Autor Wątek: Makijaz trwaly a permanentny  (Przeczytany 29145 razy)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-01-29, 08:16:29 »
To ja o tym sądzę, że ktoś ci paskudnie spaprał usługę!
Jak można komuś robić makijaż na zasadzie tatuażu, który nie zanika? To znaczy, że pani która robiła najwyraźniej zrobila to źle.
Jednak niech się wypowiedzą osoby, któe mają znacznie większe doświadczenie w tym temacie.
Moim zdaniem jakbyś chciała na twarzy tatuaż to są od tego odpowiednie studia. ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline AgaZ

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-05-30, 19:53:09 »
Ja mam makijaz permanentny brwi (wg doswiadczonej osoby ktora sie w tym specjalizuje)juz prawie 7 lat. Powiedziano mi ze bedzie to m.perman. ktory zejdzie po 3-5 latach,wiec zdecydowalam sie na czarne brwi (wtedy mialam czarne wlosy i grzywke) :) Po okolo 2-3 latach brwi zrobily sie jasniejsze czyli jasno-granatowe, a ja nadal czekam kiedy zejda calkowicie! Teraz juz dawno nie nosze grzywki,wlosy rowniez mam jasniejsze i przez te niebieskie brwi nie moge wrocic do swojego naturalnego koloru wlosow czyli do ciemnego popielatowego blondu..! Wiadomo ze nie wygladalabym zbyt naturalnie,moze  wrecz idiotycznie.W szkole z tego co pamietam uczono nas ze permanentny schodzi po kilku latach 3-5, a tatuaz jest na stale, ale ja sie w tym temacie nie specjalizuje...mam tylko nadzieje ze w koncu zagadka zostanie rozwiazana  :wink:  Jednego czego jestem pewna to tego ze bardzo zaluje ze zdecydowalam sie na taki makijaz (tatuaz) :mad: Gdybym tylko mogla cofnac czas....ehhh  Dodam jeszcze ze pytalam sie kilku tatuazystow jak to jest w tym temacie i uslyszalam ze perman.i tatuaz to to samo ,wykonuje sie je takim samym urzadzeniem i wprowadza barwnik tak samo gleboko... Misz Masz   Pozdrawiam

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #17 dnia: 2012-09-28, 00:20:19 »
Bardzo często poprawiam makijaże permanentne brwi (czasem wyglądające jak tatuaż- krechy jak markerem malowane) jest to trudna praca ale jaka efektowna:)

Makijaż permanentny jest po to by sobie ułatwić malowanie brwi jak i poprawić niedoskonałości naszej urody, ma schodzić- być na jakiś czas by po upływie czasu można go odświeżyć tak samo lub zupełnie inaczej.

robienie makijażu trwałego (jeśli można tak to nazwać) pozbawia nas możliwości zmian kształtu intensywności i koloru po kilku latach  a nasza twarz się zmienia- opadają powieki, jaśnieje skóra z wiekiem i może się okazać że taki makijaż zrobiony dziś,za kilkadziesiąt lat napewno nie będzie już tak pasował:)
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #18 dnia: 2014-01-15, 14:05:29 »
Pojęcia makijaż trwały i makijaż permanenty często stosowane są zamiennie. Jest to błędne i może postaramy się to w krótki sposób wyjaśnić.
Czy macie jakieś dokładne definicje tych zabiegów?
Z tego co mi wiadomo to makijaż trwały polega na stosunkowo płytkim wprowadzeniu barwnika, poprzez 'drapanie' naskórka igłą wprowadzającą barwnik. Trwałość takiego makijażu to 3-5 lat. Natomiast makijaż permanentny jest bardziej zbliżony do tatuażu a barwnik wprowadza się głęoko poprzez nakłucie naskórka, prawie do skóry właściwiej. Jest to prawie tatuaż i pomimo jego większej trwałości (może pozostać na zawsze) w miarę upływu czasu barwnik blaknie przez co makijaż staje się nierównomierny.
Czy macie jakieś materiały na ten temat?


makijaż permanentny i makijaż trwały dla mnie są tym samym;p
bardzo czesto niestety pigmenty wprowadzane sa za gleboko i klientka zamiast makijazu na 3-5 lat ma zwykly tatuaz ;p nieraz widziałam 10letnie kreski :)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline mamma mia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #19 dnia: 2018-04-22, 00:24:59 »
American Academy of Dermatology wyróżnia pięć rodzajów tatuaży

    Tatuaże traumatyczne, zwany też „naturalnymi”, czyli takie, które są wynikiem urazów i ran o drogi asfaltowe, pyłem węglowym u górników lub ołówkiem.
    Tatuaże amatorskie.
    Tatuaże profesjonalne, zarówno za pośrednictwem tradycyjnych metod i nowoczesnych maszyn do tatuażu.
    Tatuaże kosmetyczne, znane również jako „permanentny makijaż” np. powiększenie brwi lub ust.
    Tatuaże medyczne stosowane np. przy zaburzeniach pigmentacji skóry.

Każdy permanent jest tatuażem. Żaden makijaż nie złuszcza się a jedynie jest mniej lub bardziej absorbowany przez organizm a raczej pożerany przez makrofagi i usuwany drogami krwionosnymi. W mojej 25 letniej pracy z makijażem nigdy nie spotkałam sie z całkowitym usunieciem barwnika ze skóry.

Offline mamma mia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #20 dnia: 2018-04-22, 00:41:28 »
Nie ma czegos takiego jak wprowadzanie makijażu zbyt głeboko. Zarówno tatuaż tradycyjny artystyczny jak i tatuaż zwany makijażem permanentnym wprowadzane są na tą samą głebokośc, do skóry własciwej. Gdyby makijaz był umiescowiony w naskórku zniknąłby w ciagu miesiąca bo taki jest cykl odnawiania się epidermy. Gdyby natomiast był wprowadzony głebiej do warstwy podstawnej skóry, gdzie przede wszystkim jest tłuszcz to by się rozmył zarówno makijaz jak i tradycyjny tatuaż. Zbyt gróba warstwa skóry sprawiłaby ze stałby się niewidoczny.
Rozróznienie na makijaz permanentny i tatuaż to zwykły chwyt marketingowy - wiekszośc kobiet 3 razy zastanowiłaby się przed zrobieniem gdyby usłyszała że to tatuaż na twarzy.
Robię makijaz 25 lat i nigdy nie widziałam aby jakikolwiek zniknął całkowicie.

Offline maty_lda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #21 dnia: 2018-07-17, 10:40:30 »
ja też tych pojęć używam zamiennie ;)

Offline Martini

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Re: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #22 dnia: 2018-08-27, 12:06:20 »


To ja poproszę nawet w długi sposób bo jak dla mnie te pojęcia były do tej pory równoznaczne.
Nie bardzo kojarzę kto chciałby sobie robić makijaż jak tatuaż. Choć słyszałem w salonach tatuażu o starszych paniach co sobie brwi na amen przyszły zrobić.. ale one były tak grubo po 50tce pewnie.
W sumie jedyne miejsce jakie widzę gdzie taki makijaż mógłby się sprawdzić to maskowanie blizn i tego typu przypadłości. W innym razie taki makijaż w miarę upływu czasu szpeciłby a nie poprawiał urodę. No ale to moje zdanie, chętnie poczytam więcej na ten temat.

Pozdrawiam
Mako :twisted:

Niekiedy jest problem z owłosieniem twarzy i warto wtedy wykonać nawet tatuaż.
Nie pozycjonujemy się!

Offline Ars Beauty

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #23 dnia: 2018-09-11, 12:59:06 »
Permanentny, czyt. trwały, czyli makijaż trwalszy niż makijaż codzienny. Nie ma czegoś takiego jak makijaż trwały różniący się czymś od makijażu permanentnego.

Oczywiście, że makijaż permanentny nie jest tym samym co tatuaż tradycyjny. Makijaż permanentny wykonywany jest płycej dlatego też z biegiem czasu zanika ale nie równomiernie i nie całkowicie. Dlatego też potrzebne są późniejsze korekty. Gdyby makijaż permanentny był tym samym co tatuaż tradycyjny to nie byłoby mowy o nawet drobnej utracie pigmentu z biegiem lat.

Offline Wiollakka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #24 dnia: 2018-09-27, 14:53:06 »
Jeżeli chodzi o makijaż permanentny, to nie warto korzystać z promocji. Trzeba wybrać linergistkę po certyfikowanym szkoleniu, która używa wysokiej jakości barwników i dobrego sprzętu. Moja pani linergistka używa barwników z biotekpolska.pl i kolor przyjął się bardzo ładnie. Polecam
Nie pozycjonujemy się!

Offline arletta

  • ;))
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #25 dnia: 2018-11-08, 16:21:02 »
Jeśli makijaż permanentny to musi być uniwersalny, to po pierwsze, a po drugie to nie ma też co na tym oszczędzać. Taki makijaż musi być naprawdę dobrej jakości.
Szczerze mówiąc nie wiem, czy kiedyś zrobię sobie makijaż permanentny, ale w sumie jest to bardzo ciekawa perspektywa i bardzo interesuje mnie ten temat.

Offline Zdz_21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #26 dnia: 2018-11-28, 11:47:43 »
Nie wiedziałam że jest między nimi taka różnica. To który lepiej wybrać?

Offline pakamilo

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #27 dnia: 2019-01-17, 15:08:15 »
Również słyszałam, że pojęcia używane są zamiennie. :)
Nie pozycjonujemy się!

Offline janda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #28 dnia: 2019-01-22, 23:57:21 »
Najważniejsze to wybranie dobrego salonu , bo od tego zależy efekt :)  Nie przypadkowy tylko najlepiej zasięgnąć wiedzy gdzie warto to zrobić.

Offline sweety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #29 dnia: 2019-02-22, 17:52:58 »
To podstawa bo pozniej naprawde mozna sobie tylko narobic szkod bez sensu... Najlepiej moim zdaniem poszukac wsrod znajomych, popytac i poczytac opinie w necie. A wlasnie przez opinie googlowe trafilam do kliniki dermed naszej krakowskiej. Sama nigdy niekorzystalam z zadnych zabiegow wiec moja wiedza jest zerowa w temacie. A jednak trzeba wiedziec do kogo uderzac