

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-12-26, 20:13:21 »
no i oto od początku pytam :D
i z tego powodu wydzieliłam ten temat z tematu o pracy bez kursu bo związku nie widzę  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum