Autor Wątek: wybór firmy do gabinetu  (Przeczytany 45440 razy)

Gość

  • Gość
salon autoryzowany ? czy może lepiej nie
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-02-17, 20:01:01 »
Przenoszę swój Salon kosmetyczny(szukam nowego pomieszczenia) i zaczęłam się zastanawiać nad gab. autoryzowanym. Wcześniej przez 6 lat miałam swój gabinet i pracowałam na kilku firmach (wybierałam z każdej firmy to co ma najlepsze). Jak na razie oferty które dostałam od firm są korzystne tylko dla tych firm a kosmetyczka nic z tego nie ma jedynie rabat 5% lub 10% w postaci dodawania próbek i to  przeważnie jeżeli się zrobi zakupy za min 1000 na m-c  . A do tego na początek trzeba wydać od 10 tyś w górę żeby wogóle wejść do firmy . No co za wymagania!!! To jest tragiczne słuchajcie. Czy możecie mi polecić jakąś firmę która jest NORMALNA i posiada korzystne warunki autoryzacji?

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-02-17, 20:42:04 »
Pracowałam w salonie autoryzowanym THALGO i z tego co wiem to na poczatek tez musisz wydac 10000tys na kosmetyki w tym masz 3 fartuszki reczniki opaski pedzle itp. oraz probki. rocznie trzeba zrobic zamowienie chyba na kolejne 10000tys. minusem jest to ze z czasem trzeba wprowadzac kolejne zabiegi ktore oferuje firma.
thalion - podobne reguły.
osobiscie jestem za tym zeby samemu kompletowac sobie zabiegi. ja zaczynam teraz prace na clarenie i stopniowo (mam nadzieje ze sie rozkreci) bede wprowadzala inne firmy.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-02-18, 11:15:26 »
Ja też nie zdecydowałam się na salon autoryzowany choć długo nad tym myślałam, ale ograniczenia jakie stawiają firmy skutecznie mnie odstraszyły, poza tym teraz mam do wyboru jak chce poszerzyć oferte salonu o jakiś zabieg z nowej firmy to nie mam problemu, i na razie nie mam zamiaru tego zmienić.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-02-18, 19:17:25 »
ja pracowałam na Thalgo a teraz otwieram swoj gabinet i bede pracowac na clarenie poniewaz ma bardziej roznorodne zabiegi niz thalgo

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-02-20, 08:19:42 »
Cytat: "Zyta"
ale salon autoryzowany to tylko fajnie brzmi!

Sa firmy, ktore daja swoja autoryzacje bez 'cyrografow' na tylka 'jedna i sluszna' firme. Np francuski Payot.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-02-21, 08:15:28 »
Cytat: "Zyta"
O.K ale musisz przyznać Tomku,że autoryzowane gabinety(coś za coś)bywają częściej.

Taka jest polityka tych firm, ale wg mnie jest to troche krotkowzroczne. Na rynku jest wiele super prepartow roznych firm i zadna z nich nie ma wylacznosci na fajne zabiegi.

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-02-22, 13:15:42 »
Cytat: "Tomek"
. Na rynku jest wiele super prepartow roznych firm i zadna z nich nie ma wylacznosci na fajne zabiegi.


Czy nie wyglada to dziwnie jak wybierasz sie do autoryzowanego gabinetu
np. Thalgo
a kosmetyczka robi ci zabieg MayStara
no to troche wyglada to glupio
bynajmiej z mojego punktu widzenia

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-02-22, 13:47:49 »
Cytat: "caro50"

Czy nie wyglada to dziwnie jak wybierasz sie do autoryzowanego gabinetu
np. Thalgo
a kosmetyczka robi ci zabieg MayStara

Thalgo przy autoryzacji wymagalo wylacznosci, przynajmiej jakis czas temu.
Ale moze zaproponowac zarowno Thalgo jak i MyStara i Ty masz wybor, ktory zabieg wybrac.
Wg mnie to jest normalne. Autoryzacja nie polega na wybraniu 'tylko jednej, slusznej' firmy ale na na poinformowaniu potencjalnej klientki, ze dany salon  moze wykonywac zabiegi danej firmy i ma do tego pelne, profesjonalne przygotowanie, a przynajmiej tak powinno byc ;)

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-02-22, 18:19:49 »
tak jak pisałam wczesniej pracowałam w salonie autoryzowanym thalgo i firma zastrzega sobie wprowadzania innych firm....chyba że jakis produkt którego ona sama nie posiada np. kwasy mozna smiało wprowadzić

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #54 dnia: 2006-02-23, 12:54:26 »
Cytat: "Tomek"

Wg mnie to jest normalne. Autoryzacja nie polega na wybraniu 'tylko jednej, slusznej' firmy ale na na poinformowaniu potencjalnej klientki, ze dany salon  moze wykonywac zabiegi danej firmy i ma do tego pelne, profesjonalne przygotowanie, a przynajmiej tak powinno byc ;)


no jesli tak mialo by byc to bardzo prosze
ale wydaje mi sie ze rzeczywistosc jest inna
chociaz moze sie myle, bynajmiej chciałabym sie mylic

Gosiaczka

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #55 dnia: 2006-02-24, 12:41:41 »
jezeli szukacie dobrych kosmetykow przed oczyszczaniem i po oczyszkaniu to polecam firme chantarelle sago maska przed oczyszczaniem i koalinowa po oczyszczaniu. algi na koniec z dermiki

Gość

  • Gość
Jaka firma do gabinetu???
« Odpowiedź #56 dnia: 2006-06-01, 21:41:30 »
Dziewczyny, chcialabym was prosic o rade.
Otoz planuje otwarcie swojego gabinetu.
I mam problem bo nie wiem/ jestem niezdecydowana jaka firme mam wybrac.
 A wiec chialabym miec pare zabiegow na Clerenie, bo cena jest bardzo przystepna.
 Zakupie glownie algi i platy kolagenowe.

I firme taka juz bardziej konkretna, i wlasnie, nie wiem jaka.
Marze o Thalgo, ale jest dosc droga, i nie wiem czy bede mogla sobie na nia pozwolic:(
Myslalam o Jean D'Arcel, ale nie znam dosc dobrze jej firmy , dlatego sie waham.
Pracuje ktoras z was moze ??????????
 Chodzi mi tez po glowie Thalion, ale slyszalam ze to slaba firma :?
 : bredzisz :
Bardzo mi zalezy aby poznac wasze opinie
z gory dziekuje za kazda odpowiedz

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #57 dnia: 2006-06-03, 10:34:26 »
No właśnie niedawno miałam ten sam problem. Pracuje na Jean D'Arcelu ale dosyc drogie są ich zabiegi szczególnie te w setach czyli pudełeczkach na jednego klienta. Rozważam wprowadzenie Matisa al jakoś nie mam przekonania. Jest też fajna niedroga nowa Hiszpańska firma Ainhoa ale u nas jeszcze mało znana.

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #58 dnia: 2006-06-03, 20:21:42 »
shilo, a powiedz mi czy jestes zadowolona z kosmetykow Jean D'Arcel????
Nie znam dosc dobrze tej firmy, mialam z nia kontakt jedynie podczas praktyki ( miesiac).
Czy maja ciekawe serie zabiegow????
 :D

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #59 dnia: 2006-06-03, 23:03:12 »
Mają dobre kosmetyki, fajne ciekawe zabiegi , super jest zabieg Afrodyta jest przyjemny dla klientek i daje super efekty!!!