Autor Wątek: tluuuusta skora  (Przeczytany 5466 razy)

Offline baxe

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
tluuuusta skora
« dnia: 2013-10-04, 14:07:09 »
Witam wszystkich serdecznie,
zapisałam się na to forum ponieważ borykam się z pewnym problemem i zanim wybiorę się do dermatologa to chciałabym zasiegnac rady tu...
Od kilku tygodni (okolo 2 miesięcy) przeraźliwie przetłuszcza mi się skora na twarzy. Wcześniej mialam cerę mieszana, bez pryszczy, raczej ladna, bez wiekszych problemów.
Obecnie wyglada to tak ze okolo godzinę po porannej kąpieli i zrobieniu makijazu moja twarz "ocieka tluszczem". Próbuje sobie to scierac chusteczka higieniczna, ale wtedy ścieram makijaz (zresztą on i tak jest na mnie swiecacy i wstrętny).
Na początku bylo tak ze zmienilam krem (na Vichy) i podklad (na Logone). Po paru tygodniach kiedy spostrzeglam się ze coś jest nie tak z moja cera, odstawilam te nowe kosmetyki.
Wrocilam do mojego poprzedniego kremu (Biotherm Aquasource) i kupilam porządny podklad (Dior Forever). Jednak moja twarz nadal ocieka. Az szkoda tego drogiego podkładu :(
W zeszłym tygodniu mialam robione badanie krwi, hormony w porzadku.
Jeśli chodzi o dietę, to jestem wegetarianka, z tendencja weganska (nie pije mleka, nie jadam jogurtów, nie stosuje masla, za to jadam sery), zresztą i tak diety raczej bym nie obwiniala, bo bylam wegetarianka już wcześniej, zanim zaczely się moje problemy ze skora.
Czy macie jakieś pomysły skąd mi się ta paskudna tluuuusta cera wziela i jak temu zaradzić? :(
« Ostatnia zmiana: 2013-10-04, 14:12:54 wysłana przez baxe »

Offline adamiakmatinka

  • Szlachcianka
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-10-04, 14:35:27 »
Witamina PP pomaga, ale o ile się nie mylę, jest na receptę. Cynk też jest dobry.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-10-06, 13:36:59 »
ja bym tez poradziła skonsultować to z lekarzem dermatologiem, bo ciągłe próbowanie rożnych kosmetyków "na własną rękę" też może rozregulować skórę twarzy,
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline marcela.kos123

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-12-09, 15:13:10 »
Nie wiem czy mój post będzie pomocny ale miałam identycznie jak ty. Według mnie po prostu z czasem nasza skóra się zmienia i nie musi być nawet jakiś konkretny powód. Ja kiedyć miałam raczej sucha skórę, teraz mam tłustą. Na początku był dramat ale trochę pokombinowałam i w końcu znalazłam kosmetyki które dobrze działają na moją cerę.

Offline jolaniebieska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-01-08, 11:48:49 »
Szybko do dermatologa. Jak nie, to Cię postraszę: zmarszczki przy cerze tłustej tworzą się inaczej niż w przypadku skóry suchej, czyli nie tworzą się płytkie mimiczne zmarszczki, ale w późniejszym wieku bruzdy i głębokie bruzdy  :!:

Przyczyny to mogą być zmiany hormonalne, temperatura otoczenia - gdy temperatura wzrasta o 1 st. C, wydzielanie łoju zwiększa się o 10%, niedobory witamin B2, B6 i A, nadmiar mleka i jego przetworów, żywności przetworzonej oraz wysokowęglowodanowej

Offline joonek9

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-04-03, 12:53:05 »
Wierzbownica podobnoć pomaga, dostępna w formie tabletek lub herbaty (tabletki chyba będą lepsze).

Offline katarzyna_kilar

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-05-12, 15:40:59 »
Ja również uważam, że powinnaś skonsultować się z dermatologiem - jeśli potwierdzi, że to nic groźnego wtedy możesz już działać na własną rękę i szukać nowych kosmetyków, które sprawdzą się dla twojej nowej skóry
Bądź sobą ! :)

Offline KateKlich

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-05-13, 13:26:35 »
Zdecydowanie najpierw dermatolog. Możesz po prostu sobie zaszkodzić, działając na własną rękę

Offline ains

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-05-24, 13:36:32 »
Kiedyś miałam cerę mieszaną, ale z wiekiem robiła się tłusta. Ileż ja miałam problemów z nią... to była jakaś masakra. Na początku chodziłam do dermatologa ale niewiele mi pomógł, albo była to pomoc do momentu odstawienia leku.  :?
Kiedyś używałam żelu Alaclarin, i bardzo fajnie działał. Uspokoił moją cerę, skończyły się wypryski i błyski.
Poszukaj sobie w internecie, bo mi na przykład lepiej m=pomógł Alaclarin niż inne mazidła.

Offline webzonasylwia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: tluuuusta skora
« Odpowiedź #9 dnia: 2020-10-27, 12:20:05 »
Zgadzam się z dziewczynami, że wizyta u dermatologa jest wskazana. Jeśli wizyta będzie utrudniona, to warto zrobić badanie hormonów w Warszawie w Centrum medycznym Panaceum. Badania hormonów pozwolą sprawdzić, na jakim poziomie są. Najważniejsze to TSH, FT3, FT4, FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna, Progesteron. Również androstendion i DHE-AS w krwi. Więcej informacji na stronie: https://panaceum-waw.pl/blog/badania-diagnostyczne/tanie-badania-krwi-w-warszawie/




Witam wszystkich serdecznie,
zapisałam się na to forum ponieważ borykam się z pewnym problemem i zanim wybiorę się do dermatologa to chciałabym zasiegnac rady tu...
Od kilku tygodni (okolo 2 miesięcy) przeraźliwie przetłuszcza mi się skora na twarzy. Wcześniej mialam cerę mieszana, bez pryszczy, raczej ladna, bez wiekszych problemów.
Obecnie wyglada to tak ze okolo godzinę po porannej kąpieli i zrobieniu makijazu moja twarz "ocieka tluszczem". Próbuje sobie to scierac chusteczka higieniczna, ale wtedy ścieram makijaz (zresztą on i tak jest na mnie swiecacy i wstrętny).
Na początku bylo tak ze zmienilam krem (na Vichy) i podklad (na Logone). Po paru tygodniach kiedy spostrzeglam się ze coś jest nie tak z moja cera, odstawilam te nowe kosmetyki.
Wrocilam do mojego poprzedniego kremu (Biotherm Aquasource) i kupilam porządny podklad (Dior Forever). Jednak moja twarz nadal ocieka. Az szkoda tego drogiego podkładu :(
W zeszłym tygodniu mialam robione badanie krwi, hormony w porzadku.
Jeśli chodzi o dietę, to jestem wegetarianka, z tendencja weganska (nie pije mleka, nie jadam jogurtów, nie stosuje masla, za to jadam sery), zresztą i tak diety raczej bym nie obwiniala, bo bylam wegetarianka już wcześniej, zanim zaczely się moje problemy ze skora.
Czy macie jakieś pomysły skąd mi się ta paskudna tluuuusta cera wziela i jak temu zaradzić? :(