Autor Wątek: zaiks-stop  (Przeczytany 96103 razy)

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #45 dnia: 2008-08-15, 18:59:52 »
ostatnio wpadł do nas zaiks no i wymusili podpisanie umowy, kary za "przyłapanie na gorącym uczynku" nie dali - dobre i to bo akurat radiowe hity leciały na cały slon, ale teraz mamy im szmalowac 95zł miesięcznie :/

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #46 dnia: 2008-08-15, 20:08:48 »
95 zl za radio, to chyba przesada, w jakimś artykule czytalam że klientki nie lubią sluchac radia. Raczej wolą relaksacyjną muzykę, albo z plyty jakieś piosenki a w radiu to  co godzine są wiadomości

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #47 dnia: 2008-08-15, 21:35:59 »
Cytat: "brodka"
ale teraz mamy im szmalowac 95zł miesięcznie :/


I to jest prawdziwe złodziejstwo, prawdziwe piractwo i bantdctwo.

Brodka lepiej pomyśl nad zakupem za tą kasę kilku płyt z muzyką do gabinetu i licencją na odtwarzanie a pewnie wyjdzie taniej.

Jakby mi ktoś w gabinecie puścił ESKĘ to gdybym był klientem to bym uciekł albo co najmniej zwymiotował. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #48 dnia: 2008-08-15, 21:39:59 »
Cytat: "mako"


Jakby mi ktoś w gabinecie puścił ESKĘ to gdybym był klientem to bym uciekł albo co najmniej zwymiotował. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:


nie chcialabym ciebie w gabinecie obslugiwac : hahaha :

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #49 dnia: 2008-08-16, 16:21:58 »
ja u siebie w gabinecie podczas zabiegów puszczam naturalnie relaksy, mako nie myśl sobie, że robię masaże w rytmie hitów na czasie :wink:
ale wiecie, nasz salon jest też salonem fryzjerskim i tam już same takie spokojne smęty nie przejdą, troszkę inny klimat tam panuje, a prosto do niego się wchodzi z ulicy i tam jest recepcja i tam przesiadujemy jak nie ma co robić, puszczamy radio i nagrania z płyt też takie jakie poprostu lubimy, więc co tu zrobic.. a wysokośc opłaty wyliczyli sobie od metrażu salonu..

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #50 dnia: 2008-09-22, 07:57:09 »
Cytat: "Kim"
95 zl za radio, to chyba przesada

A czy brodka wie, ze w przypadku posiadania radia musi placic rowniez abonament RTV?
Raze daje to niezle miesieczne obciazenie.

My kupilismy muzyke  ZWOLNIONA Z OPLAT za publiczne odtwarzanie, na co mamy odpowiednie FV i zaswiadczenie i z glosnikow w calym gabinecie leci wylacznie ta muzyka. Jest ona otwarzana z odtwarzacza DVD poprzez wzmacniac - nie ma wiec radia. Pracownice maja calkowity zakaz puszczania jakiejkolwiek innej muzyki.

Ps.Kupujac muzye relaksacyjna zwroccie uwage czy jest ona zwolniona z oplat, gdyz w jednej firmie mozna kupic zarwono muzyke zwolniona jak i nie, wiec jakby byla jakas kontrola to... kicha ;).

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #51 dnia: 2008-09-23, 20:31:41 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Kim"
95 zl za radio, to chyba przesada

A czy brodka wie, ze w przypadku posiadania radia musi placic rowniez abonament RTV?
Raze daje to niezle miesieczne obciazenie.

My kupilismy muzyke  ZWOLNIONA Z OPLAT za publiczne odtwarzanie


a czy fajna tam leci muzyka, czy wszystkie CD są na jedno kopyto? Monotonne?

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #52 dnia: 2008-12-29, 21:34:10 »
gdzies kiedyś mi się obiło o uszy że albo zaiks trzeba płacic albo zpav, prawda to? czy trzeba oba?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #53 dnia: 2008-12-30, 08:05:10 »
Cytat: "BasiaG"

a czy fajna tam leci muzyka, czy wszystkie CD są na jedno kopyto? Monotonne?

Trudno jednoznacznie powiedziec. Na pewno w jakim sensie jest to monotonne, jednakze, jezeli sa rozne typy muzyki to one sie roznia. Ty jako osoba na stale przebywajaca 'w otoczeniu' tej muzyki powinnas wylaczyc sie na nia i w ogole jej nie sluchac ;)

Cytat: "brodka"
gdzies kiedyś mi się obiło o uszy że albo zaiks trzeba płacic albo zpav, prawda to? czy trzeba oba?

Placi sie tylko jednej firmie poierajacej haracz. Nastepnym podajesz numer umowy, na podstawie ktorej placisz.
Pamietaj jednak, ze za sprzet RTV powinnas placic abonament. Na szczescie my mamy wzmacniacz i odtwarzacz DVD, wiec nie ma ani radia ani telewizji.

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #54 dnia: 2008-12-30, 08:27:58 »
dziękuję za odpowiedź, co mam w takim razie zrobic jesli przychodzi do mnie zpav i mimo tego, że mówię, że mam umowę z zaiksem oni chcą abym im i tak płaciła? nie było mnie akurat w salonie jak byli, fryzjerka z nimi rozmawiała, powiedziała o umowie z zaiksem, a oni powiedzieli, że to nie wszystko.. mają przyjśc jeszcze raz na dniach, jest gdzies to określone, że wystarczy jednej z tych firm płacic czy jak to jest, wiesz może Tomku?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #55 dnia: 2008-12-30, 09:43:48 »
Cytat: "brodka"
jest gdzies to określone, że wystarczy jednej z tych firm płacic czy jak to jest, wiesz może Tomku?

Nie zajmowalem sie doglebnie tym zagadnieniem, i nie jestem prawnikiem, ale na stronach ZAiKSU jest ponizsza informacja:
Cytuj

ZAiKS inkasuje wynagrodzenie autorskie na rzecz twórców (autorów tekstu i kompozytorów utworów muzycznych i słowno-muzycznych). Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych reguluje nie tylko zagadnienia odnoszące się do praw autorskich lecz także praw pokrewnych, czyli praw artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów, nadawców. Ich roszczenia są niezależne od roszczeń ZAiKS-u, gdyż dotyczą innej grupy uprawnionych. Wykaz organizacji zbiorowego zarządzania prawami pokrewnymi można odnaleźć na niniejszych stronach, w dziale : Jak działa -> ZAiKS a inne organizacje -> Organizacje na terenie Polski

Nie wynika z tego jednoznacznie, ze jak placisz do ZAIKSu to nie musisz gdzies indziej. Rzeczywiscie moze sie okazac, ze zglosi sie jeszcze STOART czy ktos inny i miesiecznie bedziesz placic kilkaset zlotych. Najlepiej zadzwon do ZAiKSU i dowiedz sie co oni na to?

Offline biedrona

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #56 dnia: 2009-01-23, 13:51:46 »
Dzwoniłam do Stoart-u i rzeczywiście może być tak,że każda organizacja zgłasza się po swój haracz.To jest chore ,legalna mafia.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #57 dnia: 2009-01-23, 15:14:17 »
Cytat: "biedrona"
Dzwoniłam do Stoart-u i rzeczywiście może być tak,że każda organizacja zgłasza się po swój haracz.To jest chore ,legalna mafia.

Dlatego, jak juz napisalem,  od dluzszego czasu korzystamy wylacznie z muzyki zwolnionej z oplat i dopoki  nie zmieni sie w tym zakresie prawo - nie zmienimy tego, chociaz klientki uwazaja muzyke za monotonna. Coz placic po kilkadziesia czy kilkaset zlotych haraczu - jest bez sensu.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #58 dnia: 2009-01-23, 19:47:04 »
i teraz się zastanawiam nad jednym faktem ... otóż, chodzę do dość dużego solarium i tam mają taki fajny sprzęcik do odtwarzania muzyki z dysków przenośnych, więc co by nie było - piractwo tak ? bo dziewczyna która tam pracuje, mówiła, ze to normalnie mp3 ściągnięte z internetu, kiedy spytałam o zaiksy i inne, czy ktoś to kontroluje to powiedziała, że zapłacili raz zaiksowi 80zł, pan stwierdził, że mogą być odtwarzane mp3 a opłata była za rok. Nie rozumiem nic z tego doprawdy  :roll:  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline misio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #59 dnia: 2009-01-24, 16:54:51 »
Cytat: "Tomek"
A probowalyscie cos wybrac z tego?
http://www.jamendo.com/pl/
ja nie mam czasu przesuchac plyt, ale jezeli znajdziecie jakas 'relaksacyjna' to chetnie sobie ja sciagne.



Ściągnęłam z tej strony już z 5 płytek.Można naprawdę znaleźć ciekawą muzykę tylko trzeba poświęcić jeden wieczór na przesłuchanie i ściągnięcie.Ja osobiście polecam do salonu Alexander Blu:May ale w grupie chillout jest dużo fajnej muzyki.