Autor Wątek: Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?  (Przeczytany 11714 razy)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« dnia: 2007-12-26, 10:44:04 »
Myślę,że kursy stylizacji paznokci powinny być zarezerwowane tylko i wyłącznie kosmetyczkom i kosmetologom.Taka osoba zna choroby skóry i paznokci,wie jakie są p/wskazania."Zwykła" dziewczyna z poza branży kosmetycznej idąc na kurs nie dość ,że robi konkurencję,to także zaniża ceny ale i robi nieestetyczne paznokcie,psując tym samym opinię wyszkolonym stylistkom paznokci.
 :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-26, 11:12:43 »
Cytat: "kasiasecret"
."Zwykła" dziewczyna z poza branży kosmetycznej idąc na kurs nie dość ,że robi konkurencję,to także zaniża ceny ale i robi nieestetyczne paznokcie,psując tym samym opinię wyszkolonym stylistkom paznokci.
 :twisted:


troche sie nie zgodze.
owszem moze sa i takie tipserki :twisted:
ale znam osoby ktore nie robia studium kosmetycznego ani nie studiuja kosmetologii.,cos innego wrecz przeciwnie ale paznokcie to ich pasja i sa po kursie oraz robia piekne paznokcie.wiec nie mozna wszystkich wsadzic do jednego wora :wink:
      
      Dodane po 45 sek.:
                     a jezeli zobily kurs to taki gdzie jest omawiana budowa paznokcia oraz choroby, higiena itp.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-26, 12:21:55 »
Pisząc to nie miałam na myśli ,jak to ujęłaś wrzucać wszystkich do jednego worka.Są i takie kosmetyczki,które niepowinny dostać certyfikatu po ukończeniu kursu.Tematem była przeciez praca nie wyszkolonych stylistek,które podawały się za profesjonalistki,a tak naprawde nie miały kursu i swoją pracą psuły opinię innym stylistkom.
Znam jedną taką "stylistkę",która wmawiała klientce,że zapowietrzenia muszą być.Dlatego tak ważne jest ukończenie kursu i dalsze szkolenia. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-26, 12:36:04 »
Cytat: "kasiasecret"
Myślę,że kursy stylizacji paznokci powinny być zarezerwowane tylko i wyłącznie kosmetyczkom i kosmetologom.Taka osoba zna choroby skóry i paznokci,wie jakie są p/wskazania.

a co ma do tego fakt czy ktoś jest kosmetyczką czy kosmetologiem czy też nie ?
nic...
ważny jest dobry kurs i tyle  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-26, 12:38:44 »
Cytat: "kasiasecret"
Myślę,że kursy stylizacji paznokci powinny być zarezerwowane tylko i wyłącznie kosmetyczkom i kosmetologom.Taka osoba zna choroby skóry i paznokci,wie jakie są p/wskazania.


droga Kasiu,w programie szkolenia z zakresu modelowania i stylizacji jedną z podstaw jest nauka o chorobach skóry,paznokci,budowy paznokci,higieny w gabinecie,ect ;)
Ukonczenie szkolenia,zaliczenie egzaminu owocuje wydaniem dyplomu,który daje uprawnienia do wykonywania zawodu stylisty/tki paznokci ale nie daje uprawnien do pracy jako kosmetyczka- taka subtelna róznica :)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-26, 12:56:43 »
Cytat: "kasiasecret"
Znam jedną taką "stylistkę",która wmawiała klientce,że zapowietrzenia muszą być.. :twisted:


o kurde :boom:

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-26, 13:16:52 »
Owszem na kursie są omawiane choroby skóry,ale taka osoba ,która nie jest związana z tym zawodowo machnie na to ręką czy klientka będzie miała drożdżyce czy też nie,dla niej liczy się zarobek.Czasami ciężko jest rozpoznać jakąkolwiek zmianę na płytce paznokciowej,dlatego tak ważne jest doświadczenie.
Napisałam o tym ,że kursy powinny być tylko kosmetyczkom z tego względu,że tak osoba z kursem pójdzie pracować do salonu zabierając pracę wykwalifikowanej kosmetyczce. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-26, 13:21:04 »
Cytat: "kasiasecret"
Owszem na kursie są omawiane choroby skóry,ale taka osoba ,która nie jest związana z tym zawodowo machnie na to ręką czy klientka będzie miała drożdżyce czy też nie, :twisted:


chyba masz jakies zle wspomnienia skoro tak twierdzisz :roll:
sa tutaj dziewczyny przeciez ktore nie sa kosmetyczkami a robia pazury , i wcale nie machna reka na to czy klietnka ma grzyba na paznokciu czy cos innego :roll:
wiec dalej nie rozumiem ..czy jak osoba bedzie kosmetologiem i bedzie miala kurs i robic pazury to niie machnie reka??
rownie dobrze moze wtedy tez machnac reka :twisted: i miec to w d...i wazny bedzie zarobek.
wiec nie kazda osoba bez ukonczonej kosmetologii a robiaca pazury jest fe

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-26, 13:22:05 »
Logiczne jest ,że ktoś kto otrzyma certyfikat z paznokci ,nie będzie mógł wykonywać zabiegów na twarz czy ciało.
Wracając do omawianych chorób na kursie tam tylko są omawiane zgrubsza bez zdjęc,więc skąd taka "stylistka" może odróżnić schorzenia paznokci,wiele z nich jest do siebie podobnych.  :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-12-26, 13:24:56 »
no to trafiłaś po prostu na złe szkolenie  :wink:
po to są fora żeby przed pójściem na szkolenie wybrać odpowiednie ;)
nadal nie rozumiem co ma robienie pazurków tylko przez kosmetyczki do tego jaki kto kurs ukończył i co przede wszystkim to wszystko ma do tematu wątku czyli pracy bez kursu  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-26, 13:26:20 »
Znów się nie zrozumiałyśmy.Są przecież kosmetyczki,które nie przyłożą się do wykonywanej pracy i są też takie osoby,które są  po samym kursie i robią piękne paznokcie.Rzacz w tym , że osoby z zewnątrz robią konkurencję zaniżając ceny.To nie tylko jest moje zdanie ale także moich koleżanek-kosmetyczek. :twisted:

Na kursie paznokciowym byłam w 2005 roku i słyszałam wiele dobrych opini na temat tegoż centrum szkoleniowego.Okazało się inaczej kiedy robiłam ten kurs.Szkoleniowcem była instruktorka Euro Fashion.Widocznie była już znudzona. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-26, 13:33:38 »
Temat wydzieliłam  :wink:
      
      
                     Jakie osoby z zewnątrz? takie co mają tylko kurs stylizacji?
mają prawo, nie muszą być kosmetyczką żeby zajmowac sie stylizacją paznokci...
nadal nie rozumiem o czym chcesz nas przekonac  :roll:

      
      
                     dodałam także ankietę odnośnie pierwszego Twojego postu :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-12-26, 14:12:53 »
Niezwiązane z branżą kosmetyczną (zawodowo).
Niczym nie chcę przekonywać ,poprostu wyraziłam własną opinię. :twisted:

      
      Dodane po 21 min.:
                     Owszem mają prawo zajmować się paznokciami nie nyguję tego. :twisted:
      
      Dodane po 13 min.:
                     Koleżanka opowiadała jak jej klientka oznajmiła,że teraz sama będzie robić paznokcie.Nie dość ,że straciła klientkę to ma konkurencję.Obłęd. :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-12-26, 14:24:33 »
no to ze jest konkurencja to chyba  w kazdym zawodzie.
trzeba sie poprostu mocno starac zeby byc najlepszym.

no z ta kolezanka tro nieciekawie ale juz watek na forum o takim czyms byl.

zanizaja ceny :roll: hmm zanizaja ceny pewnie tzw. tipserki ktore na oko nauczyly sie wielce robic pazurki i biora za to kase..
ale nie na pewno wykfalifikowane stylistki.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kursy stylizacji tylko dla kosmetyczek?
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-12-26, 14:32:04 »
Cytat: "kasiasecret"
Niezwiązane z branżą kosmetyczną (zawodowo).
Niczym nie chcę przekonywać ,poprostu wyraziłam własną opinię. :twisted:

Nie związane zawodowo? to może zróbmy 3 letnie studia stylizacji paznokci?
ale dlaczego uważasz że ktoś nie może zajmować się stylizacją paznokci jeśli ukończy odpowiedni kurs?
to nie kosmetyka która ma bardzo szeroki zakres materiału, moja droga to tylko paznokcie i naprawdę nie trzeba mieć wiedzy kosmetologa żeby się tego nauczyć :roll:

      
   
Cytat: "kasiasecret"
                        Owszem mają prawo zajmować się paznokciami nie nyguję tego. :twisted:


no to w czym problem? najpierw piszesz ze nie powinny, potem że mają prawo :roll:
      
   
Cytat: "kasiasecret"
                        Koleżanka opowiadała jak jej klientka oznajmiła,że teraz sama będzie robić paznokcie.Nie dość ,że straciła klientkę to ma konkurencję.Obłęd. :twisted:


na tym polega konkurencja, każdy ma prawo rozwijać się zawodowo i skoro klientka poczuła że jest w stanie robić takie pazurki jak jej stylistka to ma do tego prawo... czas i klientki zweryfikuje jej umiejętności bo kazdemu się wydaje że to taka prosta sprawa :roll:
naszym zadaniem jest uświadamianie klientkom jak powinny wyglądać prawidłowo zbudowane paznokcie alby były trwałe i estetyczne i jak ktoś woli iść założyć sobie za 40 zł i mieć łopatowate krogulce na tydzień to też nic nie poradzisz...
ja już kilku klientkom pokazywałam dlaczego pazurki im się nie trzymają i że moga być ładniejsze, robiąc im dla porównania z ich krogulcami jeden pazurek.
wracają po tygodniu z chęcią ściągniecia swoich i założenia wszystkich takich jak ten jeden pokazowy
dla mnie taka konkurencja to żadna, trzeba po prostu uświadamiać klientkom ze tipsy nie muszą wyglądać sztucznie, nie muszą być łopatkami do ogródka a tym bardziej nie powinny się zapowietrzać  :twisted:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum