Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76452 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #75 dnia: 2008-05-04, 12:24:25 »
tyle ile zużywasz ;)

kulkowe nie są zabronione, u mnie na kontroli Pani wręcz pytała gdzie jest i czy fryzjerka ma swój osobny  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #76 dnia: 2008-05-04, 12:32:59 »
Cytat: "MariaW_Innowacje"

[...]
Zasady higieniczne:
- narzedzie metalowe wielokrotnego uzytku po uzyciu wrzucasz w gabinecie do pojemnika z roztworem plynu dezynfekujacego[...]


Ja jeszcze uzupełnię ten opis o moment,kiedy po użyciu,narzędzia najpierw myjemy pod bieżącą wodą z mydłem,a następnie wrzucamy do wanny do dezynfekcji .

Offline misio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #77 dnia: 2008-05-05, 20:36:27 »
Ja jeszcze na temat preparatów.
Skineptpur to: Preparat na bazie alkoholi do odkażania skóry przed operacjami, przed iniekcjami, punkcjami, pobraniem krwi więc jak można dezynfekować nim pilniki? Wydaje mi się,że Incidur byłby do tego lepszy.
Znalazłam też fajną stronkę wszystko w jednym,można poczytać: http://www.medi-sept.com.pl/index.php

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #78 dnia: 2008-05-05, 23:29:57 »
Skinseptu nie uzywamy do narzędzi, tylko do raczek- naszych i klientki.  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #79 dnia: 2008-05-06, 10:46:04 »
Cytat: "Darianna"
Cytat: "MariaW_Innowacje"

[...]
Zasady higieniczne:
- narzedzie metalowe wielokrotnego uzytku po uzyciu wrzucasz w gabinecie do pojemnika z roztworem plynu dezynfekujacego[...]


Ja jeszcze uzupełnię ten opis o moment,kiedy po użyciu,narzędzia najpierw myjemy pod bieżącą wodą z mydłem,a następnie wrzucamy do wanny do dezynfekcji .


w życiu tak nie robimy, dostalam z sanepidu procedure postepowania, i nie myjemy narzedzia zaraz po uzyciu, bo jest ryzyko ze sie zaklujesz sama cązkami, które przed chwila komus np. uszkodzily skórkę. Najpierw plyn dezynfekujacy, dopiero potem mycie pod biezaca woda, bo nawet jesli sie zaklujesz, juz nie ma takiego ryzyka (stad wymóg 2-komorowego zlewu, jedna komora do mycia narzedzi po dezynfekcji) i dopiero do autoklawu :)

a jeszcze co do kulkowego sterylizatora, co sanepid to inna historia, ale mi pokazano w sanepidzie jakies wewnetrzne wojewódzkie wytyczne mówiace o tym, ze kulkowy jest zakazany

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #80 dnia: 2008-05-06, 22:44:39 »
To ja nie wiem co to za sanepid,bo my mamy czyścić narzędzia po użyciu w bieżącej wodzie :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #81 dnia: 2008-05-06, 23:05:47 »
Ja też nie wiem , bo u mnie kulkowy jest obowiązkowy ;)
oprócz tego moczą się narzędzia w Aldesanie :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #82 dnia: 2008-05-07, 10:19:20 »
Zobaczcie, co za durnoctwo. W sumie najważniejsza sprawa w gabinecie, a w poszczególnych województwach jest inaczej.

Podlegam pod Wójewódzka stacje sanitarno - epidemiologiczna w Gdańsku,
a w Słupsku bezpośrednio pod powiatową.

Mam ochotę zrobic dym na skalę ogólnokrajową, żeby w końću wszedzie przepisy byly takie same.

a

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #83 dnia: 2008-05-07, 17:39:52 »
U mnie była dzisiaj babka z sanepidu, ale z żywieniówki. Prywatnie na pedicure. Trochę gadałyśmy i ona sama twierdzi też, że powinny być przepisy ogólne, dla wszystkich. A tak? Każde miasto ma inne prawa.

Najlepsze jest to, że w mieście obok sanepid twierdzi, że nie trzeba sterylizować narzędzi w autoklawie, tylko wystarczy w płynie. CHORE!!!!!  :roll:

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #84 dnia: 2008-05-07, 17:52:50 »
No masakra, a potem sie dziwic, ze tak si szerzy zakażenie HCV !!! W ogóle sie o tym nie mówi, ani w mediach, ani nigdzie... wlasnie jeden z gabinetów u mnie w miescie ma swiezo zalozona przez klientke sprawe w zw. z wprowadzeniem zakazenia wirusowym zapaleniem watroby typu C podczas manicure.... Gabinet nie jest ubezpieczony od OC.... Moga sie juz zamykac, bo baka ma udokumentowana wizyte w tym gabinecie (jakies oswiadczenie podpisywala), i brak udokumetowanych wizyt w szpiatalach, u stomatologa, w przychodniach gdziekolwiek.... Malo tego, ma zrobione wyniki badan na nosicielstwo bo potrzebowala do pracy na jakis miesiac przed wizyta w tym gabineciei byla czysta (wynik negatywny)....

nigdzie sie o tym nie mói glosno, a zakazenie HCV szerzy sie szybciej niz HIV, masa ludzi jest nosicielami, tylko o tym nie wiedza, dopóki nie zacznie szwankowac wątroba i zdrowie w ogóle...

Ale jak czlowiek chce byc odpowiedzialny i wszystko robic jak nalezy, a nawet jeszcze lepiej, to nie moze, bo kazdy sanepid gada co innego wrrrr

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #85 dnia: 2008-07-25, 18:26:42 »
podobno zebyzdezynfekować solarium nie wystarczy tylko popryskać płynem i przetrzeć bo to nie wyczyści bakterii. co o tym sądzicie?
tylko trzeba pryskać  a potem dodatkowo umyć, lub rozwijać na łóżko nowy kawałek specialnej foli UV

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #86 dnia: 2008-07-26, 12:49:04 »
Pewnien czas temu szukałam pracy w gabinecie kosmetycznym...wzięto mnie na kilka dni aby zobaczyc co potrafie...i wtedy przezylam dosłownie szok...
Jestem strasznie uwarazlwiona co do sterylnosci tak narzedzi jak i higieny...w  w/w gabinecie pracowac mi kazano jednym pilnikiem,dłutkiem,cązkami na kilku osobach...
Poszlam tam tylko raz...i wiecej mne tam juz nie zobaczono...
Obecnie jestem w trakcie otwerania wlasnego salonku i nie wyobrazam sobie pracowac tak jak w/w gabinet...

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #88 dnia: 2008-09-29, 11:12:32 »
Cytat: "jumpi"
znalazłam kilka niedrogich autoklawów, co sądzicie ma ich temat?
http://allegro.pl/item447360779_autoklaw_sterylizator.html
http://allegro.pl/item444458322_sterylizator_parowy_melag_autoklaw.html
http://allegro.pl/item439742356_autoklaw_aesculap_354.html

Nie znam sie na sterylizatorach ale my przez jakis czas uzywalismy starego, odkupionego od stomatologa ale zdecydowalismy sie w koncu na zakup nowego.
Zapytaj w swoim sanepidzie, czy Ci taki zaakceptuja, poza tym licz sie z jakimis kosztami remontow (uszczelki itp.).

Offline makusek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #89 dnia: 2008-09-29, 22:42:00 »
własnie otwieram gabinet i mam  znajomosci w sanepidzie i jak sie pytalam o autoklaw to kobietka powiedziala ze nie ma zadnej ustawy zeby posiadac autoklaw-jak na razie!!Moj kolega zajmujacy sie tatuazami tez cos przebakiwal o autoklawie i umowach ze szpitalami.wszedzie o tym głosno ale wymogu takiego jak na razie nie ma.natomiast  trzeba sie wykazac rachunkami z pralni chemicznej bo recznikow nie mozna prac w domu lub uzywac wyłacznie jednorazowych.