Autor Wątek: wybór firmy do gabinetu  (Przeczytany 45473 razy)

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-26, 08:37:48 »
Musisz pamiętać, że klientki to ludzie, nigdy nie dogodzisz wszystkim :(
I wszystkie są różne. Ja starałam się każdego klienta traktować bardzo indywidualnie, starać się spełniać jego potrzeby. Ale nie wszystkie się da.

Pytasz czy klientki zwracają uwagę na markę.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Część zwraca część nie.
Nie ma też marki idealnej, która odpowiadałaby wszystkim. Np. miałak klientki wręcz zakochane w Erisie, takie, które nie lubiły tej firmy i takie, którym było wszystko jedno.
Firmy Sans Soucis prawie nikt nie znał, ale przekonałam klientki i te które spróbowały bardzo się do niej przywiązały.

Jest też tak, że niektóre klientki lubią stale te same zabiegi.
Inne znowu gustują w nowościach. Czasem przeczytają w gazecie o jakimś zabiegu (np. ostatnio dużo się pisało o zabiegach czekoladowych) i one by to chciały mieć....
A ty sprowadzisz ten zabieg, zainwestujesz, a taka klientka skorzysta raz lub dwa i już chce coś nowego....
Jeżdziłąm na targi, szkolenia, ale starałam się sprowadzać tylko te nowości, które naprawdę wydawały mi się być trafione.
Za to zawsze wszystkiego słuchałam bo nawet jak nie mogłam zaoferować klientce zabiegu czekoladowego, za to jej bardzo dużo o tym zabiegu opowiedziałam była zadowolona.


Teraz klentki interesują się zamykaniem naczynek, usuwaniem owłosienia przy pomocy lasera.
Mnie ani na laser nie stać, ani nie czułam się kompetentna do wykonywania tego typu zabiegów.
Nawiązałam więc współpracę z lekarzami dermatologami, którzy wykonywali tego typu zabiegi.
Ewentualnie podawałam adres i telefon do Centrum Terapii i Diagnostyki Laserowej w Łodzi (mają tam naprawdę dobry sprzęt i wykwalifikowanych specjalistów).

Po prostu nawet jak nie mogłam czegoś zaoferować starałam się chociaż służyć radą.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-26, 13:46:50 »
zgadzam sie z dziewczynami :D ....ja postawilam na 4 rozne firmy 1.leim i cosmomed (zab.liftingujace z maska jonowa ,rekina,biotyna,witc)praktycznie dla kazdej klientki .2.mary cohr aromaterapia (relaks dla zestresowanej klienteli ktorej jest coraz wiecej)3.zabiegi lecznicze dr.rimpler(po operacjach plastycznych.naczynka,do skory problematycznej ze st.zapalnymi)najczesciej stosowane zab.4.oceanik czyli alternatywa dla skory wrazliwej .....mialam okazje poznac wiele firm kosmetycznych dlatego w moim gab.znalazly sie te po ktorych wiem ze sa efekty widze zmainy i klientka wraca ,rowniez maja swoje ulubione prep. wydaje mi sie ze posiadanie jednej firmy nie jest w stanie sprostac wszystkim wymaganion np b.lubie mary cohr ale nie wszystko jest w niej super np kwasy maja dzialanie nawilzajace ze wzgledu na wys.ph dlatego kwasy mam rimplera ,natomiast w aromaterapi uwazam ze nie ma lepszej firmy itd kazda firma ma jednego konika i ja staram sie go wylapac  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-26, 16:17:01 »
Trzeba popatrzec na to z perspektywy klientki
nie wazne jaka firma
wazne zeby było dobrze i niezbyt drogo

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-28, 11:26:25 »
Niestety w tym temacie nie ma złotej recepty.
W dobie kolorowych pism i reklam, nasze klientki często szybciej wiedzą o nowościach na rynku kosmetycznym niż my. Bardzo często do gabinetu przychodzą Panie, które od progu pytają się " czy zamierzamy wprowadzić ten nowy zabieg, bo....", " jakie ma składniki ten krem, jak działają na skórę", " która firma jest lepsza ta, czy tamta"
Z tych pytań wynika, że nie każdej jest wszystko jedno.

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-30, 07:53:10 »
Cytat: "bogusiab"
Czytam sobie tak czytam to co mi napisałyście - bardzo cenne uwagi i przemyslenia. Thanks :lol:
Nie myślałam, że klientki tak wypytują o nowości. Ale to mile. Ja bym nie lubiła jakby mojej klientce bylo wszystko jedno: co jej robię , co nakładam i nie chcialabym żeby myśłała że ja robię coś bo robię , bo musze zarobić kasę.


Myślę, że źle zrozumiałaś.
Chodzi o to, że klientki mają zaufanie do kosmetyczki, wierzą, że ona im najlepiej doradzi, sama wybierze odpowiedni zabieg.

Aguś

  • Gość
Kosmetyki do gabinetu
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-02, 20:00:53 »
Dziewczyny zwracam sie do Was z prosba o polecenie mi kosmetyków do gabinetu do:
-peelingu twarzy,
-maski rozpulchniajacej pod vapozon na ktorym mozna wykonac masaz rozgrzewajacy, rozpulchniajacy
-algi na twarz

Bede wdzieczna za sugestie oraz namiary na fiirmy zajmujace sie sprzedarza owych kosmetyków.  

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-09-02, 22:22:26 »
agus jest bardzo duzo firm a ceny sa tez rozne wiec moze zacznijmy jaka polka cie interesuje?tansza,srednia,czy ta luksus? :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Aguś

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-09-03, 00:21:47 »
Średnia :wink:

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-09-03, 20:43:38 »
agus jutro podam ci namiary  :wink: zapomnialam tel.z gabinetu ale na int.na pewno znajdziesz ....maski rozpulchniajace ;oceanik pod wapozonem masaz,charmin rose bardzo fajna ,chyba may star ma tez taka ,i cosmomed ....pelingi kazda firma ja polecam zawsze enzymatyczne sa najlepsze bo do kazdej cery i latwo sie zmywaja ja kocham peeling liliowy z aromaterapi mary cohr jest rewelka jak rozpusci naskorek to zamienia sie w oliwke ,a z alg polecam jansena ,leimu,i podobno fajne sa bielendy ,jeszcze jest firma bellnatur i maja fajne algi nawet na okolice oczu i jagodowe fajne i mozna rozrabiac ciepla woda i nie zastygaja szybko ...powiem ci ze czasami skora pod wplywem samego masazu (jesli jest solidnie wykonany )potrafi sie pieknie rozpulchnic pod wapozonem oczywiscie masaz na olejku do twarzy i tylko wtedy gdy skora nie jest gruba ,jesli chodzi o skore gruba i spoista to ziolowka pod maska termiczna  inaczej ciezko jest rozpulchic szczegolnie u osob mlodych
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-09-04, 14:40:00 »
Ja polecam Firme May Star,bardzo lubie na niej pracowac,algi maja fajne,piling z kwasami jest super,Kosmetyki detaliczne maja bardzo ładne opakowania

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-09-05, 08:03:17 »
Cytat: "Aguś"
Średnia :wink:

Zaiteresuj sie rowniez slowenska firma Kozmetika Afrodita - jezeli chcesz wprowadzic zabiegi na cialo, to na pewno Cie one zadowola. A moze jedz z nimi na to szkolenie do Slowenii  :?:  :!:

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-09-05, 16:26:39 »
Cytat: "Marlena"
Ja polecam Firme May Star,bardzo lubie na niej pracowac,algi maja fajne,piling z kwasami jest super,Kosmetyki detaliczne maja bardzo ładne opakowania



Ja równiez jestem bardzo zadowolona z tej firmy

Gość

  • Gość
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-09-06, 12:06:25 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Aguś"
Średnia :wink:

Zaiteresuj sie rowniez slowenska firma Kozmetika Afrodita - jezeli chcesz wprowadzic zabiegi na cialo, to na pewno Cie one zadowola. A moze jedz z nimi na to szkolenie do Slowenii  :?:  :!:


Jaki jest koszt tego szkolenia :?:  :?:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wybór firmy do gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-09-06, 12:29:40 »
Cytat: "caro50"

Jaki jest koszt tego szkolenia :?:  :?:

Ja sie nie orientuje dokladnie chyba cos kolo 800, ale polowa jest 'zwracana' w postaci kosmetykow. Zadzwon do nich lub napisz  biuro@kosmetyk.net.

Gość

  • Gość
Re: Kosmetyki do gabinetu
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-09-07, 22:48:55 »
- peeling enzymatyczny Norel,
- najlepszą maskę rozpulchniającą jaka znam produkuje Eris
- algi BanDi (bezkonkurencyjne)
- glinki Argiletz