Autor Wątek: Podkład - charakterystyka i rodzaje  (Przeczytany 8729 razy)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Podkład - charakterystyka i rodzaje
« dnia: 2011-05-06, 09:22:20 »
Vtam.

Pragnę tutaj scharakteryzować podkład, jego rodzaje oraz sposoby ich wykorzystania.

Podkład, „make up” - pierwsza warstwa makijażu nakładana aby poprawić wygląd skóry. Jest podstawą dobrze umalowanej twarzy.

1. Zadania podkładu:
- stanowi bazę pod resztę makijażu, płótno na którym powstaje dzieło
- wyrównuje powierzchnię skóry
- wyrównuje koloryt skóry
- wygładza nierówności
- eliminuje przebarwienia
- pielęgnacja skóry i ochrona jej przed nadmiernym promieniowanie UV

2. Rodzaje podkładów:

a) Podkład w płynie (fluid) - jeden z najczęściej występujących w sprzedaży typ podkładu. Zawiesina barwników w emulsji typu której podstawą jest olej lub woda a zawiera też puder oraz substancję nawilżającą (np. glicerynę). Zakres pokrycia skóry jest zazwyczaj od lekkiego do średniego. Fluidy bazujące na oleju mają zastosowanie do:
- skóry suchej
- skóry normalnej
- skóry dojrzałej
- skóry mieszanej (stosowane na miejsca ze skóra typu suchego)

Fuildy na bazie wody stosuje się dla:
- skóry normalnej
- skóry tłustej
- skóry mieszanej (na "tłustych" miejscach)
Podkłady "na wodzie" nie rozprowadzają się zbyt łatwo ponieważ woda szybko odparowuje. Aplikacja takiego podkładu musi być przeprowadzona szybko w innym przypadku uzyskamy efekt "pokrycia kredą" twarzy.

b) Tonujący krem na dzień - dostępny w odcieniach ciemnych i jasnych jest środkiem pomiędzy kremem a make-upem. Zazwyczaj kryje bardzo delikatnie, nadaje skórze lekkie zabarwienie. Wygładza nierówności skóry. Zazwyczaj stosowany aby podkreślić lekka opaleniznę.

c) Podkład w kremie - przeznaczony przede wszystkim dla skóry suchej z powodu działania pielęgnacyjnego. Zazwyczaj są mocno kryjące, pokrywają nierówności skóry i przebarwienia. Nadają się dla:
- skóry suchej
- skóry normalnej
- skóry dojrzałej

d) Podkład w piance lub mus - produkty o zazwyczaj lekkiej pigmentacji sprzedawane w słoiczkach lub w pojemniku z dozownikiem. Nadają się do wszystkich typów skóry.

e) Podkład kompaktowy, Paint Stick - sprzedawany w tygielku lub sztyfcie. Idealnie pokrywa skórę, daje efekt idealnej gładkości i równości. Prawidłowo stosowany pozwala na uzyskanie doskonałych efektów. Nie nadaje się do skór łuszczących się. Polecany szczególnie do:
- skóry suchej
- skóry normalnej
- skóry z przebarwieniami
Podkład ten musi być utrwalony warstwą pudru.

f) Podkład pudrowo-kremowy - kombinacja podkładu kompaktowego i pudru. Nanoszony jest wilgotną gąbeczką dzięki czemu osiąga się doskonały efekt kryjący. Polecany dla zabieganych kobiet. Można stosować do każdego typu skóry.

g)Make Up w pudrze - coraz bardziej popularny, stanowi alternatywę dla osób chcących szybko uzyskać lekki, matowy efekt. Dostępny w wielu odcieniach i polecany dla każdego typu skóry, wyjątkiem jest skóra bardzo sucha. Może być stosowany bezpośrednio po nałożeniu kremu na dzień.

h) Podkłady mineralne - zwierają kombinację mineralnych, rozświetlających drobinek. Pozwalają uzyskać pokrycie od delikatnego po średnie. W zależności od nałożonych warstw. Polecane są dla wszystkich typów cery. Typowymi składnikami są tlenek cynku, tlenek tytanu, tlenek żelaza. Ostatnimi czasy stają się bardzo popularne w zawiązku z łączeniem ich z „oddychaniem” i zdrowiem skóry.

i) Kamuflaż - profesjonalny produkt, trudny w użyciu. Używany przez profesjonalistów. Przy prawidłowym użyciu daje nieograniczone pole popisu przy skórze z problemami. Wykorzystywany do ukrywania blizn, znamion a także tatuaży.

To są podstawowe rodzaje stosowanych podkładów.

Liczę na uwagi i dyskusję. :)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
« Ostatnia zmiana: 2011-05-07, 07:55:22 wysłana przez The Lady »
Devil Inside
Admin

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Podkła - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-06, 12:04:50 »
mogę pokolorować?  : dance :
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkła - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-06, 15:36:08 »
 : dance :jassne ;D
Devil Inside
Admin

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Podkła - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-06, 23:23:52 »
to jutro po południu bo idę spać  :icon_cheesygrin:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkład - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-07, 07:56:29 »
To sobie lepiej sobie odpocznij a ja to jeszcze poprawię bo mam coś do dodania. ^^

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Podkład - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-05-07, 23:38:58 »
No ja chętnie bym się czegoś dowiedziała o podkładach w sprayu.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkład - charakterystyka i rodzaje
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-05-10, 23:17:57 »
Postaram się poszukać i w tym temat opisać. :) W zeszłym roku na Olympia Beauty w Londynie widziałam jak facet malował dziewczynę z naprawdę nieciekawą cera. Super to wyglądało, podkład wyglądał naturalne a jej przebariwniea znikały. Używał szablonów do twarzy, cieniowania. Bardzo fajna sprawa.
Mam prośbę jakbyście mi podrzuciły linki do poszczególnych produktów z danej grupy podkładów dostępnych w Polsce to uzupełniłabym opis.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin